Martā aicina izzināt Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma bagātības

Turpinot šogad aizsākto tradīciju katru mēnesi veltīt kādai īpašai tēmai, martā ikvienu interesentu aicinām uzmanību veltīt kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanai Gulbenes novadā, apmeklējot daudzveidīgos kultūrvēsturiskā mantojuma objektus.

Gulbenes novads ir bagāts ar muižām un pilīm. Sešās novada muižās savulaik ir saimniekojusi baronu Volfu dzimta. Šī muižnieku dzimta pamatoti tika uzskatīta par vienu no bagātākajām: 17.—20. gs. Volfu dzimtas īpašumos ietilpa 29 muižas, pilis vai kungu mājas, neskaitot dažādas saimniecības ēkas. Viņi bija arī Vecgulbenes, Litenes, Stāmerienas, Kalnamuižas (Kalnienas), Lizuma un Druvienas muižu īpašnieki. Vai esat bijuši visās šajās muižās/ pilīs? Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” visu martu ikvienu aicina spēlēt spēli “Baronu Volfu muižas”, izmantojot mobilo aplikāciju “Actionbound” (spēle būs pieejama līdz 31.martam) un uzzināt ko jaunu. Spēles uzdevums ir apmeklēt visas sešas baronu Volfu muižas Gulbenes novadā un izpildīt uzdevumus. Spēli var spēlēt gan vienatnē, gan arī kopā ar draugiem un ģimeni. Lai piedalītos, mobilajā ierīcē ir nepieciešams interneta pieslēgums un ieslēgta navigācija. Atverot aplikāciju, meklētājā jāieraksta spēles nosaukums “Baronu Volfu muižas". Spēli nav obligāti pabeigt vienā dienā, to var turpināt arī citā vēlamā laikā. Svarīgākais – iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Labākie saņems jaukas pārsteiguma balvas.

Savukārt 26.martā Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma objekti aicinās ciemos uz atvērto durvju dienu, piedāvājot arī dažādas aktivitātes.

•    Šajā dienā plkst. 10:00 un 11:30 ikviens interesents ir aicināts doties bezmaksas ekskursijā gida pavadībā, lai iepazītu vienu no Gulbenes vēsturiskajiem centriem - Gulbenes dzelzceļa mezglu. Ekskursijas sākums pie Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkas (Dzelzceļa ielā 8). Sīkāka informācija par ekskursiju, zvanot pa tālruni 26557582.  

•    Turpinot izzināt dzelzceļa tēmu, no  plkst. 10:00 līdz 13:00 būs iespējams doties ekskursijā pa SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis” (tālr. 20228884) depo, ieskatīties dzelzceļa pasaulē un izmēģināt braucienu ar rokas drezīnu.

•    No plkst. 10:00  līdz 14:00 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā (tālr. 64473098, 26128984) varēs apmeklēt  muzejpedagoģisko nodarbību "Klēts".

•    No plkst. 11:00 līdz 15:00 ikviens aicināts pievienoties izzinošai ekskursijai ekspozīcijā kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem (tālr. 25417738) Ozolkalnā, pēc kuras aicinām pārbaudīt savas jauniegūtās zināšanas par mūsu izcilajiem novadniekiem, piedaloties erudīcijas spēlē.

•    Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā (tālr. 28352466) šajā dienā tiks atvērta Laimoņa Lapsas darbu no bērza tāss un koka izstāde. No plkst. 11:00 līdz 13:00 centrā varēs satikt pašu meistaru un uzzināt, kā top koka izstrādājumi, apskatīt instrumentus, kā arī iegādāties gatavo produkciju.

•    Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs (tālr. 22441715, 29465217) no plkst.11:00 līdz 13:00 aicina aktīvi līdzdarboties programmā "Pavasara saulgriežu laikā". Šī būs lieliska iespēja izzināt pavasara saulgriežu tradīcijas.

•    Iepriekš sazinoties ar Litenes pagasta zemnieku saimniecības “Sopuļi” saimnieku Gunāru pa tālr. 26467087, no plkst. 10:00 līdz 17:00 interesenti tiek aicināti aplūkot motociklu kolekciju un klausīties interesantus stāstus par vēsturi vai saimnieka pavadībā doties aplūkot senlietu ekspozīciju. G.Cigļa kolekcijas krājumos ir lietas, kas saglabājušās no muižas laikiem, ir Latvijas pirmās brīvvalsts laika sadzīves priekšmeti, kā arī šis tas, kas saglabājies no padomju gadiem. Turklāt katrai lietai, katram priekšmetam ir savs stāsts vai noslēpums, kuros saimnieks labprāt padalīsies ar apmeklētājiem.

•    Tirzas pagasta novadpētniecības krātuves PSRS perioda vēstures liecību ekspozīcijā (tālr. 25650809) norisināsies fotoorientēšanās padomju perioda sadzīvē. Interesentus aicinām pievienoties šādos laikos: 11:00 -12:00, 14:00- 15:00, 16:00-17:00.

•    Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centrs (tālr. 27845598) plkst. 11:00, 12:00 un 13:00 aicinās doties ekskursijā, apmeklēt izstādi un iesaistīties aktivitātē „Atpazīsti viņus!”

•    Apsīšu Jēkaba piemiņas ekspozīcijā „Kalaņģi” (tālr. 22001973) Lizuma pagastā no plkst.11:00  līdz 16:00 norisināsies atmiņu lasījumi: “Vorkutas stāsts”, "Ceļā uz grāmatu", “Ar E.Virzas ''Straumēniem'' mūža garumā”. Būsiet gaidīti uz tēju, kafiju un sirsnīgām sarunām!

•    Jaungulbenes vēsturiskajā namiņā no plkst. 10:00 līdz 18:00 (tālr. 29617521) varēsiet iepazīties ar pils vēsturi un leģendām gides Dainas pavadībā. Baudot karstu kafiju, būs iespēja noskatīties prezentāciju par Jaungulbenes pili. Ekskursijas laikā varēs aplūkot Bitītes namiņu, velna vārtus, sarga namiņu un pils terasi, kā arī klausīsieties leģendas un nostāstus.

•    Ikviens aicināts no plkst. 10:00 līdz 17:00 apmeklēt skaisto romantisma pērli - Stāmerienas pili (tālr. 25755784), kur apmeklētājus šajā dienā sagaidīs leģendas un pils stāsti, fotomānija, radošā darbnīca „Citāds bilžu rāmītis” un klātesamības mūzika.

*Par apmeklējuma un aktivitāšu izmaksām katrā vietā interesēties, sazinoties pa norādītajiem kontakttālruņiem.

Avots: Visitgulbene.lvViesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -