Skolēnu pavasara brīvlaikā uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Skolēnu pavasara brīvlaikā – 16., 17., 18. martā pulksten 12.00 – uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Piedāvājumā: trešdien, 16. 03. pulksten 12.00 ekskursija “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam”, ceturtdien, 17. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Rīga teikās un leģendās“, piektdien, 18. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos”. Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti.

Muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus uzzināt daudz interesanta, apmeklējot muzeju, piedaloties piedāvātajās ekskursijās, kā arī individuāli apskatot pastāvīgo ekspozīciju un izstādes “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas” un “Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā”.

Trešdien, 16. martā, plkst. 12.00 ekskursijas “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam” gaitā tās dalībnieki iepazīs Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēstures daudzkrāsainos stāstus, uzzinās kā dzīvojuši Rīgas iedzīvotāji dažādos gadsimtos, kā muzeja eksponāti atklāj un liecina par notikumiem, par  tik dažādajām personībām, kuru loma Rīgas gadsimtu stāstā ir ievērojama.

Ceturtdien, 17. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Rīga teikās un leģendās“ sniegs iespēju ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Programmas gaitā, ieklausoties muzeja pedagoga stāstītajās teikās, leģendās, kā arī uzzinot patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus, būs interesanti “ieraudzīt” Rīgas vēsturi arī šādā fokusā. Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinājuši arī, kā stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnu bērnu atmiņā. Teju ikviens rīdzinieks zina, kas jāatbild, ja kāds jautā “Vai Rīga jau gatava?”. Ekskursijas gaita to atgādinās, kā arī to, kāds ir Rīgas Lielā Kristapa stāsts, ko vācieši esot darījuši ar vērša ādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu, un vēl un vēl. Leģendas un teikas glabā seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes, drosmi un prieku.

Piektdien, 18. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos” sniegs aizraujošas zināšanas par viduslaiku bruņniecību, krusta kariem, bruņinieku ordeņiem Eiropā un Latvijā. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kā notika bruņinieku iesvētīšana, kādas bruņas un ieročus tie lietoja, būs arī iespēja pašiem sajust viduslaiku bruņu un ieroču “žvadzoņu”, sajust to pamatīgo svaru un, iespējams, uz brīdi pašiem “kļūstot” par bruņinieku.

Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti. Ekskursijās muzejs dāvā kā īpašu piedāvājumu skolēnu brīvlaikā.  

Muzejs atgādina! Apmeklējot muzeju, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators. Muzeju apmeklējot individuāli, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Dalība ekskursijās. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas. Pieaugušajiem, lai piedalītos muzeja pedagoga – gida vadītajās skolēnu brīvlaika ekskursijās jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas.

Papildus informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676.  Mājas lapa: https://www.rigamuz.lv/rvkm/ ;

Facebook: https://www.facebook.com/Rigamuz

Avots: Rigamuz.lv


turiba - 3662
Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

Šonedēļ Bauskas novadā

Šonedēļ Bauskas novadā

Aktuālie pasākumi Bauskas novadā no 15.-21.augustam. Ieskaties!

Bauskas TIC

Izstāde

Izstāde "Andreja Upīša memoriālmājai 70"

Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde.

Aizkraukles novada TIC

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Itāļu dzīves garša Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu.

Gulbenes novada TIC

Lauku miers Pilkalnes muižā

Lauku miers Pilkalnes muižā

Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns.

Aizkraukles novada TIC

Mūzikas vakars ar DJ

Mūzikas vakars ar DJ

Viesnīca“Park Hotel Latgola”aicina baudīt mūzikas vakaru kopā ar Dj bārā "LATerrasse" Galdiņus nepieciešams rezervēt savlaicīgi, zvanot pa tālruni +37165404910

Park Hotel Latgola

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Vecmeitu un vecpuišu ballītes

Viesnīca “Park Hotel Latgola” piedāvā organizēt neaizmirstamu vecmeitu vai vecpuišu ballīti VIP telpā / saunā un džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Vasaras SPA piedāvājums

Vasaras SPA piedāvājums

• Mājīgs numurs 2 personām; • bufetes tipa brokastis; • 10% atlaide restorānā PRIMAVERA; • Divas stundas SPA zonā 2 personām; • Sporta zāle; • WI-Fi

EUR 109 | Bellevue Park Hotel Riga

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Jāveido tūrisma nozares arhitekti!

Tūrisma nozares profesionāļiem jāspēj pielāgoties krīzes situācijām

Biznesa augstskola Turība

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

IEPAZĪSTI MELNGLVJU NAMU!

Dodies ceļojumā cauri pagātnes gadsimtiem Melngalvju namā! Maksā tikai ieejas maksu + gida stāstījums bez maksas!

Melngalvju nams

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -