«Balta» pērn sasniegusi uzņēmuma vēsturē vislielāko bruto parakstīto prēmiju apjomu

Ligita Mieze | 2022.05.27

2021. gadā AAS BALTA (PZU grupa) strādājusi ar 8,2% izaugsmi, uzņēmuma bruto parakstīto prēmiju apjomam sasniedzot līdz šim vislielāko apmēru – 116 miljonus eiro*. Apdrošinātājs spējis saglabāt savas tirgus līdera pozīcijas: saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) datiem BALTA tirgus daļa** 2021. gadā pieauga par 0,5 procentpunktiem, sasniedzot 26,7%. Uzņēmums pērn strādāja ar 9,3 miljonu eiro lielu peļņu – par 39% mazāk nekā gadu iepriekš.

“2021. gads pandēmijas ietekmē turpināja būt izaicinājumiem bagāts teju visās nozarēs, arī apdrošināšanā, tomēr mums ir pamats būt lepniem par attīstību un rezultātiem, ko šajā laikā BALTA ir izdevies sasniegt. Mēs turpinājām mērķtiecīgi pilnveidot apdrošināšanas produktus, lai sniegtu saviem klientiem visplašāko un pilnvērtīgāko aizsardzību, un ieviesām uzlabojumus klientu apkalpošanā, nodrošinot labāko klientu pieredzi un ļaujot saņemt pakalpojumu ātri, ērti un katram piemērotākajā laikā, vietā un veidā. Redzam, ka klienti šos mūsu centienus ir novērtējuši – pērn kopējais BALTA klientu skaits pieaudzis par 9%,” stāsta BALTA valdes priekšsēdētājs Īans Kenedijs (Iain Kennedy), norādot, ka visstraujākā izaugsme 2021. gadā bija ceļojumu, civiltiesiskās atbildības, īpašuma un veselības apdrošināšanas produktos.

Līdztekus klientu skaita pieaugumam 2021. gadā arī ievērojami – par 11% – pieaudzis BALTA neto piekritušo atlīdzību apjoms, sasniedzot 63,9 miljonus eiro.

“Izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugums balstīts galvenokārt atlīdzību gadījumu skaita pieaugumā. Sava loma bijusi arī inflācijai, kas patlaban skar vairumu nozaru. Salīdzinot ar periodu pirms Covid-19, apdrošinātājiem risku līmenis ir būtiski pieaudzis, jo krietni augusi ir nenoteiktība – inflācija nes paaugstinātu risku faktiski visos galvenajos apdrošināšanas veidos, tajā skaitā īpašuma, KASKO, OCTA un veselības apdrošināšanā, kā arī civiltiesiskās atbildības, ceļojumu, garantijas un citos apdrošināšanas produktos. Tas tiešā veidā skar ikvienu, domājot ne tikai par ikdienas patēriņu, bet arī par nākotnes riskiem. Piemēram, mēs patlaban aktīvi strādājam, lai izglītotu savus klientus par riskiem, ko nes pieaugošā inflācija īpašuma apdrošināšanas kontekstā – proti, cik svarīgi ir pārliecināties, ka mājoklis ir apdrošināts ar pietiekamu apdrošinājuma summu atbilstoši šī brīža būvniecības inflācijas situācijai un prognozēm, lai nepieciešamības gadījumā ar to pietiktu pilnīgai īpašuma atjaunošanai,” uzsver Ī. Kenedijs.

BALTA valdes priekšsēdētājs prognozē, ka sarežģītā ekonomiskā situācija, ko vēl vairāk pastiprina Putina režīma iebrukuma Ukrainā nestās sekas, spēcīgi ietekmēs nozari un liks apdrošinātājiem pārdomāt savus procesus, efektivitāti un vēl jo lielāku uzmanību pievērst risku aprēķinam, tomēr nespēs strauji bremzēt augošo apdrošināšanas tirgu.

“Lai gan IKP izaugsmes prognozes ir samazinātas, makroekonomisti joprojām paredz mērenu IKP kāpumu, tāpēc ceram nepieredzēt ievērojamu klientu skaita sarukumu. Tajā pašā laikā arvien turpina pieaugt sabiedrības izpratne par riskiem un iespējām tos mazināt ar apdrošināšanas palīdzību, lai paaugstinātu savu finansiālo drošību un stabilitāti mainīgajos un neprognozējamajos laikos,” ar piesardzīgu optimismu stāsta BALTA valdes priekšsēdētājs. Viņš uzsver: “Mūsu uzdevums ir būt līdzās klientiem, piedāvājot atbilstošus risinājumus un visplašāko aizsardzību, kā arī izglītojot par risku mazināšanu ikdienā. Pērn laidām klajā BALTA Drošības akadēmiju – īpaši šim mērķim radītu tiešsaistes platformu, ar kuras palīdzību ceram informēt un izglītot sabiedrību par veidiem, kā sevi pasargāt no zaudējumiem un stiprināt finansiālo drošību mainīgajos laikos.”

Avots: Balta.lvAndris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -