Maršrutā Lietuva – Zviedrija sāk kursēt DFDS jaunākais kravas un pasažieru prāmis «Luna Seaways»

Eiropas vadošā prāmju operatora DFDS jaunākais pasažieru prāmis “Luna Seaways” 29. aprīlī devās savā pirmajā reisā. Prāmis pārvadās pasažierus un kravas maršrutā starp Klaipēdu, Lietuvā un Karlshamnu, Zviedrijā. Jaunais prāmis būs īpaši ērts pasažieru un kravu pārvadājumiem pateicoties tā izmēram un ērtībām uz klāja.

Prāmis “Luna Seaways” ir jau otrais jaunais DFDS prāmis, kas šogad uzsāk reisus Baltijas jūrā. Tā māsas kuģis, “Aura Seaways” gada sākumā sāka veikt pasažieru un kravas pārvadājumus starp Lietuvu un Zviedriju.

“Otra prāmja iekļaušana maršrutā no Klaipēdas Lietuvā uz Karlshamnu Zviedrijā nodrošinās vienmērīgu kravu un pasažieru pārvadājumu Zviedrijas jūras koridorā, kura kapacitāte ir pieaugusi par trešdaļu. Abi jaunie prāmji – “Luna Seaways” un “Aura Seaways” arī būtiski atspoguļo mūsu ilgtspējas mērķi līdz 2030. gadam samazināt CO2 emisijas par 45%. Prāmja CO2 emisijas uz vienu pārvietoto puspiekabi, salīdzinot ar pašreizējiem prāmjiem, ir par 20 % mazākas, nekā prāmjiem, kas līdz šim kursēja šajā maršrutā,” stāsta Anderss Refsgārds (Anders Refsgaard), “DFDS” viceprezidents un Baltijas reģiona vadītājs.

“Jaunajā “Luna Seaways pasažieriem būs pieejamas visas ērtības, lai padarītu braucienu ar prāmi īpaši ērtu un komfortablu. Jaunie prāmji ir nevien klusi un plaši, bet tajos atrodas arī ērtas kajītes, mājīgas restorānu un bāru telpas, kas nodrošina patīkamu ceļojumu. Klaipēdas osta atrodas četru stundu braucienā no Latvijas galvaspilsētas, kas nozīmē, ka jaunais kuģis ir ērti pieejams arī Latvijas iedzīvotājiem. Jaunais prāmis ir draudzīgs ģimenēm un arī tiem, kas ceļo kopā ar mājdzīvniekiem – tam ir īpaši piemērotas kajītes, kas noteikti atvieglos ceļošanu,” atklāj Aigars Urtāns, SIA “DFDS SEAWAYS” vadītājs Latvijā.

 Prāmja pusotra mēneša ilgais ceļš uz Lietuvas ostu

“Luna Seaways” brauciens no kuģu būvētavas Ķīnā līdz Klaipēdai kopumā ilga 47 dienas. Lai saudzētu vidi un taupītu degvielu, kuģa apkalpe mēroja lielāko daļu no 13 000 jūras jūdžu ceļa izmantojot tikai vienu no četriem galvenajiem dzinējiem uz kuģa, tas padarīja prāmja ceļu līdz Klaipēdai ilgāku, taču videi draudzīgāku.

"Es priecājos, ka brauciens bija veiksmīgs. Ir paveikts liels darbs, sagatavojot kuģi darbam Baltijas jūrā. Protams, ceļā mūs sagaidīja arī dažādi izaicinājumi. Viens no tiem bija saistīts ar lielo vēju un viļņiem Maltā, kad prāmja apkalpei pievienojās 14 jauni dalībnieki no Lietuvas. Vakarā pastiprinājās vējš un viļņi, tāpēc mums nācās pacelt enkuru un manevrēt, lai bloķētu vēju un apkalpe varētu droši nokļūt uz kuģa, “ ar iespaidiem par prāmja pirmo braucienu uz Klaipēdu dalās  “Luna Seaways” kapteinis Mindaugas Nosavičius.

Kapteiņa atmiņās paliks arī pāreja zonā, kas slavena ar pirātu uzbrukumiem - Adenas līcī starp Jemenu un Somāliju, līdz pat Eritrejas piekrastei. "Šajā ceļā mūs pavadīja īpaša bruņota apsardze un prāmim tika piemērots īpašs pašaizsardzības režīms ar stingrām procedūrām, lai nodrošinātu prāmja drošību – prāmja klāju sāni tika nožogoti ar dzeloņstieplēm, visas durvis tika aizslēgtas, lielākā daļa gaismu izslēgtas, bet lūkas tika apklātas ar necaurspīdīgu materiālu, lai naktī prāmis izstarotu pēc iespējas mazāk gaismas," atceras M. Nosavičius.

Ērtības ceļotājiem un papildu komforts autovadītājiem

Jaunos prāmjus apkalpos divas apkalpes no Lietuvas, kur katra komanda sastāvēs no  53 apkalpes locekļiem. "Tā kā mūsu prāmju pakalpojumus izmanto arī kravas automašīnu vadītāji, esam īpaši padomājuši par to, lai viņiem piedāvātu vēl ērtākus braucienus. Pasažieru ērtībai būs pieejama īpaša zona “Road Kings Club”, kur būs pieejams atsevišķs pašapkalpošanās restorāns, bārs un atpūtas zona," stāsta A. Urtāns.

“Luna Seaways” pasažieriem būs pieejami trīs restorāni, trīs bāri, veikals, bērnu rotaļu istaba un plašas publiskās zonas. Salīdzinot ar citiem prāmjiem, šajā prāmī nav sēdvietu salonā, visi pasažieri var uzturēties divvietīgās vai četrvietīgās kajītēs. Prāmis katru dienu kursēs starp Zviedriju un Lietuvu. Izbraucot vakarā, pēc 11 stundu brauciena, kuģis no rīta sasniegs savu galamērķi.

DFDS prāmju kursēšanas maršruti:

DFDS apkalpo vairāk nekā 20 prāmju maršrutus visā Eiropā (9 no tiem ir arī pasažieru prāmji). Uzņēmums gadā pārvadā vairāk nekā 5 miljonus pasažieru. Pašlaik Baltijas jūrā kursē 8 DFDS prāmji četros maršrutos: no Klaipēdas uz Ķīli (Vācija), Karlshamnu (Zviedrija), Koge/Frederīciju (Dānija) un no Paldiski (Igaunija) uz Kapelskaru (Zviedrija).

Prāmja “Luna Seaways”  tehniskie dati:

Būvniecības gads: 2021.

Kuģa garums: 230 m

Kuģa platums: 32 m

Kravas ietilpība: 4500 lineāro metru

Pasažieru skaits: 600

Kravnesība: 12750 t.

Avots: Dfds.comĪsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Aicinām baudīt rudens noskaņas īsajās brīvdienās Romā, Nicā vai Lisabonā... // lidojums no Rīgas, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā

EUR 279 | Estravel Latvia

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

1.10. Parīzes skaņraži Liepājā

1.10. Parīzes skaņraži Liepājā

1.10. koncertzālē "Lielais dzintars" iespējams piedzīvot interaktīvu muzikālo performanci, kurā skaņdarbi savīsies ar audiovizuālām improvizācijām, video u.c.

Liepājas reģiona TIB

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā.

TAKA

Brauc ar klasi uz Alūksni

Brauc ar klasi uz Alūksni

Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem!

Alūksnes TIC

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Spa atpūta ar vakariņām

Spa atpūta ar vakariņām

Nakšņošana, brokastis, Spa procedūras, vakariņas, Wellness Oasis apmeklējums

EUR 152 | Hotel Jūrmala SPA

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Dodies ceļā šoruden ar Europcar un baudi līdz pat 20% atlaidi visā pasaulē

Europcar

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Pastaigas Liepājā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8, visus, kuri vēlas doties 1,5-2 h mierpilnā pastaigā.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

23.09. Liepājas Simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars".

Liepājas reģiona TIB

Jauna spēle Karostā

Jauna spēle Karostā

Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar pašvaldības atbalstu realizējusi projektu “Noslēpumu sala – REDANS”.

Liepājas reģiona TIB

Eksotiskā Zanzibāra

Eksotiskā Zanzibāra

Jau pavisam drīz uzsākam tiešos lidojumus no Rīgas uz Zanzibāru!

Join UP! Baltics

Kia Ceed LX Plus

Kia Ceed LX Plus

Pilna servisa noma Kia Ceed LX Plus tikai par 368 eur mēnesī*!

EUR 368 | Europcar

Autumn Special Offers

Autumn Special Offers

We would like to invite you to a small Italian trip in the Bellevue Park Hotel Riga. This is great opportunity to enjoy your stay in a modern and cozy room with

Bellevue Park Hotel Riga

Atveseļošanās kūre

Atveseļošanās kūre

3 naktis ērtā numurā, brokastis, pusdienas, vakariņas, 13 procedūras, Ārsta konsultācija, Sporta nodarbības, Wellness Oasis

EUR 484 | Hotel Jūrmala SPA

Jezupovas muižas parks

Jezupovas muižas parks

Šajā parkā, līdzīgi kā citos muižu parkos, atrodamās koku sugas ir ļoti īpašas. Juzefovas parka īpašo atmosfēru veido simtgadīgas Eiropas ciedru priedes.......

TAKA

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

28.10. - 30.10. Karostas gaismas festivāls

Oktobra pēdējā nedēļā Redanā notiks Karostas gaismas festivāls. Trīs vakarus, 28., 29. un 30 oktobrī, tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki.

Liepājas reģiona TIB

Kalnu slēpošana Gudauri

Kalnu slēpošana Gudauri

Piedāvājumā dažāda veida pacēlāji (gondola, krēsli, enkuri), augtākais punkts līdz kuram uzved pacēlājs - 3276 m v.j.l.

EUR 630.00 | Latvia Tours

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Club Med kūrorti,vairāk nekā All Inclusive

Mēs varam piedāvāt visaugstākās kvalitātes atpūtu visu vecumu tūristiem - no bērniem līdz senjoriem.

EUR 1350 | Latvia Tours

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -