Atklāj Ludzas novada vēstures vērtību vietas

Aprīlis ir piemērotākais laiks vēstures un muzeju tūrei, jo pavasara siltums dabas baudīšanai vēl ir mānīgs, bet atklāšanas prieks jau mostas un tirda doties piedzīvojumos.

Šīs sezonas jaunums Ludzas novadā ir kultūrvēstures centrs “Līču mājas” Kārsavā. Tajā skatāma moderna ekspozīcija par Kārsavas un apkārtnes likteni no tās pirmsākumiem, nozīmīgākajiem attīstības punktiem, latgaliešu valodas attīstības līkločiem un spēles bērniem, kā arī orientēšanās spēle visai ģimenei pilsētvidē. No 10. līdz 30. aprīlim būs skatāma arī baltinavietes Aijas Keišas lakatu izstāde. Kultūrvēstures centrs “Līču mājas” uzņem viesus arī sestdienās. Netālu esošajā Malnavā mīt Malnavas koledža, kuras telpās atrodas Malnavas koledžas muzejs, tajā ir atrodama plaša informācija par skolas pastāvēšanas 100 gadiem, tās skolotājiem un studentiem, kā arī Malnavas ciema notikumiem. Viena no specifiskākajām lietām, kas ir atrodama šajā muzejā ir video ieraksts, kas apstiprina faktu, ka Ādolfs Hitlers II Pasaules kara laikā ir bijis Malnavā.

Līdumnieku pašā centrā atrodas novada vēstures mantu krātuve, kas ir privāta iniciatīva, kuras rezultātā ir izveidota plaša kolekcija ar II Pasaules kara un padomju laika liecībām. Tās saimnieks aizrautīgi izstāstīs ne tikai katras lietas stāstu, bet arī atklās vēl nezinātus faktus no Līdumnieku stāstu krātuves. Dodoties uz Ludzas pusi, piestājiet Eversmuižā, kas ir ne tikai vienīgā cietokšņa tipa muiža Latvijas austrumos, bet tajā ir izveidots Ciblas novadpētniecības muzejs. Iepriekš sazinoties viena no Latgales zinošākajām gidēm Malvīne Loce spēs jums sniegt zināšanas par Eversmuižas un Ciblas vēsturi līmenī, kas ir salīdzināms tikai ar pamatīgu vēstures grāmatu.

Pušmucovas skolas novadpētniecības materiālu krātuvē ir savākts daudzveidīgs un interesants materiālu klāsts par skolas mācību un ārpusklases darbu, fotogrāfijās ir iemūžināti rosīgās skolas dzīves interesantākie un svinīgākie mirkļi. Pušmucovas skola 30. jūlijā aicina savus absolventus, bijušos skolotājus un darbiniekus uz Pušmucovas pamatskolas 120 gadu jubilejas pasākumu „Paldies tev, skola!”. Skolas materiālu krātuve izvietota Pušmucovas pagasta pārvaldes ēkā. Kontaktpersona- bibliotēkas vadītāja Ilga Baziļeviča.

Kad jūs pēdējo reizi bijāt Ludzas Novadpētniecības muzejā? Tas ir viens no lielākajiem muzejiem un Latgalē senākais, tas ierīkots Napoleona kara varoņa, ģenerāļa Kuļņeva mājā. Muzeja vēstures ekspozīcija plaši atspoguļo novada vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dabas ekspozīcijā var iegūt informāciju par putniem un dzīvniekiem, kuri sastopami Latgales četros biotopos: ezers, mežs, pļava, purvs. Izstāžu zālēs regulāri tiek izstādītas mākslas un amatniecības darbu ekspozīcijas. Brīvdabas nodaļa pārsteigs ar plašumu un ļaus gūt priekšstatu par iepriekšējo gadsimtu ēkām un sadzīvi Latgales laukos. Aprīļa mēnesī muzejā skatāma Rēzeknes valsts zonālā arhīva veidotā izstāde “Ludzas pilsētas vidusskolai 100” (4. līdz 21. aprīlis). Savukārt no 22. aprīļa būs aplūkojama Ingrīdas Ladusānes gleznu izstāde. Īpaša programma “Lieldienas Latgales sētā” gaida mazākos muzeja viesus- no 12. līdz 14. aprīlim un no 20. līdz 22. aprīlim.

Ludzas pilsēta ir īpaša ar vēl kādu vēstures krātuvi – Ludzas Lielo Sinagogu, kas ir vecākā koka sinagoga Baltijā. 2016. gadā tā restaurēta pirmatnējā izskatā ar lūgšanu telpu, modernām ekspozīcijām kinodokumentālistam Hercam Frankam un viņa tēvam Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam, kā arī Ludzas ebreju dzimtu likteņu ekspozīciju. Īpaši vērtīgas ir ne vien senās koka konstrukcijas, bet arī zvaigžņotās debess jums griestos, restaurētie senie zīmējumi un mēbeles. Abas iestādes var apskatīt arī sestdien.

Avots: visitludza.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -