Pasākums «Lielais plosts 2022» pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Pēc divu gadu pārtraukuma šogad atkal tika rīkots pasākums “Lielais plosts”, kura laikā laivotāji dodas kopīgā un saliedētā laivu braucienā pa Daugavu. Tradicionāli pasākums notiek pavasara izskaņā, tādējādi aizsākot vasaras sezonu tūrismā. Šogad aktīvās atpūtas cienītāji “Lielā plosta” braucienā devās 21. maijā.

Apkopojot informāciju par dalībniekiem, var secināt, ka kopīgajā laivu braucienā pa Daugavu airējās dalībnieki no Krāslavas, Daugavpils, Augšdaugavas novada, Rēzeknes, Aglonas, Jūrmalas un Rīgas. Kopskaitā tie bija 260 drosmīgi dalībnieki, kuri nenobijās no nestabilajiem laika apstākļiem un ar lielu entuziasmu piedalījās pasākumā.

Laivu brauciens tika rīkots maršrutā Indrica – Lielbornes muiža. Tie ir aptuveni 35 km pa gleznaino upi Daugavu. Startā ikviens tika iepazīstināts ar drošības noteikumiem uz ūdens un citiem organizatoriskiem jautājumiem. Pasākuma mērķis nav, noskaidrot, kurš ir ātrākais laivotājs, bet gan radīt kopības sajūtu un draudzīgu noskaņojumu. Tieši tāpēc pasākums ir iecienīts arī starp tiem cilvēkiem, kuri nav profesionāli laivotāji un arī starp tiem, kuri pirmo reizi sēžas pie airiem.

Lai nedaudz atpūstos un izkustētos, brauciena laikā tika rīkotas divas piestātnes. Pirmā apstāšanās vieta bija divus kilometrus pirms Krāslavas, tā dēvētajā Akmeņainajā pludmalē. Dodoties tālāk no šīs pludmales, dalībnieki visi kopā skaistā un košā kompānijā iebrauca Krāslavā, radot svētku sajūtu ne vien sev, bet arī krāslaviešiem, kas laivotājus sagaidīja uz tilta un Daugavas krastos pilsētā.

Otrā piestātnes vieta – brīvdienu māja “Skerškāni”. Šī ir laivotājiem iecienīta vieta, kur ērti izkāpt krastā un atpūsties dabā. Te “Lielā plosta 2022” dalībnieki ieradās jau agrā pēcpusdienā. Tas bija īstais laiks, lai iestiprinātos ar siltu zupu un izkustētos.  Lielā komanda, pasildījušies pie ugunskura, devās tālāk. Priekšā – vairs tikai viens posms.

Izlaivojot skaistos Daugavas lokus Krāslavā, laivotāji mērķtiecīgi devās pretī finišam, kas šoreiz bija Lielbornes muižā, kas atrodas Augšdaugavas novada Salienas pagastā. Nonākuši muižas teritorijā, dalībnieki tika pacienāti ar gardo muižas putru. Pasākuma noslēgumā laivotājus sveica arī muzikālā apvienība “Termoss” un tika pasniegtas piemiņas balvas. Pilnīgi visi dalībnieki saņēma medaļu par izturību un laba noskaņojuma radīšanu pasākumā. “Lielajā plostā” piedalījās 11 komandas. Dažas no tām saņēma papildus balvas trijās nominācijās: vislielākā, saliedētākā un radošākā komanda. Piemiņas balvas saņēma arī jaunākā pasākuma dalībniece - 4-gadīgā Anna no Aknīstes, un pieredzes bagātākais laivotājs – 68 gadus vecais Viktors no Krāslavas.

Pasākumu organizēja Krāslavas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs (TIC) un Augšdaugavas pašvaldības iestāde “Taka”, sadarbojoties ar sporta klubu “Beibuks”, brīvdienu māju “Skerškāni” un Lielbornes muižu.

Krāslavas novada pašvaldības TIC izsaka īpašu paldies SIA “Lekon” par finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā, kā arī Piedrujas, Skaistas, Ūdrīšu un Kaplavas pagasta pārvaldēm par transporta pakalpojumu nodrošināšanu.

Ikvienam pasākuma “Lielais plosts 2022” dalībniekam organizatori saka paldies par piedalīšanos un drosmi doties vairāku stundu braucienā ar laivām dienā, kad sinoptiķi brīdināja par nemīlīgiem laika apstākļiem un lietu visas sestdienas garumā. Lai gan saule šajā dienā tā arī neuzspīdēja, cilvēku pozitīvā attieksme un smaidi sejā sildīja gan.

Avots: Visitkraslava.lv


turiba - 3663
PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -