Tiekamies kultūras, mākslas un sporta pasākumos Gulbenes novadā!

Pavasaris ir klāt! Tuvojas arī laiks, kad ikvienam arvien vairāk būs vēlme kaut kur doties apciemot mūsu mazās Latvijas skaistās vietas, izzināt dažādus piedāvājumus un apmeklēt interesantus pasākumus. Aicinām ciemos arī uz Gulbenes novadu, kur sev tīkamas brīvdienu aktivitātes un pasākumus varēs atrast gan sporta, gan kultūras baudītāji!   

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar Gulbenes novada Kultūras pārvaldi un Sporta pārvaldi apkopojusi 2022.gada pasākumu ceļvedi Gulbenes novadā. Šī sezona solās būt gan sportiski aktīva, gan kultūras un mākslas pasākumiem piesātināta. Pasākumu ceļvedis pieejams šeit: https://www.visitgulbene.lv/wp-content/uploads/2022/04/gada-plans-min.pdf

Gulbenes novada kultūras/ tautas namu lielo pasākumu vasaras sezona sāksies 28.maijā ar novada nakts deju svētkiem Beļavas estrādē, izdejojot senās pieguļas tradīcijas tēmu. Pasākumi norisināsies arī pārējās Gulbenes novada estrādēs – 18.jūnijā Tirzā sadziedāsies dziesminieki, 9.jūlijā Lejasciema estrādē muzicēs grupa “Da Gamba”, 20.augustā ar lielkoncertu Litenes estrādē svinēsim Ulda Marhileviča 60.jubileju.

14.maijā visā Latvijā norisināsies Muzeju nakts pasākumi. Pie Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja notiks ampīra stilā veidots pasākums, kurā muzicēs senās mūzikas ansamblis "Trakula", senās dejas izdejos deju grupa "Ballare" un visiem klātesošajiem būs lieliska iespēja izbraukt ar divjūgu karalisko karieti. Muzeju naktij veltīti pasākumi norisināsies arī citviet Gulbenes novadā.

Jāņos neiztiksim bez tradicionālajām “Skroderdienām” – 23.jūnijā Druvienas pagasta “Silmačos”, vietā, kur par godu šai izrādei izveidots muzejs, dažādu Latvijas teātru aktieru saime aicinās visus līgotājus uz grandiozu izrādes 120 gadu jubilejas lieluzvedumu “Skroderdienas Silmačos”. Pēc izrādes ar svētku lielkoncertu priecēs Latvijā populāri solisti, svinot arī zināmā estrādes dziedātāja Žorža Siksnas 65.jubileju. Savukārt līgotāji Gulbenē 19.jūnijā varēs ielīgot saulgriežus kopā ar postfolkloras grupu "Rāmi riti", 21.jūnijā – ar postfolkloras grupu “Rikši”, bet 23.jūnijā izdejoties Līgo nakts ballē kopā ar grupu “Galaktika”.

1.-3.jūlijā Gulbenē un Stāmerienā notiks tradicionālais starptautiskais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls “Hepenings”. 9.jūlijā Gulbenes novads viesus no visas Latvijas aicinās ciemos, lai izbaudītu Mājas kafejnīcu dienas garšu ceļojumu. Tā būs iespēja doties gastronomiskos piedzīvojumos un iepazīties ar Gulbenes novada viesmīlību! Šī diena noslēgsies ar  jau pieminēto grupas “Da Gamba” koncertu Lejasciema estrādē. Bet jūlija spilgtākais notikums noteikti būs Gulbenes pilsētas svētki, kas notiks 29. un 30.jūlijā un aicinās doties kopīgā sajūtu un baudu ceļojumā. Pilsētas svētki sevī ietvers arī starptautisko mākslas festivālu un konferenci “Divi Jūliji. Briedums”, basketbola kluba “Gulbenes Buki” 25.jubilejas svinības, "Atzeles 3x3" basketbola līgas finālposmu un spilgtu kultūras programmu – gastronomisko performanci “Garšu cīņas” Valtera Krauzes vadībā, moto kaskadieru šovu, koncertu ar Ričiju Rū bērniem, pasaules tautu mūziku ar grupu “Kanisaifa”, disko alianse ar grupas “Zodiac” uzstāšanos, grupas “Citi zēni” un “Bet Bet”, kuri šogad svin savu 30.jubileju, koncertus. Svētku laikā Vecgulbenes muižas parkā norisināsies arī Pilsētas svētku Zaļais tirdziņš, kur varēs iegādāties pašmāju amatnieku un mājražotāju labumus un meistardarbus. Visas vasaras garumā arī pagasti svinēs savus svētkus.  

Augustā Lizumā notiks akvarelistam Jānim Brektem veltīts plenērs, savukārt 3.septembrī Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā svinēsim ikgadējos Bānīša svētkus. Bānītis šogad svinēs jau 119.dzimšanas dienu, viesus priecējot ar daudzveidīgu pasākumu programmu un interesantiem pārsteigumiem. Jāuzver, ka Bānīša svētkus sāksim ieskandināt jau 29.maijā, kad pie Kalnienas šaursliežu dzelzceļa stacijas notiks pirmais pop-up restorāns, kam sekos pop-up restorāni arī 10.jūlijā, 14.augustā un 3.septembrī Bānīša svētku laikā.

Ar bānīti saistās arī kāds nu jau tradicionāls sporta pasākums – riteņbraukšanas sacensības “Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku!”, kur gan sportistiem, gan arī riteņbraukšanas entuziastiem ir iespēja sacensties ar Gulbenes-Alūksnes bānīti ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” priekšgalā. Sacensības norisināsies 30.aprīlī ar startu Gulbenes dzelzceļa stacijā un finišu Alūksnē.

Kā ierasts, vasaras viducī, 11.jūnijā, Gulbenē tiks uzņemti autosportisti un viņu līdzjutēji uz Latvijas čempionātu rallijsprintā “Gulbis 2022”, bet vēl nebijis notikums Gulbenes novadā būs Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu maratona 4.posms 2.jūlijā, kas dalībniekus uzņems Rankas pagasta atpūtas kompleksā “Lācītes”.

Uz tikšanos Gulbenes novadā!

Avots: Visitgulbene.lvLiepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas suvenīri svētkos

Liepājas suvenīri svētkos

Iepriecini kādu mīļo cilvēku, vai iepriecini pats sevi – dāvana no Liepājas vienmēr liks sejā atplaukt patiesam smaidam, jo atradīsies kas noderīgs katram.

Liepājas reģiona TIB

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

10. decembrī Valmieras Kultūras centrā notiks mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” komiska drāma “Viņa-Viņš-Viņa?” pēc A. R. Gērnija lugas “Silvija” motīviem.

Valmieras TIC

Luksus klases kruīzi. Īpašie piedāvājumi

Luksus klases kruīzi. Īpašie piedāvājumi

Luksus klases kruīzi par īpašu cenu līdz 12.12. // Baidiet augstākās klases apkalpošanu!

EUR 2699 | Estravel Latvia

Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas

Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas

/4 naktis, 28.12.2022. - 01.(02.)01.2023./ Jaunā gada sagaidīšana Porto, Portugālē. Pēdējās vietas!

EUR 599 | Estravel Latvia

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Abū Dabī - Dubaija - Abū Dabī //4 naktis // 15.12, 19.12.2022. un 16.03.2023.

EUR 209 | Estravel Latvia

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

12:00 - 13:00 grilēšana, degustācijas, ziemas karstie dzērieni, viktorīnas ar balvām, tikšanās ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti. Meistarklases bērniem.

ViaJurmala

Jaungada vakara piedāvājumi

Jaungada vakara piedāvājumi

Jums neder parasts pēdējā brīža plāns, jums der mūsu burvīgākie viesnīcu piedāvājumi maģiskajam Jaungada vakaram. Viss, kas jums jādara, ir jāatver šis links!

EUR 110 | Hookusbookus.com

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Atpūta divatā Park Inn by Radisson Meriton ar ūdens un pirts centra apmeklējumu no 59 EUR (parastā cena līdz 156 EUR)

Hookusbookus.com

Svētku brīvdienas Parīzē

Svētku brīvdienas Parīzē

Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // 15.12.2022. - 10.01.2023. //

EUR 694 | Estravel Latvia

Koncerts “Ziemas ceļojums”

Koncerts “Ziemas ceļojums”

8.decembrī plkst.19.00 Sedas Kultūras namā koncerts ‘’Ziemas ceļojums’’ kopā ar māksliniekiem – Veroniku Plotņikovu, Ņikitu Osipovu un Anatoliju Livču.

Valmieras TIC

Grupa “Juuk” un Sniedze Prauliņa

Grupa “Juuk” un Sniedze Prauliņa

16. decembrī plkst. 19.00 Rūjienas Kultūras centrā skanēs grupas “Juuk” un Sniedzes Prauliņas Ziemassvētku koncerts.

Valmieras TIC

Jaunā gada sagaidīšana PORTO!

Jaunā gada sagaidīšana PORTO!

Ceļojums piemērots visiem, kam patīk redzēt krāšņus dabasskatus un īpatnēju, tikai Portugālei raksturīgu arhitektūru, baudīt labus ēdienus un lieliskus vīnus..

EUR 999 | Latvia Tours

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz ziemas sporta centru "Mežinieki". No šī gada būs pieejama distanču slēpju noma.

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku notikumi, pasākumi un tirdziņi Alūksnē!

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 8 naktis viesnīcās noteiktās ēdienreizes un ekskursiju programma. // Cena spēkā līdz 30.12.

EUR 2550 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -