Darbu sāk EEZ grantu projekts uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas plānošanas reģionā «Support RPR-VEST»

Lai veicinātu Rīgas plānošanas reģiona līdzsvarotu attīstību ar reģionālo uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu palīdzību, Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Vestlannes pašvaldību Norvēģijā sāk īstenot EEZ grantu projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā”/”Support RPR-VEST”, kas ilgs līdz 2024.gada aprīlim. Šis projekts ir daļa no līdz šim Latvijā lielākās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. Kopējais projekta budžets ir 711 016 eiro, no tā 85% ir EEZ grantu finansējums.

“Eiropas Ekonomikas zonas grantu programmas, ko Latvijā īstenojam jau kopš 2004.gada, ir veids, kā rast kopīgus starpvalstu risinājumus mūsdienās aktuālajām reģiona problēmām. Esmu gandarīts dzirdēt, ka Vestlannes pašvaldība Norvēģijā būs Rīgas plānošanas reģiona partneris. Rīgas augstskolām, piemēram, jau ir bijusi cieša sadarbība ar Norvēģijas zinātniekiem, kopīgi fokusējoties uz konkurētspējas celšanu, inovāciju attīstību, pētniecību un uzņēmējdarbības attīstību. Norvēģijas vēstniecība Latvijā sekos līdzi šī projekta attīstībai, un būsim gandarīti piedalīties turpmākā dialogā ar projekta partneriem,” Rīgas plānošanas reģiona un Vestlannes pašvaldības sadarbību projektu “Support RPR-VEST” komentē Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors.

“Pierīga nav “guļamrajons” – tā ir vieta, kur atbilstoši iedzīvotāju prasībām darbu sāk arvien jauni pakalpojumu sniedzēji, piemēram, veselības aprūpes iestādes, ēdinātāji un citi. Tas liecina, ka Pierīgā esošie novadi ir attīstījušies par vietu, kur cilvēki vēlas pavadīt laiku, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un saņemt visus tos pašus labumus, ko var saņemt Rīgā. Nākamais solis šo novadu attīstībā ir izmantot Latvijas dabas veltes – pludmales, mežus, ezerus, upes – lai veidotu aktīvās atpūtas tūrisma industriju. Pašlaik 92% Latvijas tūristu apskata tikai Rīgu, tādēļ es ļoti ceru, ka šis projekts mums palīdzēs pārņemt citu valstu pozitīvo pieredzi par to, kā reģionālajām pašvaldībām Pierīgā atbalstīt uzņēmējus, kas vēlas darboties tūrisma jomā, un kā iekārtot un sagatavot infrastruktūru tūristu uzņemšanai,” pauž Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Rīgas plānošanas reģions ir viens no pieciem Latvijas administratīvajiem reģioniem, ko veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tajā dzīvo vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju, un tas veido aptuveni 70% valsts IKP.

Projekta ietvaros tiks stiprināta Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un pašvaldību kapacitāte, veicināta reģionālā atpazīstamība, īstenots reģionālo jauniešu uzņēmējdarbības mentorings, kā arī sniegts atbalsts nodarbinātības un konkurētspējas palielināšanai, īstenojot reģionam specifiskas aktivitātes. Projekta vadošais partneris ir Rīgas plānošanas reģions.


Avots: rpr.gov.lv


celojumubode - 3749
Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -