Iedvesmojies – uz ūdens ar Latvijā ražotiem SUP dēļiem

Jūrmalā ir mājīga darbnīca, kurā ar lielu azartu jau vairāk nekā piecus gadus darbojas Māris Galenieks. Tur arī vakara stundās top augstākās kvalitātes SUP dēļi “EO-SUP”, kurus no 8. līdz 10. aprīlim varēs apskatīt aktīvās atpūtas un vaļasprieku izstādē “Outdoor Riga 2022” Ķīpsalā.

Bizness kā hobijs

Darbnīcas īpašnieks un zīmola “EO-SUP” izstrādātājs ir uzņēmējs Māris Galenieks, kura aizraušanās ar SUPiem notika muguras nostiprināšanas nolūkos, sākot supot pašam. Sākumā SUPu ražošana bija tikai hobijs, kas piecu gadu laikā ir strauji attīstījies par ko vairāk. Attīstību veicināja arī vecākais dēls un inženieris Artis Strazdiņš, kas ir apguvis kuģu būvi Vācijā. Uzņēmējs uzskata, ka dzīvē galvenais ir justies laimīgam un darīt to, kas rada prieku. “Ar minimālu piepūli maksimāla efektivitāte!” – tā ir Māra devīze.

Svarīga katra nianse

SUP dēļi tiek ražoti pēc pasūtījuma, ņemot vērā klienta augumu, svaru un fiziskās sagatavotības līmeni. Katra detaļa ir svarīga,  par ko var pārliecināties, rūpīgi apskatot dēļus un airus. Airi un to rokturi ir viegli un ērti,  neraugoties uz to, ka tie tiek ražoti no koka! Latvijā sastopamajiem kokiem diemžēl nav vajadzīgo īpašību, tāpēc SUPu ražošanai tiek izmantots Āfrikas koks “Obeče”, princešu koks no Ķīnas “Paulonija” un mūžzaļie skujkoki – “Ciedri”.

Uz jautājumu – vai ir bijušas kļūdas SUP dēļu un airu ražošanā, uzņēmējs atbild: “Ražošanā nepārtraukti saskaramies ar niansēm, kas ir jāmaina un jāuzlabo. Tās ir jaunas ražošanas tehnoloģijas, kā arī inženiertehniskie risinājumi, lai uzlabotu dēļa gaitu un stabilitāti. Pievēršam detalizētu uzmanību katram tehniskajam un ergonomiskajam sīkumam. Piemēram, lai sportistam būtu ērti padzerties, svarīgs ir pat ūdens pudeles turētāja novietojums.”

Dēlis runā pats par sevi

Katram SUP dēļa modelim ir unikāls vārds, kurš raksturo dēļa dizainu, aprises, gaitas īpatnības un citas detaļas. Tas tiek iedots brīdī, kad dēlis pats ir runājis. Māris precizē: “Dēlis, kas ir ass un ātrs, ir nosaukts par “Lucius”, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē līdaka – strauja un plēsīga mūsu ūdeņu zivs. Šī gada jauno modeli sauc “Nebula” – kosmisko putekļu, gāzu un zvaigžņu mākonis. Tas radies tā dizaina un gaitas dēļ. Mūsu izpratnē tas ir tik ātrs, kā raķete, kas traucas cauri kosmosam. Starp citu, zīmols “EO-SUP” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “plūstošs un viegls”, kas raksturo visus uzņēmumā saražotos SUP produktus.

No Latvijas līdz Ņujorkai!

Māra profesija un pamat nodarbošanās ir galdnieks, ko viņš ikdienā īsteno savā uzņēmumā “Galenieka Galdniecība”. Taču SUPi ir viņa sirdslieta – vakara treniņi, vējš un ūdens. Ar saviem ražotajiem SUP dēļiem Māris piedalās arī sacensībās. Šī gada mērķis – starts Pasaules čempionātā Polijā, kas norisināsies septembrī. “Līdz tam laikam gan vēl ir daudz darba, jo dēļi un airi pēc to uzbūvēšanas ir jānotestē, ko komandā dara vairāki cilvēki: Ēriks Loks, Jūlija Mihailova un Māra vecākais dēls Artis,” norāda Māris.  

Uzņēmējs stāsta, ka šai vasarai top plāni doties demonstrēt un testēt SUPus arī ārpus Baltijas, otrpus okeānam – uz Ņujorku, kur atšķiras ūdens blīvums un viskozitāte. “Paralēli pamatdarbam – iebūvējamo mēbeļu uzstādīšanai pie draugiem Ņujorkā, izmantošu iespēju testēt SUPus un pienācīgi sagatavoties Pasaules čempionātam Polijā,” plānus atklāj Māris.

Jauni projekti

Šobrīd komandai “EO-SUP” top arī jauns projekts – apmācības uz SUP  dēļiem. Apmācības domātas, lai cilvēki varētu atpūsties – pēc darba būt ar sevi ūdens čaloņas un vēja šalkoņas pavadībā, nodarboties ar jogu un vingrot uz ūdens. “Protams, tie, kas vēlēsies, varēs iesaistīties arī sportā. SUP dēlim ir tik daudz pielietojumu, ka katrs atradīs sev atbilstošāko un  mīļāko nodarbi,” piebilst Māris.

Lieliskas atmiņas

Viesojoties uzņēmēja SUP darbnīcā, uzmanību piesaista priekšmeti pie sienām, kas atgādina par priecīgiem un jautriem dzīves brīžiem. “Šis ir airis, kas kāda brauciena laikā pārplīsa uz pusēm. Un šis ir mans pirmais dēlis, ar kuru 2018. gadā piedalījos konkursā “Gada balva dizainā” finālā,” atmiņās kavējas dizainers.

Iepazīsti Latvijā ražotos koka SUP dēļus “Outdoor Riga 2022”!

No 8. līdz 10. aprīlim izstādē “Outdoor Riga 2022” Ķīpsalā varēs apskatīt “EO-SUP” dēļus pilnā krāšņumā. Būs gan jaunie šī gada modeļi, gan jau aizgājušās sezonas modeļi. Interesenti izstādē varēs uzzināt – kāpēc SUP dēļu detaļu ražošanā ir izmantoti dažādi materiāli –ogleklis, koks, aramīds un citi materiāli. Vēl izstādes apmeklētāji varēs apskatīt un pasūtīt SUP dēļu mitrumizturīgās, flīsa pārvadāšanas somas.

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1

Vairāk: www.bt1.lv/outdoor

Seko mums: https://www.facebook.com/OutdoorRiga

un https://www.instagram.com/outdoor_riga/

Darba laiks:

8. aprīlī 10.00 – 19,00

9. aprīlī 10.00 – 19.00

10. aprīlī 10.00 – 17.00

Biļetes:

Ieejas biļete – 4€

Pensionāriem, invalīdiem, studentiem, skolēniem - 3€

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) - 10€

Par katru nākamo bērnu – 1.50€

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Autostāvvieta - 4€

* Biļetes iepriekšpārdošanā internetā: https://www.bt1.lv/outdoor/buytickets.php

**Iegādātās biļetes iepriekšpārdošanā uz izstādi “Outdoor Riga 2020 - 2021” būs derīgas 2022. gada izstādes apmeklējumam.

Avots: Bt1.lv


turiba - 3664
PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -