Aptaujā atklāj, cik bieži Latvijas iedzīvotāji rūpejas par auto tīrību

Latvijas iedzīvotāji savus auto mazgā reizi mēnesī – tā apgalvo 25% aptaujāto, savukārt, 22% savu auto mazgā reizi ceturksnī vai pat retāk, liecina Circle K Latvia veiktās aptaujas dati.  Automašīnas regulāra un pareiza mazgāšana ir daudz svarīgāka, kā sākumā varētu šķist – tā ne tikai ļauj saglabāt auto tīru, bet arī samazina dažādus auto virsbūves un detaļu bojāšanās riskus, piemēram, rūsu, skrāpējumus un krāsas koroziju, kas var veidoties no piekaltušiem dubļiem, sāls paliekām un neprofesionālas mazgāšanas.

46% aptaujāto ziemas sezonā auto mazgā retāk

Ziemas sezonā un sliktos laikapstākļos auto tiek mazgāti daudz retāk, tieši tāpēc pavasarī auto mazgāšanai jāpievērš pastiprināta vērība. Circle K Latvia Tirgus attīstības departamenta direktors Gatis Pavārs atgādina: “Tagad, kad regulāra auto mazgāšanas sezona ir atsākusies ar jaunu sparu, autovadītājiem būtu ieteicams nomazgāt ne tikai auto virsbūvi, bet arī auto apakšu, dzinēju un neaizmirst iztīrīt ventilācijas sistēmu.”

Lai gan automašīnas mazgāšanas biežums atkarīgs no laikapstākļiem un autoceļu tīrības, savu auto būtu ieteicams kopt regulāri, neaizmirstot arī par mašīnas vaskošanu. “Jo biežāk automazgātavās izvēlēsities mazgāšanas programmas ar vaskošanu, jo retāk tā būs jāmazgā un auto virsbūve saglabās spīdumu un tiks pasargāta no rūsas,” uzsver Gatis Pavārs.  

Gandrīz puse aptaujāto uzskata, ka auto ir nomazgāts, ja to noskalojis lietus

Pavasarī, kad bieži vien mašīnu noskalo lietus, var šķist, ka mašīna ir jau tīra – tam piekrīt aptuveni 40% aptaujāto iedzīvotāju. Lietus ūdeni nevaram uzskatīt par pilnīgi tīru ūdeni – tas satur daudz minerālvielu, kas var radīt ūdens plankumus uz auto virsbūves un ilgtermiņā pat bojāt auto krāsu.

Ceturtdaļa aptaujāto auto mazgā pašu spēkiem

25% aptaujāto iedzīvotāju, īpaši seniori un gados vecāki cilvēki, izvēlas auto mazgāt paši, savukārt 46% iedzīvotāju izmanto pašapkalpošanās automazgātavas. Cilvēki bieži vien maldīgi uzskata, ka mazgāšana automatizētajās līnijās vairāk kaitē virsbūves krāsai nekā mazgāšana ar rokām. “Jaunāko paaudžu mehāniskās mazgāšanas iekārtas ar sensoriem, kas nosaka mašīnas uzbūvi un formu, ir saudzīgāks mazgāšanas veids, nekā mazgāšana ar rokām. Tomēr, ja visbiežāk izvēle krīt par labu auto mazgāšanai mājas apstākļos, tai ir atbilstoši jāsagatavojas – jāizvēlas auto korpusam nekaitīgas pulējāmās birstes un lupatiņas, bieži tās jāskalo un jātīra, jo mazgāšanas procesā var saskrāpēt auto ar smilšu graudiem un netīrumiem, kas uzkrājas tīrīšanas sūklī,” stāsta Gatis Pavārs.

Papildus mazgāšanai, auto jāpulē vienu vai divas reizes gadā

Pavasaris būs īstais laiks, lai nopulētu savu auto – pulēšana noņems taukus, netīrumus un skrāpējumus, ar kuriem mazgāšana netiek galā. Pulēšana ar skrāpējumus likvidējošo un krāsojumu atjaunojošo vasku iztīra krāsojuma poras, novēršot ziemas sezonā radušos mikroskrāpējumus, un rada noturīgu virsbūves aizsargslāni ar izteiktu spīdumu. Ja ikdienā rūpējaties par savu automašīnu, pietiek ar automašīnas pulēšanu vienu vai divas reizes gadā, lai novērstu nelielas skrambas vai virsbūves nodilumu.

Avots: Ka.lv


turiba - 3664
PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -