Ēriks Lingebērziņš: Latvijā ir tikai viena starptautiski atzīta tūrisma fakultāte

Biznesa augstskola “Turība” pievērš īpašu uzmanību mācību procesam, veidojot studiju programmas, kurās ne tikai apgūt nepieciešamās nozares zināšanas, bet arī dod iespēju iegūt praksi reālajā darba vidē.  Viena no šīm nozarēm ir tūrisms, tā ir viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm, kura Turībā radusies jau pašos augstskolas pirmsākumos gandrīz 30 gadus atpakaļ un vēl joprojām ir vienīgā tūrisma fakultāte Latvijā, kura šo gadu laikā apaugusi ar vareni daudz pieredzes. Studentu interese tajā parāda, ka tā vēl joprojām ir populāra un aktuāla, lai sāktu tajā savas studiju gaitas, pauž Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingbērziņš.

Fakultātes būtība    

Fakultātes jēdziens ir attīstījies līdzi augstskolām, sākot jau no pirmajām universitātēm Boloņā, Parīzē un cituviet, kas parāda to, kad students iestājas augstskolā, tas savā ziņa tiek piesaistīts noteiktai organizācija vai kopumam, kura tevi apaudzē ar visu nepieciešamo informāciju un seko līdzi, lai tiktu sasniegti nospraustie mērķi. Lielākā priekšrocība tūrisma fakultātei no šāda aspekta ir tāda, ka studijas nebeidzas ar to, kad students beidz studēt, fakultātes uzdevums ir šīs saites ar absolventiem uzturēt, mudināt turpināt izglītoties un praktizēties, kā arī vēlāk atgriezties un dalīties ar savu pieredzi arī ar citiem studentiem, kas radīs noteiktu pēctecību un nodrošinās nozares ilgtspēju savā starpā mijiedarbojoties. Šīs saiknes veido tradīcijas, un šī ir tā lieta, ar ko Turība lepojas visvairāk, veidojot mūsu pašu identitāti un noteiktu vērtību kopu.

Tūrisma izglītības priekšrocības

Turībā uz tūrismu skatāmies no biznesa spektra, kas studentus sagatavo ne tikai darbam tūrisma industrijā, bet arī sagatavo tās nākamos vadītājus un praktiķus, kas attīstīs un pilnveidos nozari, kā esam to darījuši līdz šim. Ir jāsaprot abas puses - gan patērētāja, gan pats tūrisma galamērķis, lai izprastu, kā veidojas katra indivīda vēlmes un kā izvēlēts galamērķis, gan arī jāizprot kā tūrisma galamērķis risina ilgtspējas, resursu un izmaksu jautājumus. Augstskola piedāvā dažādas ar tūrismu saistītas programmas un specializācijas, kas tādējādi rada dažādus šīs nozares specialistus, kuri dodas darba tirgū un vēlāk atgriežas, lai dalītos ar savu pieredzi un pilnveidotu mācību procesu ar jaunākajām tendencēm un inovācijām, kas ieviestas citviet pasaulē, kļūstot globālāki un daudzpusīgāki aroda pārstāvji.

Bagātīga studiju bagāža

Tūrisma izglītību Turībā var iegūt trīs līmeņos – koledžas, bakalaura un maģistra programmās, kuru veido pieredzējuši un zinoši pasniedzēji, kas ir aktuāli tūrisma sfērā un, gadiem praktizējot savas zināšanas, arī veido jaunus, interesantus un aktuālus studiju kursus, kā pasākumu producēšana un vadība, kas radīta tiem, kas vēlas attīstīt un darboties vietējā tirgū, veidot pasākumus un darboties izklaides industrijā. Priekšrocība šajās studijās ir tās versitalitāte un pieredze, kas sagatavo studentus darbam arī ārzemju tirgū un attīsta tā domāšanu ārpus vietējā tirgus, kas palīdz izveidot kompetentu, pieredzes bagātu un daudzpusīgu speciālistu, kurš var pielāgoties jebkurai šīs nozares darba videi.  Sākot ar koledžas studiju programmu tiek likti pamati viesmīlības nozarei un dažādām uzņēmējdarbības formām, kā arī parādītas galvenās atšķirības starp tūrismu un viesmīlību, lai veidotu noteiktu bāzi un izpratni par šīs industrijas komplekso darba vidi.  Tālāk jau bakalauru un maģistru programmas tūrisms tiek apskatīts vairāk no uzņēmējdarbības viedokļa, kas sevī ietver arī dažādus mārketinga principus, komunikāciju un reklamēšanu, kā elementus, ar kuriem strādāt jau vadības līmenī. Jāņem vēra ka šajā industrijā strādājam vairāk ar nemateriālajiem resursiem  – cilvēku pieredzēm, sajūtām, emocijām, tādēļ patērētājam jārada sajūta, ka viņš ir gatavs par to maksāt naudu.

Iespēja izglītību iegūt gan latviešu, gan angļu valodā

Studiju programma bakalaura un maģistra līmeņos ir veidota gan latviešu, gan angļu valodā, kas mērķtiecīgi veidota, lai piedāvātu kvalitatīvu saturu vietējam tirgum un veidotu augstāka mēroga speciālistus. Protams, angļu valoda ir pamatvajadzība šajā nozarē, jo komunikācija un nepieciešamā informācija ir tieši angliski, taču ir jūtams pieprasījums no studentiem, kuri vēlas izglītību saņemt tieši latviešu valodā, lai detalizēti izprastu visas tūrisma nozares nianses. Studenti, kuri studē latviešu valodas programmā, bieži vien nāk  ar mērķi attīstīt savu tūrisma biznesu Latvijā vai vēlas vairāk iegūt vietējās vides saprašanu un pieredzi. Arī no lektoru puses ir liels pagodinājums redzēt daudz studēt gribošus jauniešus, kuri vēlas iegūt izglītību latviešu valodā un veidot savus karjeras pamatus, lai attīstītu Latvijas tūrisma vidi.

Starptautisks novērtējums

Turības Starptautiskā tūrisma fakultāte daudzus gadus tiek akreditēta ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual, kurā tiek novērtēts kursu saturs un vai augstskola piedāvā studiju kursus atbilstoši praksei pasaules tūrisma izglītībā. Augstskola gūst uzslavas par mūsdienīgu un aktuālu studiju kursu saturu, gan studiju laikā gūtā prakse un iemaņas noder ātrai pārejai uz darba vidi, turpinot karjeru tūrisma nozarē.

Prakse ir būtisks elements tūrisma nozarē, tādēļ ir svarīgi praksi iegūt arī ārzemēs, Turība sadarbojas ar dažādām partneraugstskolām un tūrisma uzņēmumiem ārzemēs, lai dotu iespēju studentiem studiju laikā iegūt noderīgu un neaizmirstamu pieredzi citā valstī.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Tūrisma stratēģiskā vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Avots: Turiba.lvIDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -