Ar klasi ekskursijā uz Smiltenes novadu

Aicinām doties piedzīvojumā ar klasi Smiltenes novadā! Ir sagatavoti dažādi atraktīvi un aktīvi pieturpunkti, kur varēs uzzināt daudz jaunu lietu, piedalīties radoši, dalīties ar zināšanām un gūt jaunas emocijas!

“Baižkalna Staļļi” Rauna, Raunas pagasts, +371 29540152

Jātnieku sporta klubs, kurš piedāvā ne tikai ekskursijas pa seno stalli un tikšanos ar staltajiem zirgiem un ņipro poniju, bet arī iespēju pašiem iesaistīties un doties izjādēs. Iepriekš saskaņojot, pieejama arī piknika vieta.

Cenas: Ekskursija - 3 EUR/ pers. (grupām sākot no 20 personām 15% atlaide)

Izjāde – 3 EUR/pers.

"Ķieģeļceplis”, Raunas pagasts, +371 29412265, +371 29364949, www.raunasceplis.lv

Keramikas darbnīca, kurā iespējams iepazīt keramikas trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Ceplī tiek piedāvāta arī radošā darbnīca - iespēja ar savām rokām izbaudīt māla pārvērtības, liekot lietā savas radošās prasmes.

Cenas: Ekskursija (1 h) – 3 EUR/pers.

Radošā darbnīca – 3 EUR/pers.

Raunas parks, Rauna

Raunas parkā izveidotas vairākas dabas takas. Interaktīvās izziņas taka papildināta ar vairākiem fizikas likumus izskaidrojošiem elementiem lielformātā. Iespēja rotaļāties, pētīt un izzināt Ņūtona likumu, svārstu, sviru, kustības, impulsu un citas fizikas sfēras.

Turpat līdzās atrodas arī “Raunas pils vēstures taka”, kur iespējams tuvāk iepazīties ar 15. gs. celto Raunas pili, un mazā “Piedzīvojumu taka”, kurā pārbaudīt savas izturības spējas, – tas viss vienā, viegli pieejamā vietā – Raunas pils parkā.

Apmeklējums bez maksas.

“Jaun-Ieviņas”, Raunas pagasts, +371 29495146; +371 26463980, www.jaun-ievinas.lv

Z/S “Jaun-Ieviņas” piedāvā iespēju apskatīt 2003.gadā no Nīderlandes ievestos Konic Polski zirdziņus. Ekskursijas laikā ir iespējams pietuvoties ļoti tuvu šiem miermīlīgajam un neatkarīgajam dzīvniekiem un uzzināt par zirgu lomu saimniecībā. Saimniecībā ganās arī savvaļas govis, kas ir gaļas šķirnes liellopi, kas lieliski sadzīvo vienā teritorijā ar zirgiem. Pieejama piknika vieta.

Cena: Ekskursija - 3 EUR/ pers.

"Kainaiži", Brantu pagasts, +371 29199982,  www.birzi.lv

Ekskursija (1-1,5h), kuras laikā tiks stāstīts par ražošanas procesu- sākot no svaigu sulu ieguves pavasarī, līdz pat gatavai produkcijai. Ekskursijas programmā paredzēta arī dzirkstošo sulu un bērzu sulu sīrupu degustācija. Papildus tam, skolēniem arī būs unikāla iespēja apmeklēt pasaulē pirmo sulu koku parku, kur nākotnē plānots audzēt 32 dažādas bērzu, kļavu un valriekstu koku sugas, no kurām pavasarī tiks iegūtas pārtikā lietojamas sulas. Pavasaris ir īstais laiks apciemot “Birzī”!

Cena: 7,26 EUR /pers.

"Liepūdrupi", Variņu pagasts, +371 20175175, www.amberfarm.lv

Aicina aptuveni 2 stundu garā ekskursijā, kuras laikā skolēniem būs iespēja izstaigāt smiltsērkšķu dārza takas, uzzināt vairāk par veselīgo ogu audzēšanu, pārstrādi, produkciju, un kas no tiem tiek ražots.

Skolēnu programma iekļauj arī degustāciju, kuras laikā pārliecināsieties, ka veselīgs ir arī garšīgs, un meistarklasi, kuras laikā katram skolēnam būs iespēja radoši darboties.

Grupa: no 10 personām

Cena: 6,05 EUR/pers.

Lauku māja “Kalbakas”, Smiltenes pagasts, +371 29257467,+371 29465018

Skolēniem piedāvā izklaidējoši izglītojošu ekskursiju “Piena upe pankūku krastos”. Garajā programmā ietilpst piena ceļa izzināšana no gotiņas līdz pusdienu galdam. Skolēniem pašiem būs iespēja līdzdarboties piena malšanā, sviesta kulšanā, biezpiena gatavošanā, tiks spēlētas atraktīvas spēles un kopīgi ceptas un ēstas pankūkas ar paša izvēlētiem pildījumiem. Īsā programma tieši laikā būs uz launaga laiku- skolēni varēs mieloties ar jau izceptām pankūkām.

Programmas cena: 8 EUR/pers. Pankūku ēšana: 5 EUR /pers.

Katram skolotājam uz 10 skolēniem- dalība bez maksas!

Kalnamuiža, Smiltenes pagasts, +371 25960449, +371 27887933

Var doties ekskurijā pa Smilteni un Kalnamuižu kopā ar gidu, to apvienojot ar Smiltenes tehnikuma audzēkņu gatavoto Firsta madāmas kārumu degustāciju firsta Līvena zālē, vienā no vēsturiskajām Smiltenes muižas ēkām.

Par cenām interesēties privāti.

Senlietu muzejs “Fazāni”, Trapene, Trapenes pagasts, +371 29498605

“Fazāni” ir Zigurda Safranoviča privātais senlietu muzejs, kurā atrodas ap 50 tūkstošu dažādu priekšmetu- pārsvarā cilvēku ziedotas mantas. Vecākā un retākā, pēc leģendas, 300 gadu veca manta – Ernsta Glika ledusskapis. Papildus pieejama arī uz ugunskura vārītas miežu putras degustācija. Muzeja apkārtne ir plašs bijušā barona Vulfa muižas parks.

Cena: 1,50 EUR/pers.

Elīnas Zālītes memoriālā māja, Ape, Dzirnavu iela 24, +371 26124789

Rakstnieces Elīnas Zālītes memoriālajā mājā, piedāvā aizraujošu “izlaušanās spēli” un muzejpedagoģisko programmu “12 putni rakstnieces E. Zālītes stāstos”. Neliels stāstījums par pašu rakstnieci un viņas daiļradi.

Cena: 1,50 EUR/pers.

“Trīssaliņas”, Grundzāles pagasts, +371 26536637, +371 29477124, www.trissalinas.lv

Dabas takas apmeklējums – takā sagaidīs dažādas koka zvēru skulptūriņas, lapenē aizraujošas spēles un neliela orientēšanās ar kartes palīdzību pa dabas taku; izbrauciens ar ''zebrēnu'', skatu tornis, piknika vieta ar ugunskuru un rotaļu/sporta laukums.

Cena: 4 EUR/pers.

Gaujienas mūzikas taka, Gaujienas pagasts

Aicinām apmeklēt Gaujienas Mūzikas taku! Muižas parkā astoņos pieturpunktos izvietoti āra mūzikas instrumenti, ko var spēlēt, skandināt ikviens Mūzikas takas apmeklētājs.

Apmeklējums bez maksas

Avots: Visit.smiltenesnovads.lv


celojumubode - 3749
Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -