Rīgas Zoodārzs: Uzsauc lauvēniem dzimšanas dienas pusdienas!

Pēc tam, kad saposts lauvu aploks, var gatavoties Rīgas Zoodārza lauvēnu Teikas un Vara gada jubilejai. Tā gaidāma 31. maijā. Pa šo gadu zvēru karaļa pēcteči ir krietni izauguši. Ja mēneša vecumā (pērnā gada 2. jūlijā) abi kaķēni svēra tikai attiecīgi 5,5 un 6,0 kilogramus, tad nepilna gada vecumā (19. aprīlī) Teika svēra 74 kg, savukārt puika Varis jau pārsniedzis simtu – 101 kg. Arī vizuāli abi nu jau pusaugu dzīvnieki ir labi atšķirami, jo Varis, kā jau tēviņš, ir augumā lielāks un druknāks nekā Teika. Bez tam, viņam ap galvu jau var manīt nelielas krēpītes.

Apsveic lauvēnus dzimšanas dienā, uzsaucot tiem pusdienas!

No 17. maija līdz 20. jūnijam ikvienam ir iespēja apsveikt Teiku un Vari dzimšanas dienā un uzsaukt tiem pusdienas, ziedojot 20,00 eiro. Šāda summa ik dienas tiek iztērēta abu lauvēnu barošanai. Visi saņemtie ziedojumi pēc akcijas beigām piedalīsies izlozē, kuras balva ir savas ģimenes svinības Zooloģiskajā dārzā.

Video sižets par lauvām šeit: https://youtu.be/hevnW7maWb0

Ziedojumi saņemšanas secībā tiks reģistrēti zoodārza mājaslapā – šeit: https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/uzsauc-lauvam-pusdienas. Savukārt konkrētās dienas lauvēnu labdara vārds un uzvārds būs uzrakstīts stendā pie lauvu mītnes.

Kas lauvēniem pusdienās?
Atšķirībā no pieaugušajiem dzīvniekiem, lauvēni Teika un Varis tiek baroti katru dienu. Ik nedēļu tie katrs saņem 12 kilogramus liellopu gaļu ar kaulu, 8 kg vistas gaļu, 3 kg liellopa gaļas mīkstumu, 3 olas, kā arī vienu trusi.

Savukārt viņu mammai Cvangai nedēļā ir divas atslodzes dienas, bet tēviņam Kali – trīs dienas. Pieaugušo dzīvnieku barošanas režīms ir pietuvināts dabiskajiem apstākļiem, jo savvaļā ne vienmēr “zvēru karaļiem” galds ir bagātīgi klāts. Itin daudzkārt medības ir nesekmīgas, tādēļ jāpaliek ar tukšu vēderu, vai jāiztiek ar sīku maltīti. Turpretī pēc veiksmīgām medībām, sākas “dzīres”. Tad šie plēsēji ēd cik nu vēderā lien – tie spēj apēst pat 25-30 kg gaļas. Šī iemesla dēļ arī Cvanga un Kali saņem palielinātas porcijas – 10-12 kg gaļas, bet starp tām ir gavēņa dienas.

Ziemeļbriežiem mazulis
17. maija rītā zoodārza darbiniekus ziemeļbriežu aplokā sagaidīja norūpējusies briežu māte Lime, sargājot un aprūpējot nupat dzimušo mazuli. Tuvākajās dienās apmeklētājiem gan vēl cītīgi jāieskatās, lai pamanītu kaut kur aploka stūrī vai zem barotavas guļošo brūno meitenīti Lea, kas vada laiku kopā ar māti, taču jau itin drīz mazulīte sprigani sekos tai pa visu ziemeļbriežiem piešķirto teritoriju.


Avots: rigazoo.lv


turiba - 3663
3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -