Latvijā strauji aug vegānisko recepšu popularitāte

Ilgtspējīga dzīvesveida popularitāte pasaulē turpina pieaugt. Par to liecina arī Rimi lietotnes pārtikas atkritumu mazināšanai “Iztukšo savu ledusskapi” lietotāju paradumi: arvien lielāka interese vērojama par vegāniem piemērotu ēdienu. Izvēloties, kādas receptes ģenerēt no virtuves krājumos atrodamajiem produktiem, šobrīd 18% jeb gandrīz katra piektā meklētā recepte ir vegāniska. Lietotāji meklē arī meksikāņu (11%) un itāļu (9%) ēdienus; tāpat cilvēki interesējas par indiešu virtuvi un salātu receptēm, kā arī par ēdienu, ko var pagatavot bez liekām taukvielām.

Kā liecina Rimi apkopotā informācija, pēdējo pāris mēnešu laikā ievērojami samazinājusies veģetāru ēdienu un itāļu virtuves popularitāte, toties strauji pieaugusi interese par meksikāņu ēdieniem. Savukārt vegānisko recepšu meklējumu skaits kopš janvāra pieaudzis par 3 procentpunktiem, un interese par tām gandrīz divas reizes apsteidz visus citus meklējumus.

Populārākās ēdienu sastāvdaļas un produkti, no kuriem cilvēki vēlas pagatavot gardas maltītes, ir ķiploki, burkāni, pasta, piens, dažādu veidu maize, sarkanās pupiņas, griķi, kā arī Āzijas virtuvei raksturīgais ingvers un malta kurkuma.

“Fakts, ka kopš janvāra ievērojami pieaudzis vegānisku recepšu meklējumu skaits, varētu būt saistīts ar to, ka pēc Jaunā gada svinībām daudzi apņemas izdarīt ilgtspējīgākas un atbildīgākas izvēles, varbūt arī pāriet uz vieglāku, svaigāku uzturu. Ne viens vien šo apņemšanos labprāt īsteno ne tikai janvārī, bet arī turpmāk un īsto vegāniskā dzīvesveida pievilcību atklāj vien ar laiku, iepazīstot jaunas garšas un produktus un izmēģinot jaunas receptes. Prieks, ka Rimi šajā ceļā var būt kopā ar saviem pircējiem un palīdzēt ielūkoties aiz ierastā apvāršņa!” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Rimi digitālais rīks “Iztukšo ledusskapi” ļauj tikai ar dažiem klikšķiem pastāstīt par produktiem, kuri aizķērušies ledusskapjos un pieliekamajā; mākslīgā intelekta šefpavārs paveic pārējo darbu, apvienojot sastāvdaļas gardu ēdienu receptēs. Rīka lietotājiem pieejams teju neskaitāms recepšu klāsts – sacepumi, zupas, picas, makaronu ēdieni, salāti, tako, risoto, pīrāgi, sautējumi un daudzi citi ēdieni, kas piemēroti visdažādākajām gaumēm.

Lietotne “Iztukšo savu ledusskapi” bez maksas pieejama šeit: https://www.rimi.lv/iztukso-savu-ledusskapi

Avots: Rimibaltic.com

pr-linija - 3669
Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidusdaugavā ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi" norisināsies 23. un 24.jūlijā Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās.

Aizkraukles novada TIC

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

Parunāsimies, pasmiesimies, paklausīsimies, paskatīsimies, padejosim, padomāsim, pastaigāsimies, pabraukāsimies, paskriesim, pavizināsimies, paleposimies, padarīsim, paēdīsim, papriecāsimies! Patiksimies! Satiksimies ...

Valmieras TIC

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

“Splendid Garden” noskaņa apvieno sevī Eiropas vasaras kino festivālu dienvidu elpu un pilsētas eleganci.

Splendid Palace

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs.

Melngalvju nams

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Tā ir īpaša sajūta - baudīt maltīti un atspirdzinošus dzērienus svaigā gaisā, brīnišķīgā terasē! Aizkrauklē šādas vietas ir vairākas - esam tās apkopojuši!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -