Siguldas pils kvartālā norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls «OGLE 2022»

Vasaras vidū, no 8. – 9. jūlijam, Siguldas pils kvartālā jau trešo reizi norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “OGLE 2022”. Šogad festivāla ietvaros divu dienu garumā plānota piesātināta programma gan ar ārvalstu, gan Latvijas ekspertiem diskusijām par mentālo veselību. Tāpat sagaidāmas arī meistarklases un citas aktivitātes, kā arī muzikālie priekšnesumi no tādiem māksliniekiem kā ansis, Arturs Skutelis, “I Mean Love”, “Indygo”, “The Dead Monarchs” un citiem.

Festivāls “OGLE” mērķis ir veicināt izpratni un zināšanas par mentālās veselības nozīmīgumu sabiedrībā. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi diskusijām par tādām tēmām kā depresija, izdegšana un trauksme. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja satikt speciālistus no krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” un saņemt “viens pret viens” konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem. Savukārt, lai iegūtu praktiskas iemaņas, festivāla laikā būs iespējams piedalīties “InkkaYoga” un meditācijas nodarbībās, kā arī apgūt apzināto elpošanu Ukraiņu klīniskās psiholoģes Janas Štageres (Яна Штагер) vadībā.

“Esošie notikumi pasaulē joprojām neļauj sabiedrībai atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Turklāt, straujais ritms, kāda dzīvojam, vienmēr ir atstājis sekas uz mūsu mentālo veselību, un papildinājumā ar šī brīža notikumiem, ļoti daudzi no mums saskaras ar izdegšanu, depresiju un grūtībām koncentrēties ikdienā veicamajām lietām. Mūsu mērķis ir šīs tēmas izņemt no “neērto lietu plaukta” un par tām runāt atklāti, palīdzot festivāla apmeklētājiem iegūt jaunas zināšanas, apmainīties ar savu pieredzi un smelties to no citiem. Ne mazāk svarīgi – priecāties kopā par uzvarām. Esam gandarīti, ka šogad festivāla nodarbības varēs vadīt arī speciāliste no Ukrainas. Šogad festivāla programmu esam veidojuši tā, lai saturs būtu uztverams gan latviešu, gan krievu valodā, jo arī Ukrainas pilsoņi ir īpaši gaidīti pasākumā,” par festivāla norisi stāsta organizatore Alise Cepurīte.

Reperis un mūzikas producents ansis uzsver: “Mums par mentālo veselību ir jārunā vairāk un skaļāk, lai nāktos mazāk ciest no sekām, kas paliek pašu, draugu un ģimenes locekļu dzīvēs. Jau tagad jūtu izteiktu progresu tajā, kā sabiedrība skatās uz šiem jautājumiem, par ko jāsaka paldies dažādiem pasākumiem, tai skaitā festivālam “Ogle”, kas arī mani ir pamudinājis vairāk domāt par savu mentālās veselības stāvokli. Esmu pārliecināts, ka joprojām esam tikai ceļa sākumā. Galvenais ir nenobīties to sākt - tiekamies “Oglē”, lai kopā izbaudītu festivāla gaisotni un stiprinātu savu emocionālo labsajūtu un tās vērtību."

Abās festivāla dienās apmeklētājus iepriecinās vairāki latviešu mūziķi – reperi ansis, Arturs Skutelis, “I Mean Love”, apvienība “Muud”, rokgrupa “Indygo” un progresīvā metāla grupa “Oghre”. Kā arī uz “OGLE” skatuves kāps viesi no Norvēģijas “The Dead Monarchs”. Muzikālā programma vēl tiks papildināta.

Šogad mentālās veselības un mūzikas festivāls “OGLE” norisināsies trešo reizi. Pirmais “OGLE” festivāls norisinājās 2019. gadā Saukas dabas parkā, savukārt 2020. gada vasarā Rīgā tika aizvadīts “OGLEs minifests”.  Līdz šim festivālā bijusi iespēja gūt sertificētu speciālistu atbalstu, apmeklēt izglītojošas lekcijas, kā arī baudīt tādu latviešu grupu uzstāšanās kā “Sudden Lights”, “Double Faced Eels”, “Franco Franco”, Latgalīšu Reps”, “RIGA Reggae” u. c..

Avots: Onecom-latvia.com

turiba - 3670
Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidusdaugavā ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi" norisināsies 23. un 24.jūlijā Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās.

Aizkraukles novada TIC

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

Parunāsimies, pasmiesimies, paklausīsimies, paskatīsimies, padejosim, padomāsim, pastaigāsimies, pabraukāsimies, paskriesim, pavizināsimies, paleposimies, padarīsim, paēdīsim, papriecāsimies! Patiksimies! Satiksimies ...

Valmieras TIC

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

“Splendid Garden” noskaņa apvieno sevī Eiropas vasaras kino festivālu dienvidu elpu un pilsētas eleganci.

Splendid Palace

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs.

Melngalvju nams

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Tā ir īpaša sajūta - baudīt maltīti un atspirdzinošus dzērienus svaigā gaisā, brīnišķīgā terasē! Aizkrauklē šādas vietas ir vairākas - esam tās apkopojuši!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -