Muzikālā teiksma «MARIENBURGAS ASTOTAIS BRĀLIS»

Alūksnes viduslaiku pils atjaunotā Dienvidu torņa ekspozīcijas – muzikālās teiksmas “MARIENBURGAS ASTOTAIS BRĀLIS” pamatā ir vēstures stāsts, kura iedarbība sakņojas mūzikā un dziedājumā. Stāsts vēstī par Marienburgas pils brāļiem - torņiem, kuri muzikālajā teiksmā pārtop reālās, cauri gadsimtiem dzīvojošās būtnēs, tēlos, ar kuru palīdzību spējam tvert cilvēces universālās kaislības, izjūtas un vērtības.

Dienvidu tornis kā vēstures laikmetu liecinieks ar jauno ekspozīciju “MARIENBURGAS ASTOTAIS BRĀLIS” ir jaunākais un unikālākais tūrisma objekts Alūksnē. Jaunais pakalpojums veicinās tūristu un vēstures mīļotāju interesi par Alūksnes viduslaiku pili. Oriģināla dizaina ekspozīcija inovatīvā veidā izstāsta pils vēsturi, aizvedot apmeklētājus ceļojumā laikā torņa trīs stāvos.

Ar inovatīvu pieeju mūsdienu digitalizācijas laikmetā izveidots aktuāls un apmeklētājiem saistošs piedāvājums. Iedarbojoties uz vairākiem maņu orgāniem vienlaikus, tiek radīts spēcīgs emocionāls pārdzīvojums, kas ļauj vēl ilgi pēc objekta apmeklējuma gremdēties pieredzētajā un ilgoties pēc līdzīga baudījuma.

Inovatīvā tūrisma produkta radīšanā iesaistīti nozares profesionāļi. Ekspozīcijas dizaina koncepcijas autori ir dizaina birojs H2E, kulminācijas oriģinālskaņdarbu un mūzikas audio koncepciju radījis Artūrs Maskats un Sigvards Kļava. Dramaturgs Lauris Gundars izstrādājis ekspozīcijas libretu un tekstus.  

Muzikālās teiksmas atskaņošanas laiks ir 40 minūtes un šajā laikā apmeklētājs ar skaņu un dziedājumu tiek virzīts no pirmā līdz trešajam torņa stāvam. Ekspozīciju Dienvidu tornī var piedzīvot katru nedēļas dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas. Ekspozīcijas seansu laiki: pulksten 11.00, 11.40, 12.20, 13.00, 13.40, 14.20, 15.00, 15.40, 16.20, 17.00.

Ekspozīcijas dizaina stratēģijas un satura koncepcijas autori – Ingūna Elere, Lauris Gundars, Holgers Elers, Sigvards Kļava, projekta vadītāja Dagnija Andersone.

Ekspozīcijas dizaina koncepcija, dizains un realizācija - dizaina birojs H2E (Ingūna Elere, Holgers Elers, Ģirts Arājs, Ieva Timoško, Verners Timoško, projekta vadītāja Dagnija Andersone)

Teiksmas teksts – Lauris Gundars

Komponisti – Artūrs Maskats, Mārtiņš Brauns, dziesmas vārdi – Ojārs Vācietis

Gaismas – “Kompānija NA”, Normunds Bļašāns

Apskaņošana – “Audiosonic”, Andris Ūze

Skaņas dizains, realizācija – “Sig.Ma Studio”, Sigvards Kļava, Agnese Streļča

Ierakstīts Mārtiņa Brauna studijā, “Sig.Ma Studio”, Rīgas Skaņu ierakstu studijā un studijā “Green River Music”

Izpildītāji: Marija – Agnese Pauniņa, Astotais brālis – Jānis Strazdiņš, brāļi (solisti) - Pēteris Vaickovskis, Kārlis Rūtentāls, Rūdolfs Bērtiņš, Latvijas Radio kora mākslinieki, stāstnieks – Lauris Gundars, gides – Anna Putniņa un Elīna Bojarkina

Mārtiņš Brauns, Rihards Plešanovs, Sigvards Kļava – taustiņinstrumenti, Ilona Meija – flauta, Rihards Zaļupe – sitaminstrumenti, Valters Pūce – čello, Sandis Šteinbergs - vijole

Alūksnes (Marienburgas) viduslaiku pils Dienvidu tornis

Atjaunots ar Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus” projektā “Gaismas ceļš caur gadsimtiem”.

Alūksnes viduslaiku pils ir valsts nozīmes arheoloģiskais un arhitektūras piemineklis. Pils būvniecība sākta 1342. gada 25. martā, Marijas pasludināšanas dienā, un tā nosaukta par Marienburgu. Lielā Ziemeļu kara laikā pils uzspridzināta.

Dienvidu tornis ir vienīgais no pils astoņiem torņiem, kas līdz mūsdienām saglabājies būtiskā vēsturiskā apjomā. Projektā veikta torņa pārbūve, konservējot tā esošās oriģinālās akmens mūra ārsienas. Torņa zudusī daļa līdz dzegas augstumam papildināta ar koka karkasu, kas no ārpuses apšūts ar vertikāliem dēļiem. Tornim izbūvēts konusveida jumts koka konstrukcijā un segts ar sarkaniem klostera tipa kārniņiem. Atjaunotā torņa trīs stāvos izveidota mūsdienīga ekspozīcija, kas apmeklētājus iepazīstina ar pils vēsturi.

Avots: Visitaluksne.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -