Rundāles pils muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz «Randiņu dārzā»

Rundāles pils muzejs šogad pievienojas starptautiskai dārzu un parku popularizēšanas iniciatīvai un aicina apmeklētājus uz pirmo “Randiņu dārzā”, kas notiks šo piektdien, 3. jūnijā. Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem – būs iespēja iepazīt retās dzīvnieku un augu sugas Rundāles pils dārzā, iestādīt savu puķi līdzņemšanai un audzēšanai, kā arī doties pils dārznieku vadītā ekskursijā pa dārzu.

Pasākums “Rendez-vous aux jardins” jeb “Tikšanās dārzos” aizsākās Francijā 2003. gadā ar mērķi iepazīstināt plašāku publiku ar dārzu daudzveidību, veicināt izpratni par dārzu kā kultūras mantojumu, kā arī nodot zināšanas par dārzu veidošanu un kopšanu. Ik gadu jūnija pirmajā nedēļas nogalē privātie un publiskie dārzi un parki Francijā piedāvā apmeklētājiem dažādas darbnīcas un ekskursijas dārzu iepazīšanai. Piektdienā tradicionāli tiek rīkotas aktivitātes bērniem un jauniešiem.

2018. gadā Francijas iniciatīvai pievienojās arī citas Eiropas valstis, un šogad dažādi pasākumi notiks jau 24 Eiropas valstu parkos un dārzos, pirmo reizi arī Latvijā – Rundāles pils franču dārzā.

Rundāles pils franču dārzā šo piektdien, 3. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 paredzētas radošās darbnīcas dažādu vecumu bērniem. Radošajā darbnīcā “Retās sugas” bērni iepazīsies ar Rundāles pils teritorijā sastopamām retām un aizsargājamām savvaļas dzīvnieku un augu sugām. Dalībnieki pildīs uzdevumus un arī paši veidos savu reto augu vai dzīvnieku. Tāpat bērniem būs iespēja piedalīties darbnīcā “Zaļie pirkstiņi” un iestādīt podiņā pašiem savu augu, ko ņemt līdzi uz mājām, lai to audzētu un par to rūpētos. Savukārt pašiem mazākajiem paredzēta spēle “Meklē pats!” – dārzā izvietotu īpašu kontrolpunktu meklēšana. Vakara noslēgumā plānota pils dārznieku vadīta ekskursija pa Rundāles pils franču dārzu. Lai pieteiktos darbnīcām un ekskursijām, jāaizpilda reģistrācijas anketa: https://rebrand.ly/Randinsdarza.

Pasākuma apmeklētāji aicināti arī izstaigāt dārzu un priecāties par ziedošajām tulpēm, ceriņiem un dekoratīvajiem augļu kokiem. Dārza iepazīšanai noderēs digitālais gids – interneta vietne ar dārza plānu un bosketu un augu aprakstiem.  Vasarā piektdienās, sestdienās un svētdienās dārzs ir atvērts līdz plkst. 21.00.

Rundāles pils franču dārzs, kas pagājušogad saņēma Eiropas Dārza balvu kategorijā “Vēsturiskā parka vai dārza pārvaldība vai attīstība”, ierīkots pēc pils arhitekta Frančesko Rastrelli projekta un aizņem 10 hektārus lielu platību. Dārza atjaunošana noritēja līdztekus pils restaurācijai ar lielu muzeja darbinieku un talcinieku ieguldījumu. Tagad dārzā apskatāmi visi baroka dārzam raksturīgie elementi: ornamentālais parters, strūklaka, Zaļais teātris, bosketi, pergolas, paviljoni un labirints. Apmeklētāji īpaši iecienījuši Rundāles pils rožu dārzu ar vairāk nekā 2000 vēsturisko un mūsdienu rožu šķirnēm.

Avots: Rundale.net


celojumubode - 3749
Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -