Nūtiks diskuseja par Latgolys parka Reigā atteisteibu iz prīšku (LTG un LV valodā)

Itūnedeļ Reigys dūme piec latgalīšu navaļstiskūs organizaceju rūsynuojuma lāmuse Moskovys duorzu Reigā puorsaukt par Latgolys parku. Kab dūmuotu, kai reizē ar itom puormaiņom parku padareit par pīviļceiguoku teritoreju i īspieju reidzuonim car tū vaira izzynuot par Latgolu, 27. majā tiks reikuota diskuseja “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?”.

Diskuseja 27. maja 15 stuņdēs suoksīs ar ekskurseju-nalelu tūri pa Latgolys parku (sasatikšona pi Reigys Nacionaluos sporta manežys), bet 16 stuņdēs turpynuosīs Latvejis Universitatis Socialūs zynuotņu fakultatē, apsprīžūt parka niulinejū situaceju, runojūt i diskutejūt, kai Latgolys parku padareit par pīviļceiguoku teritoreju i pīpiļdeit ar saturu, kas ļautu reidzuonim i parka lītuotuojim car tū vaira izzynuot par Latgolu. Ekskurseju i diskuseju vadeis piļsātvidis i turisma pietnīks i kritikis, TV raidejuma “Ielas garumā” vadeituojs Mārtiņš Eņģelis, bet tamā pīsadaleit aicynuoti Reigys dūmis, latgalīšu navaļstiskūs organizaceju, Latgolys planavuošonys regiona, Reigys piļsātvidis atteisteibys organizaceju puorstuovi, Reigys latgalīši i vītejuos apleicīnis dzeivuotuoji. Diskusejai pīsateikt vālams da 25. maja, aizpiļdūt dasacejuma anketu ite: https://ej.uz/latgolysparks. Taipat anketā gadīnim, kod nav variešonys pīsadaleit diskusejā, bet ir redzīņs, kū dareit iz prīšku, ir īspieja pīraksteit sovys idejis parka atteisteibai.Planavuotuos diskusejis mierkis ir saprast, kas i kai vajadzeigs, kab Latgolys parks iz prīšku nastu na viņ Latgolys vuordu, bet byutu vareiba tuo lītuotuojim reizē vaira izzynuot ari par Latgolu, tuos kulturu i vierteibom, kai ari parks tiktu par pīviļceigu vītu, kurei boguotynoj Reigys piļsātvidi. Diskusejis “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?” reikuotuoji tur nūceju, ka parkā varātu pasaruodeit ari kaidys nūruodis latgaliski, latgalīšu kulturai veļteiti vidis objekti, par pīmāru, tūs Latgolys sabīdryskūs darbinīku gūdynuojums, kurī pīsadalejuši Reigys dzeivē i atteisteišonā, dzeivuojuši golvyspiļsātā, taipat ite varātu nūtikt latgaliski pasuokumi i cytys aktivitatis. Latgalīšu navaļstiskuos organizacejis ideju radeišonā i eistynuošonā aicynoj īsasaisteit Reigys latgalīšus, kai ari Latgolys regiona pošvaļdeibys i cytys organizacejis, veidojūt parka vidi i saturu kūpā.

Atguodynuojumam – Reigys teritorejai, kū da ituo sauce par Moskovys duorzu, jaunais Latgolys parka nūsaukums byus viesturiskuo nūsaukuma atjaunuošona. Parku suoce īreikuot 1937. godā i da 1945. goda tū sauce par Latgolys duorzu. Parka puorsaukšonu rūsynuoja latgalīšu navaļstiskuos organizacejis, bet ituo gods 18. majā puorsaukšonu ar deputatu bolsuojumu apstyprynuoja Reigys dūme. Ideju par teritorejis nūsaukuma puormeišonu i atsagrīzšonu pi viesturiskuo pavierzieja agresivais i nūsūdamais Krīvejis ībrukums Ukrainā i diskusejis par Padūmu laika montuojumu publiskajā vidē. Idejis rūsynuotuoji nav prīceigi, ka taišni itaidi apstuokli veicynuojuši parka puorsaukšonu, bet cer, ka leidza ar jaunū nūsaukumu i tuoļuokajom idejom parka īdzeivuonuošonā, iz prīšku lobums byus kai apleicīnis dzeivuotuojim i Reigys piļsātvidei, tai i jo eipaši pošam Latgolys regionam.

Diskusejis “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?” nūtikšonu pabolsta Sabīdreibys integracejis fonds nu Kulturys ministrejis daškiertūs Latvejis vaļsts budžeta leidzekļu bīdreibys “LgSC” projektā “Latgaliskuos kulturvidis organizaceju sadarbeibys i sabīdreibys zynuošonu styprynuošona”.

Notiks diskusija par Latgales parka Rīgā turpmāko attīstīšanu

Šonedēļ Rīgas dome pēc latgaliešu nevalstisko organizāciju rosinājuma lēmusi Maskavas dārzu Rīgā pārsaukt par Latgales parku. Lai domātu, kā reizē ar pārmaiņām parku padarīt par pievilcīgāku teritoriju un iespēju rīdziniekiem caur to uzzināt vairāk arī par Latgali, 27. maijā tiks rīkota diskusija “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?”

Diskusija piektdien, 27. maijā plkst. 15.00 sāksies ar ekskursiju-nelielu tūri pa Latgales parku (satikšanās pie Rīgas Nacionālās sporta manēžas), bet plkst. 16.00 turpināsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, apspriežot parka pašreizējo situāciju, runājot un diskutējot, kā Latgales parku padarīt par pievilcīgāku teritoriju un piepildīt ar saturu, kas ļautu rīdziniekiem un parka lietotājiem caur to vairāk uzzināt par Latgali. Ekskursiju un diskusiju vadīs pilsētvides un tūrisma pētnieks un kritiķis, TV raidījuma “Ielas garumā” vadītājs Mārtiņš Eņģelis, bet tajā piedalīties aicināti Rīgas domes, latgaliešu nevalstisko organizāciju, Latgales plānošanas reģiona, Rīgas pilsētvides attīstības organizāciju pārstāvji, Rīgas latgalieši un vietējās apkaimes iedzīvotāji. Diskusijai vēlams pieteikties līdz 25. maijam, aizpildot pieteikuma anketu te: https://ej.uz/latgolysparks. Tāpat anketā gadījumā, ja nav iespējas piedalīties diskusijā, bet ir redzējums, ko darīt, ir iespēja pierakstīt savas idejas parka attīstībai.

Plānotās diskusijas mērķis ir saprast, kas un kā vajadzīgs, lai Latgales parks turpmāk nestu ne vien Latgales vārdu, bet būtu iespēja tā lietotājiem reizē vairāk uzzināt arī par Latgali, tās kultūru un vērtībām, kā arī parks paliktu par pievilcīgāku vietu, kura bagātina Rīgas pilsētvidi. Diskusijas “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?” rīkotāji cer, ka parkā varētu parādīties arī norādes latgaliski, latgaliešu kultūrai veltīti vides objekti, piemēram, to Latgales sabiedrisko darbinieku godinājums, kuri piedalījušies Rīgas dzīvē un attīstībā, dzīvojuši galvaspilsētā, tāpat te varētu notikt latgaliski pasākumi un citas aktivitātes. Latgaliešu nevalstiskās organizācijas ideju radīšanā un īstenošanā aicina iesaistīties Rīgas latgaliešus, kā arī Latgales reģiona pašvaldības un citās organizācijas, veidojot parka vidi un saturu kopā.

Atgādinājums – Rīgas teritorijai, kuru līdz šim sauca par Maskavas dārzu, jaunais Latgales parka nosaukums būs vēsturiskā nosaukuma atjaunošana. Parku sāka ierīkot 1937. gadā un līdz 1945. gadam to sauca par Latgales dārzu. Parka pārsaukšanu rosināja latgaliešu nevalstiskās organizācijas, bet šī gada 18. maijā to ar deputātu balsojumu apstiprināja Rīgas dome. Ideju par teritorijas nosaukuma maiņu un atgriešanos pie vēsturiskā pavirzīja agresīvais un nosodāmais Krievijas iebrukums Ukrainā un diskusijas par Padomju laika mantojumu publiskajā vidē. Idejas rosinātāji nav priecīgi, ka tieši šādi apstākļi veicinājuši parka pārsaukšanu, bet cer, ka līdz ar jauno nosaukumu un tālākajām idejām parka iedzīvināšanā, ieguvēji būs kā apkaimes iedzīvotāji un Rīgas pilsētvide, tā jo īpaši pats Latgales reģions.

Diskusijas “Pošim sovs Latgolys parks Reigā. Kai nūsaukumu pīpiļdeit ar saturu?” norisi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem biedrības “LgSC” projektā “Latgaliskās kultūrvides organizāciju sadarbības un sabiedrības zināšanu stiprināšana”.

Avots: lgsc.lv


turiba - 3662
Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -