Pasākums «Lielais plosts 2022» pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Tatjana Kozačuka | 2022.05.26

Pēc divu gadu pārtraukuma šogad atkal tika rīkots pasākums “Lielais plosts”, kura laikā laivotāji dodas kopīgā un saliedētā laivu braucienā pa Daugavu. Tradicionāli pasākums notiek pavasara izskaņā, tādējādi aizsākot vasaras sezonu tūrismā. Šogad aktīvās atpūtas cienītāji “Lielā plosta” braucienā devās 21. maijā.

Apkopojot informāciju par dalībniekiem, var secināt, ka kopīgajā laivu braucienā pa Daugavu airējās dalībnieki no Krāslavas, Daugavpils, Augšdaugavas novada, Rēzeknes, Aglonas, Jūrmalas un Rīgas. Kopskaitā tie bija 260 drosmīgi dalībnieki, kuri nenobijās no nestabilajiem laika apstākļiem un ar lielu entuziasmu piedalījās pasākumā.

Laivu brauciens tika rīkots maršrutā Indrica – Lielbornes muiža. Tie ir aptuveni 35 km pa gleznaino upi Daugavu. Startā ikviens tika iepazīstināts ar drošības noteikumiem uz ūdens un citiem organizatoriskiem jautājumiem. Pasākuma mērķis nav, noskaidrot, kurš ir ātrākais laivotājs, bet gan radīt kopības sajūtu un draudzīgu noskaņojumu. Tieši tāpēc pasākums ir iecienīts arī starp tiem cilvēkiem, kuri nav profesionāli laivotāji un arī starp tiem, kuri pirmo reizi sēžas pie airiem.

Lai nedaudz atpūstos un izkustētos, brauciena laikā tika rīkotas divas piestātnes. Pirmā apstāšanās vieta bija divus kilometrus pirms Krāslavas, tā dēvētajā Akmeņainajā pludmalē. Dodoties tālāk no šīs pludmales, dalībnieki visi kopā skaistā un košā kompānijā iebrauca Krāslavā, radot svētku sajūtu ne vien sev, bet arī krāslaviešiem, kas laivotājus sagaidīja uz tilta un Daugavas krastos pilsētā.

Otrā piestātnes vieta – brīvdienu māja “Skerškāni”. Šī ir laivotājiem iecienīta vieta, kur ērti izkāpt krastā un atpūsties dabā. Te “Lielā plosta 2022” dalībnieki ieradās jau agrā pēcpusdienā. Tas bija īstais laiks, lai iestiprinātos ar siltu zupu un izkustētos.  Lielā komanda, pasildījušies pie ugunskura, devās tālāk. Priekšā – vairs tikai viens posms.

Izlaivojot skaistos Daugavas lokus Krāslavā, laivotāji mērķtiecīgi devās pretī finišam, kas šoreiz bija Lielbornes muižā, kas atrodas Augšdaugavas novada Salienas pagastā. Nonākuši muižas teritorijā, dalībnieki tika pacienāti ar gardo muižas putru. Pasākuma noslēgumā laivotājus sveica arī muzikālā apvienība “Termoss” un tika pasniegtas piemiņas balvas. Pilnīgi visi dalībnieki saņēma medaļu par izturību un laba noskaņojuma radīšanu pasākumā. “Lielajā plostā” piedalījās 11 komandas. Dažas no tām saņēma papildus balvas trijās nominācijās: vislielākā, saliedētākā un radošākā komanda. Piemiņas balvas saņēma arī jaunākā pasākuma dalībniece - 4-gadīgā Anna no Aknīstes, un pieredzes bagātākais laivotājs – 68 gadus vecais Viktors no Krāslavas.

Pasākumu organizēja Krāslavas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs (TIC) un Augšdaugavas pašvaldības iestāde “Taka”, sadarbojoties ar sporta klubu “Beibuks”, brīvdienu māju “Skerškāni” un Lielbornes muižu.

Krāslavas novada pašvaldības TIC izsaka īpašu paldies SIA “Lekon” par finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā, kā arī Piedrujas, Skaistas, Ūdrīšu un Kaplavas pagasta pārvaldēm par transporta pakalpojumu nodrošināšanu.

Ikvienam pasākuma “Lielais plosts 2022” dalībniekam organizatori saka paldies par piedalīšanos un drosmi doties vairāku stundu braucienā ar laivām dienā, kad sinoptiķi brīdināja par nemīlīgiem laika apstākļiem un lietu visas sestdienas garumā. Lai gan saule šajā dienā tā arī neuzspīdēja, cilvēku pozitīvā attieksme un smaidi sejā sildīja gan.

Avots: Visitkraslava.lv


Valmiera - 3773
Samantas Tīnas akustiskais koncerts

Samantas Tīnas akustiskais koncerts

Samantas Tīnas akustiskais koncerts "Vēstule Tev" Jaunmoku pilī jau 21.oktobrī 19:00!

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Pierīgas tūrisma asociācija + Turība

Pierīgas tūrisma asociācija + Turība

Turība sadarbosies ar Pierīgas tūrisma asociāciju uzņēmējdarbības vides uzlabošanā

Biznesa augstskola Turība

Rūdens Whitehouse restorānā

Rūdens Whitehouse restorānā

Atmosfēra, kas rodas no mazām detaļām. Mirkļa baudījums. Mēs gādāsim par to, lai vakars mūsu restorānā ir jauniem iespaidiem bagāts un atmiņā paliekošs!

Whitehouse

Halovīnu šausmu parks Bauskas pilskalnā

Halovīnu šausmu parks Bauskas pilskalnā

Sākot no 10.10. līdz pat 5.11. apmeklē Bauskas pilskalna parku un sajūti Halovīnu emocijas!

Bauskas TIC

U.Marhilēviča un G.Rača dziesmas SLAMPĒ

U.Marhilēviča un G.Rača dziesmas SLAMPĒ

U.Marhilēviča un G.Rača dziesmu cikls "GAISMAS ATGRIEŠANĀS" Slampes Kultūras pilī 8.oktobrī 16:00.

Tukuma TIC

Baudēšana Jelgavas pusē

Baudēšana Jelgavas pusē

No 16. līdz 22.oktobrim Jelgavā un apkārtnē notiks rudens garšas pasākums “BaudĒšana Jelgavas pusē”. Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Dzelzs Vilks | Jauni 30 | TUKUMĀ

Dzelzs Vilks | Jauni 30 | TUKUMĀ

Koncertturnejā “Dzelzs vilks. Jauni 30” tiks svinēti ar pilnu jaudu! 21.oktobrī - Tukumā!

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -