Ar koncertiem un krāšņiem gaismu šoviem svinēsim Pārventas svētkus

Ar koncertiem un krāšņiem gais

Foto: Ventspils Kultūras centra arhīvs | Agnese Koponāne | 2022.05.14

14. maijā jau trīspadsmito reizi atzīmēsim Pārventas svētkus. Visu paaudžu apmeklētājus priecēs dažādi pasākumi un aktivitātes – koncerti, radošās darbnīcas, sportiskas nodarbes un orientēšanās pilsētvidē. Svētku noslēgumā Pārventa uzmirdzēs košās lāzeru gaismās.

Svētku dienu iesāksim ar sportiskām aktivitātēm ģimenēm – sporta un deju festivālu plkst. 11.00 sporta centra “Pārventa” stadionā. Pārventas bibliotēkā plkst. 11.00 Māra Grīvas fotoizstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku, bet no plkst. 11.00 līdz 16.00 Pārventas bibliotēka aicina ikvienu ar ģimeni vai draugiem piedalīties pasākumā “Pārventas detektīvs”, kur, atrisinot pavedienus, sekojot kartei un atrodot pierādījumus, tiks atklāts kāds notikums Pārventā. Noslēgumā izlozes kārtā sešas komandas iegūs pārsteiguma balvas.

Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs parks “Fantāzija”. Plkst. 12.00 svētku atklāšana,  Pārventas mācību iestāžu audzēkņu koncerts un Ventspils 3. pamatskolas veidotas radošās darbnīcas: Make-up, Vēlēšanos koks, rokdarbu darbnīca “Ar kafijas aromātu”, kā arī fotosesija “Pavasara frizūru parāde”. Savukārt, Pārventas bibliotēkas radošajā teltī būs iespējams kopīgi darboties ar pasaku tēlu Sīpoliņu. Dienas koncerta otrajā daļā visiem zināmās Maestro Raimonda Paula dziesmas izpildīs aktrise Veronika Plotņikova un dziedātājs Žoržs Siksna, pie klavierēm Anatolijs Livča.  

Pārventas bibliotēkā plkst. 16.00 kamermūzikas koncerts “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”, kurā piedalās mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Turpinot 2021. gadā aizsākto tradīciju, naksnīgais Pārventas centrs uzmirdzēs viskrāšņākajos lāzeru staros un video stāstos. Mākslinieces Andas Kolosovas reāllaikā radītie EBRU mākslas darbi no plkst. 22.30 līdz 01.00  tiks eksponēti uz Talsu ielas 41. nama (“Dziedinātava”) fasādes. EBRU ir glezniecības veids, kurā krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens. Noskaņu papildinās daudzsološais Ventspils Mūzikas vidusskolas talants – ģitārists Kristaps Prancāns.

3. pamatskolas ēka un tās pagalms iemirdzēsies lāzeru staros, bet fasādi īpaši gatavots 3D video mappings pārvērtīs līdz nepazīšana. Grandiozais šovs ilgs aptuveni astoņas minūtes un tiks atkārtots vairākkārt no plkst. 23.00 līdz 01.00. Mākslas performanci veidojuši Latvijā vadošā lāzeru un gaismu tehnikas kompānija “ARTISTIC”, 3D video mākslinieks Dmitrijs Voloviks, elektroniskās mūzikas producents Arvīds Saulītis un video mākslinieks Viktors Keino.

Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība un apdrošināšanas akciju sabiedrība “Balta”.

Avots: Visitventspils.com

celojumubode - 3642
Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Izstāde

Izstāde "Rotaļlietu stāsts"

Bauskas muzejā apskatāma izstāde "Rotaļlietu stāsts" un sestdienās notiek radošās darbnīcas bērniem

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -