Dobeles Ceriņu festivāls Dobelē

Jau vairāk nekā desmit gadus Dobeles novadā ir iedibināta tradīcija svinēt svētkus pavasarī, priecājoties par krāšņo ceriņu ziedēšanu. Šogad Dobeles novada īpašie svētki “Dobeles Ceriņu festivāls 2022” norisināsies no 12. maija līdz 12. jūnijam.

Dobeles Ceriņu festivāla šā gada ideja ir vienot jaunā novada iedzīvotājus un viesus ceriņu burvības sajūtās, piedāvājot baudīt piesātinātu pasākumu programmu, ceriņu ziedu saldo aromātu un košās krāsas, vienlaikus arī dodot iespēju izgaršot vietējos gardumus vesela mēneša garumā.

“Ceriņu festivāla dizainā, apvienojot senatni ar mūsdienām, gluži kā Dobeles pils atjaunošana, tapa ideja par senlaicīgo sejas vaibstu apvienošanu ar mūsdienīgi “hipsterīgām” brillēm un ceriņziedu pilnu galvu, tādējādi reiz iesāktās Dobeles Ceriņu svētku tradīcijas pārnesot jaunā, mūsdienīgā veidolā – Ceriņu festivālā,” pauž Dobeles Ceriņu festivāla 2022 grafiskā dizaina izstrādāja Aneta Maisaka.

Ceriņu svētku svinēšanas tradīcijas aizsākās pirms 11 gadiem. Šogad Dobeles ceriņu festivāls solās būt pārsteigumiem, jaunatklājumiem un patīkamiem piedzīvojumiem bagāts. Festivāls uzziedēs ceriņu plaukšanas vietā – Dārzkopības institūta ceriņu dārzā, kur notiks dažādi kultūras, sporta, izklaides un izglītojošie pasākumi. Daudzveidīgi pasākumi notiks Dobeles pilsētā, Aucē, Tērvetē un citviet novada pagastos.

Ceriņu dārzā īpašs mirklis šogad sagaidāms 20. maijā, kad divām jaunām ceriņu šķirnēm tiks doti vārdi “Emīlija” un “Jaunsudrabiņš”, savukārt 27. maijā Ceriņu dārzu koncertā “Zied ceriņkrāsās Parīze un Vīne” piepildīs opermūzika.

Ceriņu svētkiem mijoties ar Muzeju nakts aktivitātēm, pārsteigumiem bagāti notikumi norisināsies Dobeles Pilī, kur 14. maijā varēs  gan doties ekskursijā pa pili, gan arī piedalīties izlaušanās spēlē “Hercogienes zudušais medaljons”. Muzeju naktī arī citviet  – Dobeles novada muzejā, Dobeles Amatu mājā un citur novadā gaidāmi dažādi pārsteigumi, par kuriem sīkāk uzzināsiet, iepazīstoties ar svētku programmu. Neizpaliks arī Ceriņu festivāla Lielais tirgus, kas apmeklētājus gaidīs 21. maijā Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā, Amatu mājas pagalmā un laukumā pie Dobeles pilsētas kultūras nama.

Maija beigās festivāla dalībnieki tiks laipni aicināti piebiedroties Pop - Up piknikā Pļavas ielas terasē, Dobelē, savukārt mākslas mīļotājiem un citiem interesentiem noteikti nepamanīti nepaliks mākslinieki, kuri būs ieradušies uz vērienīgo mākslas plenēru novadā.

Gardēžiem un jaunu garšu atklājējiem 4. jūnijā Dobelē Valtera Krauzes vadībā būs iespēja piedalīties vēl nebijušās Latvijas vadošo pavāru meistarklasēs un šovā “Garšu cīņas”, kur ikviens interesents varēs ne tikai vērot, bet arī līdzdarboties kopā ar pieciem augstas klases un starptautisku atzinību guvušiem pavāriem - Inu Poliščenko (“Gemoss”), Kasparu Jansonu (“Kūkotava”), Kārli Muginu (“Piens”), Andreju Botikovu (“Grand Palace hotel”), Nessingu - pavāri no Brazīlijas u.c., kuri dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs, dalīsies ar receptēm, aicinās piedalīties konkursos un viktorīnās un kopā radīs garāko sviestmaizi Dobelē. Tā būs vissirsnīgākā Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atdzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem.

Muzikālu un arī acīm tīkamu pārsteigumu Dobeles novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sagādās Latvijā zināmā dziedātāja Agnese Rakovska. 4. jūnijā Dobelē ikvienam būs iespēja piedalīties “Zvaigznāja festivālā”, kura laikā notiks diskusijas, performances un vieslekcijas, kā arī būs iespēja apskatīt ierakstu studiju un Agneses Rakovskas vadībā ierakstīt savu dziedājumu.

Sportisko aktivitāšu cienītājus noteikti varētu ieinteresēt tradicionālais Nakts skrējiens, kas 21. maija vakarā norisināsies Dobelē. Šajā dienā pilsētā arī plānotas dažādas aktivitātes bērniem, koncerti un disko balle Ķestermeža estrādē. Savukārt patiesi saviļņojošas sajūtas pārņems Dobeles novada amatiermākslas kolektīvus, kuri pēc ilgā pārtraukuma Covid-19 dēļ 21. maijā atkal varēs satikties “Dziesmu un deju dienā”, lai dejotu un dziedātu visas dienas garumā.

Tā kā Dobeles novads ir kļuvis daudz plašāks, svētku pasākumi plānoti arī citviet novadā, izklaižu programmu piedāvājot tādu, lai ceriņu maģiskā noskaņa apvītu ikvienu novada iedzīvotāju neatkarīgi no dzīvesvietas novadā. Tā, piemēram, Aucē maija beigās ceriņu krāsu noskaņās notiks Pūtēju orķestru festivāls, Muzeju naktī Bēnē Ceriņziedu arkā “Mīlestībā…” skanēs ne vien brīnišķīgs koncerts ar Liepājas aktrises Sigitas Pļaviņas (Jevgļevskas) un ģitārista Māra Kupča piedalīšanos, bet būs arī unikāla iespēja vakarā piedalīties ceriņu dēstīšanā Mīlestības pussalā. Penkulē sadarbībā ar Radošās studijas “Strops” saimniecēm Edīti un Lindu Bēvaldēm varēs pagatavot ceriņu krēmu, hidrolātu un piedalīties sojas vasku sveču meistardarbnīcā. Maija beigās ceriņu smaržas varēs sajust Augstkalnes baznīcā, kur skanēs ērģeļu mūzika Aivara Kalēja izpildījumā. Šīs un daudz citu aktivitāšu varēsiet baudīt jau pavisam drīz – pēc mēneša Dobeles novadā!  

Precīzai svētku norises programmai aicinām sekot līdzi Dobeles novada pašvaldība mājaslapā www.dobele.lv, Dobeles pilsētas kultūras nama mājaslapā www.kulturadobele.lv, “Dobele Dara” mājaslapā www.dobeledara.lv un Facebook profilos jau drīzumā.

Avots: Dobele.lv


Valmieras TIC - 3715
Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -