Starptautiskās ģimenes dienas talkā iestādīti 3 000 priežu un egļu stādi

Nedēļas nogalē Lēdmanes pagastā tikās zaļi domājošas ģimenes no visas Latvijas, lai kopīgiem spēkiem iestādītu 3 000 priedes un egles. Starptautiskās ģimenes dienas talkas “Stādam kopā mežu!” ietvaros lielajiem un mazajiem dalībniekiem bija iespēja noklausīties arī interaktīvu lekciju par mežsaimniecību, koku stādīšanu un to augšanas ciklu.

Talkas laikā tika sperti pirmie soļi, lai no izcirtuma radītu sakoptu, publiski pieejamu mežu. Lai arī izvēlētā vieta un tās augsne ir piemērota arī bērziem, stādīšanai izvēlēti priežu un egļu stādi, kas ir mazāk prasīgi apstākļu ziņā, ir sīksti un izturīgi.

Pasākuma, ko organizēja “Mežpils alus” un “Ziemeļlatvijas mežsaimnieks”, laikā tika iestādītas arī priedes, ko podiņos bija izaudzējuši akcijas “Ja darām, tad labu!” dalībnieki. Kampaņas ietvaros pie patērētājiem nonāca vairāk nekā miljons priežu sēkliņu no Kalsnavas čiekuru kaltes, liela daļa entuziastu jau ir izaudzējuši stādiņus, tāpēc stādīšanas talka vienlaikus ir arī secīgs kampaņas turpinājums, kas ir īpaši vērtīgs tiem, kuriem nav dārza vai meža teritorijas, kurā iestādīt izaudzēto stādu.

Runājot par piemērotāko vietu koku stādīšanai un to, kur cilvēki visbiežāk izvēlas stādīt kokus, jāpiezīmē, ka Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktās aptaujas dati apliecina - 55% no iedzīvotājiem, kuri ir stādījuši kokus, izvēlējušies tos stādīt pie privātmājas, 46% - dārzā, 27% - mežā, bet 12% - daudzdzīvokļu mājas pagalmā. Vēl 10% norādīja, ka ir stājuši kokus pilsētvidē, piemēram, ielas malā.

“Koku stādīšana un vides labiekārtošana ir vērtīgs un jēgpilns laika pavadīšanas veids, kurā var iesaistīties visa ģimene. Esam gandarīti par cilvēku atsaucību un gatavību līdzdarboties, lai padarītu Latviju zaļāku. Katrs iestādītais koks, katra sēkliņa ir vērtība, kas soli pa solim mūs tuvina ilgtspējīgiem mērķiem. Vēlos teikt paldies mežsaimniecības profesionāļiem par atbalstu un padomu, un ceru, ka koku stādīšana kļūst par tradīciju aizvien vairāk ģimenēs,” norāda “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Evita Dadzīte.

“Domājot par Latvijas meža nozares ilgtspējīgu attīstību, mūsu prioritāte ir izglītot meža īpašniekus un plašāku sabiedrību par to, ka mežu bagātība nerodas pati par sevi – koki ir gan jāiestāda, gan arī diendienā jārūpējas par tiem. Vieta meža stādīšanai šodien ir izvēlēta mērķtiecīgi, lai ikvienam būtu iespēja vērot pareizi veiktu meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no iepriekš neapmežotas teritorijas sakopšanas, līdz koku stādīšanai un augoša meža plānveidīgai kopšanai un apsaimniekošanai. Simboliski, ka meža stādīšanā Starptautiskajā ģimenes dienā bija plaši pārstāvētas ģimenes ar bērniem. Pēc 20-25 gadiem atnākot uz zaļojošo mežu, viņi varēs teikt – šos kokus  stādīju es,” uzsver “Ziemeļlatvijas mežsaimnieks” valdes loceklis Kristaps Jēkabsons.

Pasākuma laikā ģimenes darbojās 2 ha lielā teritorijā. Šoreiz tika stādītas priedes un egles, interaktīvās lekcijas laikā paskaidrojot, ka šīs koku sugas ir īpaši piemērotas tiem, kuriem nav lielas pieredzes koku stādīšanā. Stādot priedes jāņem vērā, ka koks Latvijas apstākļos var sasniegt 25 m augstumu - garākās priedes Latvijā sasniedz pat 42 m, kas ir ļoti ievērojami. Kamēr kociņš ir jauns, vainaga platums var sasniegt 6 līdz 8 m. Ja nebūs citu koku, kas rada konkurenci, priede pavisam viegli var sasniegt 8 m. Tas nozīmē, ka nelielais kociņš, augot labvēlīgos apstākļos un  pienācīgi aprūpēts, nākotnē būs patiesi varens.

Pasākuma laikā īpaši tika padomāts par mazākajiem dalībniekiem – rūpējoties par to, lai bērniem jau savlaicīgi veidotos izpratne par mežu, kokiem, meža kopšanas nozīmi un būtību, tika organizētas īpašas apmācības.

Talkas “Stādam kopā mežu!” ietvaros tika izgatavots un uzstādīts totēms, kas vēsta ”Lai izaudzētu koku, viss, kas vajadzīgs ir sēkliņa. Lai izaudzētu mežu, viss, kas vajadzīgs ir palīdzīgas rokas!”. Tas ikvienam garāmgājējam atgādinās, ka tikai kopīgi darbojoties varam padarīt apkārtējo vidi zaļāku un patīkamāku visiem.

Avots: Miltton.comGūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -