Skolēnu pavasara brīvlaikā uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Ingrīda Lukašēviča | 2022.03.15

Skolēnu pavasara brīvlaikā – 16., 17., 18. martā pulksten 12.00 – uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Piedāvājumā: trešdien, 16. 03. pulksten 12.00 ekskursija “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam”, ceturtdien, 17. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Rīga teikās un leģendās“, piektdien, 18. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos”. Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti.

Muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus uzzināt daudz interesanta, apmeklējot muzeju, piedaloties piedāvātajās ekskursijās, kā arī individuāli apskatot pastāvīgo ekspozīciju un izstādes “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas” un “Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā”.

Trešdien, 16. martā, plkst. 12.00 ekskursijas “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam” gaitā tās dalībnieki iepazīs Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēstures daudzkrāsainos stāstus, uzzinās kā dzīvojuši Rīgas iedzīvotāji dažādos gadsimtos, kā muzeja eksponāti atklāj un liecina par notikumiem, par  tik dažādajām personībām, kuru loma Rīgas gadsimtu stāstā ir ievērojama.

Ceturtdien, 17. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Rīga teikās un leģendās“ sniegs iespēju ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Programmas gaitā, ieklausoties muzeja pedagoga stāstītajās teikās, leģendās, kā arī uzzinot patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus, būs interesanti “ieraudzīt” Rīgas vēsturi arī šādā fokusā. Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinājuši arī, kā stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnu bērnu atmiņā. Teju ikviens rīdzinieks zina, kas jāatbild, ja kāds jautā “Vai Rīga jau gatava?”. Ekskursijas gaita to atgādinās, kā arī to, kāds ir Rīgas Lielā Kristapa stāsts, ko vācieši esot darījuši ar vērša ādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu, un vēl un vēl. Leģendas un teikas glabā seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes, drosmi un prieku.

Piektdien, 18. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos” sniegs aizraujošas zināšanas par viduslaiku bruņniecību, krusta kariem, bruņinieku ordeņiem Eiropā un Latvijā. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kā notika bruņinieku iesvētīšana, kādas bruņas un ieročus tie lietoja, būs arī iespēja pašiem sajust viduslaiku bruņu un ieroču “žvadzoņu”, sajust to pamatīgo svaru un, iespējams, uz brīdi pašiem “kļūstot” par bruņinieku.

Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti. Ekskursijās muzejs dāvā kā īpašu piedāvājumu skolēnu brīvlaikā.  

Muzejs atgādina! Apmeklējot muzeju, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators. Muzeju apmeklējot individuāli, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Dalība ekskursijās. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas. Pieaugušajiem, lai piedalītos muzeja pedagoga – gida vadītajās skolēnu brīvlaika ekskursijās jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas.

Papildus informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676.  Mājas lapa: https://www.rigamuz.lv/rvkm/ ;

Facebook: https://www.facebook.com/Rigamuz

Avots: Rigamuz.lv


celojumubode - 3801
Programma

Programma "Rehabilitācijas spēks"

Pavadiet 10 dienas/9 naktis KRC "Jaunķemeri" un izbaudiet programmas "Rehabilitācijas spēks" pozitīvo iedarbību uz pašsajūtu un veselību.

EUR 605 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Pavasara ekskursiju ceļvedis skolēniem!

Pavasara ekskursiju ceļvedis skolēniem!

Iepazīsties ar pavasara ekskursiju ceļvedi Cēsu novadā! Skolēnus gaida aizraujošas ekskursijas, interesanti atklājumi un vērtīgas zināšanas!

Cēsu TIC

Ģirts Ķesteris “Vīrietis, kurš gaida”

Ģirts Ķesteris “Vīrietis, kurš gaida”

9. martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā būs skatāma Ģirta Ķestera jubilejas izrāde “Vīrietis, kurš gaida”.

Valmieras TIC

Kur paēst Kandavā?

Kur paēst Kandavā? "KANDAVĀ"!

Baudi lielisku atpūtu Kandavas vecpilsētas sirdī- viesnīcā un kafejnīcā "Kandava"!

Tukuma TIC

Izvēlies naktsmītni Bauskas novadā!

Izvēlies naktsmītni Bauskas novadā!

Nakšņo kādā no Bauskas novada naktsmītnēm: netraucētai atpūtai - brīvdienu un lauku mājās un omulīgos apartamentos!

Bauskas TIC

Koncertprogramma “Tālie krasti”

Koncertprogramma “Tālie krasti”

15.martā plkst.19.00 Strenču kultūras centrā Raimonds Celms un Matīss Žilinskis koncertprogrammā “Tālie krasti”, atzīmējot Viļa Plūdoņa 150 jubileju.

EUR 10 | Valmieras TIC

Atslodzes diena veselībai

Atslodzes diena veselībai "Jaunķemeros"

Vienā dienā - ārsta konsultācija, dūņu aplikācijas problēmzonām, sērūdeņraža minerālūdens vanna un klasiskā masāža. Palutiniet savu veselību!

EUR 50 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Šovs

Šovs "Klauni kosmosā" | Tukumā

Fantastisks šovs 2.martā par to, kā izbraukt cauri galaktikai ar stopiem! Šeit visi bērni nebūs tikai skatītāji – tie būs kosmosa kuģa pasažieri!

Tukuma TIC

Sasildies pirtiņās un saunās

Sasildies pirtiņās un saunās

Atpūties Aizkraukles novada naktsmītnēs, kuru piedāvājumā ir pirtiņa vai sauna.

Aizkraukles novada TIC

Piedalies Restorānu nedēļas konkursā!

Piedalies Restorānu nedēļas konkursā!

Piedalies Bauskas novada Restorānu nedēļas konkursā un laimē trīskārtu maltīti 2 personām!

Bauskas TIC

Baudi svētdienas pankūkas Bauskas pusē!

Baudi svētdienas pankūkas Bauskas pusē!

Katru svētdienu baudi visgardākās un visdažādākās pankūkas A/K Rožmalās!

Bauskas TIC

Koncerts “No sirds uz sirdi” ar Juri Hiršu

Koncerts “No sirds uz sirdi” ar Juri Hiršu

2. martā Trikātas Kultūras namā plkst.18.00 koncerts ”No sirds uz sirdi”, kur ģitāru spēlēs un dziedās tautā iemīļotais dziedošais aktieris Juris Hiršs.

EUR 10 | Valmieras TIC

Balttour 2024 aizvadīts. Ko piedāvā Tukums

Balttour 2024 aizvadīts. Ko piedāvā Tukums

Tukums aicina – gan pastaigu un aktīvās atpūtas cienītājus, gan gardummīļus.

Tukuma TIC

Iepazīsti Bausku vēstures lasījumos

Iepazīsti Bausku vēstures lasījumos

Bauskas pilsētas bagātās vēstures aktualizēšana

Bauskas TIC

Pilis un muižas Aizkraukles novadā

Pilis un muižas Aizkraukles novadā

Aizkraukles novadā apskatāmas vairākas muižas un pilis, arī pilsdrupas. To stāsti un likteņi ir dažādi - atliek tos iepazīt savām acīm!

Aizkraukles novada TIC

Madonas novada tūrisma JAUNUMI 2024

Madonas novada tūrisma JAUNUMI 2024

Viens no ceļotāju tradicionālajiem jautājumiem ir par tūrisma jomas jaunumiem. Lepojamies ar izdarīgajiem tūrisma saimniekiem novadā un iesakām!

Madonas TIC

Leo Koklem 100

Leo Koklem 100

Atzīmējot mākslinieka Leo Kokles 100. dzimšanas dienu, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs un Alūksnes novada muzejs aicina!

Alūksnes TIC

Ekspress kūre

Ekspress kūre "Jaunķemeros"

Vēlies izrauties no ikdienas rutīnas, atpūtināt prātu un izkustēties svaigā gaisā? Izbaudi 2 dienu programmu "Ekspress kūre". Procedūras, nodarbības iekļautas!

EUR 138 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Fotoizstāde

Fotoizstāde "Iluminācijas" Iecavā

Ieplāno fotogrāfiju izstādes "Iluminācija" apmeklējumu!

Bauskas TIC

PAVASARIS Šokolādes muzejā Pūrē

PAVASARIS Šokolādes muzejā Pūrē

Kur gan var būt saldāka sagaidīšana par sagaidīšanu Šokolādes muzejā? Īpašs piedāvājums skolēnu ekskursijai ar meistarklasi Šokolādes muzejā Pūrē pavasarī.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -