Ķemeru Nacionālā parka dabas centrā atklāj Latvijā pirmo mobilo dabas klasi

Ceturtdien, 2.jūnijā, Ķemeru Nacionālā parka dabas centrā tika atklāta Latvijā pirmā mobilā dabas klase. Tā ir inovatīva, auditoriju iesaistoša un mūsdienīga dabas izglītības ekspozīcija, kas izveidota pārvietojamā, īpaši pārbūvētā un aprīkotā mikroautobusā. Mobilais dabas klases risinājums ļaus pilnveidot sabiedrības dabas izglītības iespējas.

Mobilo dabas klasi atklāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Dabas pārvaldes īstenotā dabas izglītības programma ir nozīmīgs elements zinošākas un līdz ar to arī atbildīgākas sabiedrības veidošanā. Savukārt jaunizveidotā mobilā dabas klase ir mūsdienīgs risinājums, kā nokļūt tuvāk iedzīvotājiem, padarot dabas izglītību daudz pieejamāku un arī pamanāmāku plaši apmeklētos publiskajos pasākumos. Tas ir veids, kā uzrunāt, ieinteresēt un mudināt izzināt dabu, saprast vides jautājumus un savu personisko lomu dažādās kopsakarībās.”

Šobrīd Dabas aizsardzības pārvalde jau nodrošina piecu dabas centru darbu (pa vienam katrā nacionālajā parkā un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā). Jaunizveidotā mobilā dabas klase ļaus palielināt dabas izglītības apjomu, pieejamību un kvalitāti visos reģionos, arī attālākajās Latvijas vietās.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns uzsvēra dabas izglītības aizvien pieaugošo lomu sabiedrības izpratnes veidošanā par dabas procesiem, vērtībām un to saglabāšanu: “Sabiedrības izglītošana vides un dabas aizsardzības jautājumos iezīmējas kā vienota un ļoti būtiska tendence visā Eiropā, jo ir pierādījies, ka zināšanas un izpratne ir spēcīgāks instruments par aizliegumiem un sodiem, lai veicinātu dabai draudzīgu rīcību un attieksmi. Tāpēc arī turpmākajos gados esam plānojuši turpināt attīstīt dabas izglītības pakalpojumu mūsu dabas centros, ieviešot mūsdienīgas metodes un attīstot ekspozīcijas.”   

Mobilā dabas klase piedāvā atraktīvā un izklaidējošā veidā izzināt dabas ekosistēmas, dabas vērtības un iesaistīties dabas saglabāšanas pasākumos. Aktivitātes veidotas kā darbnīcas un dabas izglītības spēles. To tematika iepazīstina ar piecām dažādām ekosistēmām – mežiem, saldūdeņiem, jūras piekrasti, zālājiem un purviem, šo ekosistēmu dažādo elementu savstarpējo saistību, potenciālajiem draudiem, apsaimniekošanas veidiem un nozīmi, kā arī katra cilvēka iespējām iesaistīties dabas vērtību saglabāšanas pasākumos.

Mobilā dabas klase būs vērtīgs papildinājums dažādiem pašvaldību, iestāžu un organizāciju rīkotajiem publiskajiem pasākumiem. Tā būs klātesoša iniciatīvas “Daru labu dabai” talkās un Dabas izglītības centru rīkotajos pasākumos visā Latvijā, un jau 4.jūnijā mobilā dabas klase kuplinās Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienu pasākumu “Dārgumus meklējot”.

Mobilā dabas klase izveidota ar Eiropas Savienības LIFE programmas atbalstu LIFE Integrētā projekta LatViaNature ietvaros.

Avots: Daba.gov.lv


turiba - 3666
EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -