Travelnews.lv redaktore: Ceļojiet, neatlieciet uz vēlāku laiku

Tas brīdis, kad stāvi lidostā, gaidot iekāpšanu lidmašīnā, rokās nervozi turot pasi, iekāpšanas karti un vakcinācijas pasi… Tas brīdis, kad uz tablo redzi uzrakstu “Rīga”. Tā ir zīme, ka atvaļinājums ir beidzies, un laiks doties mājās, atpakaļ realitātē.

Travelnews.lv saturs nevarētu tapt, ja mēs neceļotu. Katrs ceļojums bagātina, dod jaunu pieredzi, spēku jaunam darba cēlienam. Un dod arī virkni pozitīvu emociju.

Savā ziņā arī šoreiz atvaļinājums izdevās. Jā, laika apstākļi izspēlēja ļaunu joku – Turcijā, kas bija mans ceļojuma galamērķis, nebija pat par kapeiku siltāk, nekā Latvijā. Tagad gan gaiss sasilst jau līdz +18, un arī niknais vējš pierimis. Šeit atkal kļūst vēsāks – ak, viltīgais pavasaris. Par spīti laikapstākļiem, tomēr atradu, ko darīt, lai arī kārotās pastaigas svaigā gaisā, jūras krastā izpalika (piedodiet, esmu siltummīle ar lielo burtu).

Un tad nu neliels ieskats tajā, ko darīt Turcijā nesezonā. Jāsāk gan ar to, ka šis ceļojums bija ieplānots krietni savādāks. Pirmkārt, Turcija tika izvēlēta, lai satiktu tuvu cilvēku no Krievijas. Nē, nemetiet ar akmeņiem un neapsaukājiet. Man, gluži tāpat kā daļai Latvijas iedzīvotāju, ir radinieki Krievijā, kuri neņēma plinti rokās, nesēdās tankos un nebrauca “atbrīvot” Ukrainu. Tomēr karš un sankcijas ieviesa korekcijas – “Aeroflot” reiss tika atcelts, un alternatīva – “Turkish Airlines” reiss izmaksātu tikpat, cik gluži laba, bet lietota automašīna. Un tā nu mana plānotā satikšanās izpalika. Nācās atvaļinājumu baudīt vienai.

Pirmā lieta, ko izdarīju – hamams jeb turku pirts – bauda ķermenim un garam. Tiesa gan, pēdējos gados turku pirtīs nez kāpēc aizvien vairāk strādāja meitenes no Kazahstānas vai labākajā gadījumā no Indonēzijas, un turku pirts bija tikai tāds nosaukums – ne kārtīgs pīlings, ne kārtīga putu masāža. Šoreiz noveicās – viesnīcas hamamā strādāja kārtīgs turks, kas pa tiešām savu darbu izdarīja perfekti – kā vecos labos laikos. Kā vecos labos laikos arīdzan karināja man makaronus uz ausīm, stāstot par briesmīgo limfu un kalcija pārbagātību kaulos, kas izlabojama tikai un vienīgi ar masāžām. Nācās gan vilties – bizness neizdevās, jo savu ķermeni pazīstu gana labi, un aizrādījums, ka strādāju tūrisma žurnālistikā, arī lika mazliet piebremzēt.

Nākamais solis – apciemot savus senus cīņu biedrus tūrisma lauciņā. Teikt, ka sastapu milzīgu optimismu, būtu krietni pārspīlēt. Turciju arīdzan skārusi degvielas cenas palielināšanās, kas komplektā ar liras defoltu ir izraisījusi milzu pašizmaksas kāpinājumu teju visiem tūrisma produktiem, bet cilvēki nav gatavi maksāt vairāk. Turklāt priekšā arī neziņa – kāda būs gaidāmā tūrisma sezona? Skaidrs, ka krievu tūristu, kas pērn bija visnotaļ iespaidīgs atbalsts pandēmijas paplacinātajam tūrisma tirgum, nebūs daudz. Kāpēc? Katastrofālās lidojumu cenas un to nepieejamība. Tie, kuri var atļauties vēl joprojām pirkt dārgus lidojumus, visdrīzāk, kā savus galamērķus izvēlēsies gana eksotiskākus galamērķus, nevis vienmēr iepriekš tik pieejamo un lēto Turciju…

Uz Turciju gan turpina braukt gan krievi, gan ukraiņi, bet ar savām automašīnām, bīstoties no kara. Un viņi nav tūrisma produktu patērētāji – viņi meklē iespēju noīrēt dzīvokļus uz ilgāku laiku – vismaz uz dažiem mēnešiem. Šāds pavērsiens ir radījis pamatīgumu bumu nekustamo īpašumu tirgū, un īres cenas ir saskrējušas debešos.

Vēlējos noskaidrot, vai ir arī kādi etniski strīdi. Mani sarunu biedri atzina, ka neesot. Turcijas nostāja esot gana stingra – būs dūru vicināšana un nepatikšanas ar likumu – čemodāns un stacija, jeb, citiem vārdiem, deportācija no Turcijas.

Pēc šādām ne tik optimistiskām sarunām tomēr atradu to, kas varēja iepriecināt. Kā īstai sievietei vienmēr tīkams ir šopings. Un, jāsaka, ka, pateicoties liras vērtības krišanai, kurai cenas nespēj tikt līdzi, iepirkšanās var izvērsties pa gana pievilcīgu nodarbi. Uz kartes palikuši pieci eiro? Ha! Ar to iepirkšanās nebūt nav beigusies! Mājinieki nu apgādāti teju ar visu – sākot no zeķēm un T-krekliem, beidzot ar siltajām ziemas jakām. Un ko tad nu teikt, ja visai foršu T-kreklu var nopirkt par apmēram 1,20 eiro, bet visnotaļ labu ziemas jaku – pa 20 eiro. Latvijas veikaliem šobrīd pat tuvumā negribas doties.

Un tagad vēl par vienu niansi atpūtā Turcijā. Ieslēdzu televizoru. Nez kā uzgāju vienu Krievijas ziņu kanālu, kas 24/7 režīmā vēstīja ziņas par “specoperāciju”. Ja līdz šim man šķita, ka memes par Krievijas mediju darbu ir krietni pārspīlētas, izrādījās, ka ir vēl sliktāk, nekā spējam iedomāties.

Bet pēdējais “ķirsītis uz atvaļinājuma kūciņas” – mājupceļš. Līdzās man kāda kundzīte, visdrīzāk, no Krievijas, bet, iespējams, arī no Tadžikistānas vai Uzbekistānas. Īsinot laiku līdz lidmašīnas pacelšanai, Facebook paskatījos ukraiņu memes par Krievijas mediju darbu. Blakussēdētāja sāka uz mani nelabi bļaut, ka es skatos feikus, un kā man nav kauna! Nācās paskaidrot, ka feikus tomēr skatās viņa, bet es skatos jokus par Krievijas atbrīvotājiem…

Mans atvaļinājuma mērķis bija gūt pozitīvas emocijas. Tas izdevās par 50%. Izbēgt no kara tēmas neizdevās. Lai arī Turcijā tikai dažviet redzēju Ukrainas karogus (kāda bēgļu ģimenīte devās pastaigā, līdzi ņemot karogus), šī tēma ir aktuāla. Iespējams, ne tik sāpīgi uztverta kā Latvijā. Bet ir aktuāla. Caur biznesa prizmu. Un mazs ķiķinājums, tiesa gan joks, no kāda mana sena drauga: “Jūs būsiet nākamie…”

Bet mans ieteikums: ceļojiet! Neatlieciet uz vēlāku laiku! Ceļojiet kopā ar draugiem un ģimeni!

Avots: BalticTravelnews.comUzdāvini Liepājas dāvanu karti

Uzdāvini Liepājas dāvanu karti

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Ideāla atpūta Igaunijā (divatā vai ar ģimeni), prom no pilsētas Lavendel Spa Hotel no 49 EUR (parastā cena līdz 105 EUR)

EUR 49 | Hookusbookus.com

Viss iekļauts! Ģimenes atpūta Austrijā

Viss iekļauts! Ģimenes atpūta Austrijā

ALPINA FAMILY RESORT TIROL // Lidojums no Rīgas, un 7 naktis viesnīcā ar viss iekļauts ēdināšanu un SKI PASS 6 dienām. Cena norādīta 1 personai (2 + 2)

EUR 899 | Estravel Latvia

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta leģendārajā Olümpia

Atpūta Radisson Blu Hotel Olumpia ar baseina un pirts apmeklējumu no 75 EUR (parasta cena līdz 163 EUR). Skatieties un veiciet rezervāciju šeit 👇

EUR 70 | Hookusbookus.com

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

Koncerts “Ziemas ceļojums”

Koncerts “Ziemas ceļojums”

8.decembrī plkst.19.00 Sedas Kultūras namā koncerts ‘’Ziemas ceļojums’’ kopā ar māksliniekiem – Veroniku Plotņikovu, Ņikitu Osipovu un Anatoliju Livču.

Valmieras TIC

Ekskluzīvi piedāvājumi slēpošanai!

Ekskluzīvi piedāvājumi slēpošanai!

Jaunais Club Med Tignes Resort atrodas Tignes slēpošanas kūrorta dzīvīgākās daļas centrā Val Claret.Sports un adrenalīns saplūst šajā apbrīnojamajā slēpošanas..

EUR 1429.0 | Latvia Tours

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Kur ieturēt gardas Ziemassvētku vakariņas? Kur sagaidīt Jauno gadu? - Lieliski piedāvājumi - Pēdējās vietas!

EUR 47 | Estravel Latvia

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepājas pilsētas svēros un ielās uzmirdzējuši vairāk nekā tūkstotis dažāda veida rotājumu dažādās pilsētas vietās.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku notikumi, pasākumi un tirdziņi Alūksnē!

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz ziemas sporta centru "Mežinieki". No šī gada būs pieejama distanču slēpju noma.

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

12:00 - 13:00 grilēšana, degustācijas, ziemas karstie dzērieni, viktorīnas ar balvām, tikšanās ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti. Meistarklases bērniem.

ViaJurmala

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Grupa “Juuk” un Sniedze Prauliņa

Grupa “Juuk” un Sniedze Prauliņa

16. decembrī plkst. 19.00 Rūjienas Kultūras centrā skanēs grupas “Juuk” un Sniedzes Prauliņas Ziemassvētku koncerts.

Valmieras TIC

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Lieliskas ģimenes brīvdienas ar plašu izklaides centru bērniem un spa centru Tallinn Viimsi SPA no 89 EUR (parastā cena līdz 154 EUR)

Hookusbookus.com

Liepājas suvenīri svētkos

Liepājas suvenīri svētkos

Iepriecini kādu mīļo cilvēku, vai iepriecini pats sevi – dāvana no Liepājas vienmēr liks sejā atplaukt patiesam smaidam, jo atradīsies kas noderīgs katram.

Liepājas reģiona TIB

Jaungada vakara piedāvājumi

Jaungada vakara piedāvājumi

Jums neder parasts pēdējā brīža plāns, jums der mūsu burvīgākie viesnīcu piedāvājumi maģiskajam Jaungada vakaram. Viss, kas jums jādara, ir jāatver šis links!

EUR 110 | Hookusbookus.com

-30% Piedzīvojumu ceļojumiem līdz 08.12

-30% Piedzīvojumu ceļojumiem līdz 08.12

Gada lielākā Piedzīvojumu ceļojumu izpārdošana! Atlaide līdz 30% ceļojumiem visā pasaulē tikai līdz 08.12. Ceļošanas periods līdz 30.04.

EUR 382 | Estravel Latvia

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

Mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” izrāde

10. decembrī Valmieras Kultūras centrā notiks mūzikas un drāmas telpas “OratoriO” komiska drāma “Viņa-Viņš-Viņa?” pēc A. R. Gērnija lugas “Silvija” motīviem.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -