Smiltenes novads aicina brīvdienās

Smiltenes novadā tek upe - Abuls, kas ir viena no retajām Latvijas upēm, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē. Aizsprostojot Abula upi, Smiltenes pilsētā ir izveidots ezers, kas šobrīd nes Tepera nosaukumu. Tā krastā ir ierīkota promenāde un dažādas atpūtas vietas. Teperī atrodas arī saliņa, ko ar krastu savieno nakts stundās izgaismots tiltiņš. Vasaras svelmē saliņa kalpo kā zona atpūtai uz koka zviļņiem, bet dzestrajā laikā kā vieta, kur izbaudīt ainavu ar balto, aizsalušā ezera virsmu un cēlajiem priežu mežiem otrā ezera krastā.

Skaista visos gadalaikos – gan pavasara un vasaras zaļumā, gan rudens zeltainumā, gan ziemas sarmā – ir Trapenes lapegļu aleja, viena no iespaidīgākajām lapegļu gatvēm Latvijā. Tās kopējais garums ir aptuveni pieci kilometri. Aleja sākas no Vidzemes šosejas Līzespastā un ved līdz un cauri Trapenei. Runā, ka savulaik, ap 1900. gadu, lapegļu gatve sastādīta, lai baronam Voldemāram fon Vulfam, braucot uz Bormaņu muižu, nebūtu garlaicīgs ceļš.

Raunas pils parks ir vieta, kur piedzīvot, izzināt un atklāt, jo tajā izvietotas trīs interaktīvas dabas takas:

•    Takā ar tūrisma elementiem izvietoti dažādi šķēršļi bērniem un jauniešiem, kas atrodas starp parka kokiem un ir paredzēti fiziskās izturības pārbaudei;

•    Interaktīvās izziņas un dabas takā, Raunas pilsdrupu teritorijā, atrodas vairāki objekti, kuri caur spēles un interaktīvas iesaistes principiem atklāj vairākus dabiskos fizikas likumus. Takā iespējams uzzināt par tādiem fizikas likumiem kā svārstība, kustības ātrums, smaguma centra atrašana un daudz kas cits;

•    Pils vēstures takā ikviens interesents caur izveidotajiem stendiem aizraujošā veidā var apgūt Raunas pils vēsturi, arhitektonisko uzbūvi tās pastāvēšanas augstākajā posmā.

Esot mūsu novadā, noteikti nobaudi arī vietējs labumus! Vai zināji, ka Smiltenes novadā darbojas divas pašapkalpošanās bodes?

Piestāj Siera un makaronu ražotnes pašapkalpošanās veikaliņā Raunā, Parka ielā 4, un izvēlies, ko sirds kāro! Piedāvājumā pašu ražoti beramie sieri, Zelta gī sviests, knapsieriņi, makaroni un mājas nūdelītes no svaigām vistu olām.

Piestāj Z/S Saimnieki pašapkalpošanās veikaliņā Smiltenes pievārtē, Grotūzī, un iegādājies sezonālus dārzeņus un dabas veltes. Šobrīd pircējiem tiek piedāvātas svaigas kļavu sulas, raudzētas bērzu sulas, dažādi mikrozaļumu, ķiploki, sīpolloki, kombucha jeb tējas sēnes dzēriens un citi labumi. Norēķināties iespējams skaidrā naudā vai ar naudas pārskaitījumu uz telefona numuru.

Lai izbaudītu pēc iespējas vairāk no Smiltenes novada, pagarini savu ceļojumu un paliec pa nakti Drustu pagasta viesu namā Pļavnas, Grundzāles pagasta kādā no atpūtas kompleksa “Trīssaliņas” namiņiem vai Virešu pagasta brīvdienu mājā Jaunzilakši!

Uz tikšanos Smiltenes novadā!

Avots: Visit.smiltenesnovads.lv


celojumubode - 3749
VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -