Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā 4.maijā norisināsies praktisko mākslu festivāls «Pārvērtības»

Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā 2022.gada 4. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies vēl nebijis pasākums – praktisko mākslu festivāls „Pārvērtības”.

Festivāla galvenais mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību atkritumu otrreizējai pārstrādei un izmantošanai. Pasaulē arvien skaļāk tiek runāts par globālo piesārņojumu. Pasaule apaug ar atkritumiem, ko sabiedrība rada ikdienā. Lēnām cilvēki mācās šķirot savās mājsaimniecībās radītos atkritumus, bet lielu daļu no atkritumu tvertnēs izmestā var izmantot atkārtoti. Visbiežāk atkritumos nonāk tekstils, plastmasa, stikls, koks un metāls.

Visus šos materiālus, no tiem radītos un jau lietotos priekšmetus var izmantot atkārtoti. Festivālā „Pārvērtības” darbosies vairākas meistarklases, kurās pieredzējuši un talantīgi meistari mācīs piešķirt lietotiem materiāliem, lietām un priekšmetiem otru dzīvi. No lietotiem džinsiem tiks veidotas ziedu piespraudes, no veciem mēteļiem un krekliem – jauns apģērbs, arī no plastmasas maisiņiem taps apģērbs un dekora priekšmeti, no saplīsušiem stikla priekšmetiem – dekori, no koka un metāla – praktiskas lietas un dekori. Meistarklases vadīs Maija Šuļga (Krāslava), Elvīra Škutāne (Krāslava), Skaidrīte Šenvalde (Krāslava), Aivars Andžāns (Krāslava), Edgars Vronskis (Daugavpils), Aleksandrs Nesterjuks (Preiļi), Varis Vilcāns (Augšdaugavas novads), Valdis Grebežs (Augšdaugavas novads), Valdis un Olga Pauliņi (Krāslava).
Pašā dienas vidū pils kompleksā defilēs bērni un jaunieši, demonstrējot no otrreizēji izmantota tekstila darinātus tērpus – gaumīgus, neatkārtojamus un unikālus. Modes skatēs piedalīsies Krāslavas Mūzikas un mākslas skolas, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas, „Saules skolas” (Daugavpils) audzēkņi, zīmols „Zīle” (Ape) un Daina Zvejsalniece (Rēzeknes novads).

Visu pasākuma laiku darbosies praktisko mākslu tirdziņš. Tajā varēs iegādāties mājražotāju sarūpētos gardumus un amatnieku darinātos darbus.

Vismazākos festivāla „Pārvērtības” dalībniekus izklaidēs animatori, aicinot piedalīties dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās.

Praktisko mākslu festivāla „Pārvērtības” apmeklētāji aicināti atnest līdzi nevajadzīgu T-kreklu. No tiem tiks veidota kopīga dāvana Krāslavai - gobelēns „Veltījums mūsu pilsētai”.

Festivāla noslēgumā uz skatuves kāps folkloras kopa „Sovvaļnīki” (Andrupenes pag.), piepildot pils kompleksu ar lustīgām dziesmām.

Pasākums tiek rīkots projekta LLI-489 „Dusetu un Krāslavas kopienu stiprināšana, uzlabojot dzīves vidi ar atkārtotas resursu izmantošanas aktivitātēm”/„PRACTICAL ARTS” ietvaros. To līdzfinansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. Kopējās projekta izmaksas – 154 760 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda - 131 546 EUR. Projektu īsteno nevalstiskā organizācija „Sprendimų centras” Lietuvā un biedrība Eiroreģions „Ezeru zeme” Latvijā. Projekta mērķis: Pašvaldībām sadarbojoties un izmantojot jau pieejamos resursus, stiprināt tās un atrisināt to problēmas. Projekta plānotais rezultāts ir divu attālu pierobežas pilsētu modernizācija, izmantojot atkārtotu resursu izmantošanu. Rezultātā sabiedrība iegūs motivāciju un izpratni par resursu lietderīgu atkārtotu izmantošanu, tādējādi saudzējot vidi un resursus kopumā, kā arī, radoši darbojoties, izveidos vides objektus savai pilsētai un stiprinās savu piederību tai.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild biedrība Eiroreģions „Ezeru zeme”, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. 

Avots: visitkraslava.comMarc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -