Dobele: Atklātas vides skulptūras - Annas Brigaderes Tērvete četros gadalaikos

2022. gada 20. martā Tērvetes vēsturiskajā centrā pie Klosterkalna tika atklātas vides skulptūras, kas veltītas tērvetniecei, dižajai rakstniecei un personībai Annai Brigaderei. Vienlaikus, skaitot aizejošās ziemas pēdējās sekundes, ar labām domām un klusu vēlēšanos pie sevis visi kopā sagaidījām Pavasari.

Skulptūru ansamblī katra no tām simbolizē savu gadalaiku, par ko liecina pie katras skulptūras teksts no Annas Brigaderes triloģijas “Dievs.Daba.Darbs”.

Saules ceļš sākas ar Pavasari, ko simbolizē pirmā Daces Reinikas atklātā skulptūra – ezis. Dodoties tālāk, skatam paveras lapsa ar lapsēnu, kas simbolizē Vasaru. Šo skulptūru atklāja Dobeles novada priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs un Kultūras pārvaldes vadītāja Nadežda Čerpaka.

Ar lepnumu un gandarījumu par izveidoto vides objektu, kas veltīts Annas Brigaderes 160. jubilejai, visus uzrunāja muzeja "Sprīdīši" sirds un dvēsele Rasma Rapa. Viņa atklāja skulptūru, kas simbolizē Rudeni - dzērvi. Savukārt Ziemas simbolu – briedi atklāja Tērvetes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Berlands.

Pasākuma atklāšanā piedalījās jauktais koris “Tērvete” (diriģente Dace Reinika), Tērvetes kultūras nama folkloras kopa “Ceļteka” (vadītāja Anda Ābele), Tērvetes amatierteātris “Trīne” (režisore Dzintra Zimaiša), laikmetīgas deju skolas “Vendija” dejotājas, savukārt pasākuma noslēgumā daudzus pārsteidza Fire Show studio pārstāvji.
Ar savu klātbūtni visus klātesošos pagodināja arī skulptūru autori Aleksandrs Repins (skulptūras briedis un lapsa) un Artūrs Ozols (skulptūras ezis un dzērve). Kā arī visa skulptūru ansambļa apvienojošā – grāmatas simbola autors Juris Purmalis.

Kultūras nama vadītāja Monta Bērziņa PALDIES teica ne tikai ikvienam klātesošajam, bet arī skulptūru izveides idejas atbalstītājiem – bijušajai Tērvetes novada domei un Dobeles novada domei un būvvaldes speciālistei Lindai Mierlaukai, skulptūru māksliniekiem, amatierkolektīvu vadītājiem un katram, kas personīgi sniedza savu artavu pasākuma norisei.
Viennozīmīgi var teikt - ir tapusi jauna un skaista vieta Tērvetē, kas ikvienam turpmāk apliecinās un atgādinās, ka rakstniece Anna Brigadere vienmēr ir jūsmojusi par dabu, par savu Tērveti, par tās krāšņumu četros gadalaikos.


Avots: Dobele.lv


Valmieras TIC - 3714
Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -