Brīvdienu galamērķis – Smiltenes novads

Ciemojoties Vidzemē, iegriezties Raunā un apmeklē Raunas pilsdrupas. Februāra mēnesis ir īpaši zīmīgs, jo šī pils bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām tieši ziemas sezonā – no septembra līdz februārim.

Šobrīd pils tornis darbojas kā skatu tornis, kurā paceļoties iespējams baudīt Raunas ainavu. Torņa atslēdziņu iespējams saņemt Rīgas ielā 1C, Raunā, pie dežurantes no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Tā kā mīlestības mēnesis, februāris, vēl nav galā, aicinām doties pastaigā uz, kā daudzi raunēnieši uzskata, romantiskāko vietu Raunā- Mīlestības priedēm, kas tautā sauktas vienkārši par “mīlenēm”. Tā ir īpaša vieta Raunas pārupes daļā, kur skaistā un klusā smilšu kalniņā aug vairākas iespaidīgas priedes. Dažas no tām saaugušās kopā, simbolizējot nesaraujamu draudzību un mīlestību. Šī vieta raunēniešiem īpaša bijusi vismaz jau kopš 20.gs. 20. – 30. gadiem, kad vietējie mīlnieki šeit nākuši iegriezt sirdis koka mizā, kā īpaši tuvas draudzības zīmi. (Atrašanās vieta https://ej.uz/mīlestības_priedes)

Tālāk turpini ceļu uz Smiltenes pilsētu, kurā apmeklē iedzīvotāju un pilsētas viesu iemīļoto Veco parku (parka sākums Pils ielas galā). Parks apmeklētājus priecē ik sezonu, dabai un ainavai esot tik mainīgai. Varbūt esi dzirdējis par Smiltenes vanšu tiltu? Šo gājēju tiltiņu, tāpat kā daudz ko citu, atradīsi Vecajā parkā- atliek tikai doties!

Ar katru gadu arvien iecienītākas kļūst aukstās peldes, un ja jau piekop, tā teikt, tautā dēvēto “roņu” dzīvesstilu vai varbūt tieši šajā nedēļas nogalē esi saņēmies uzsākt ko jaunu, tad netālu no Smiltenes pilsētas atradīsi tam vispiemērotāko vietu- Niedrāja ezeru. Šajā LVM rekreācijas zonā  izvietotās laipas un regulāri veidotie peldēšanas āliņģi padara aukstās peldes ērtas un baudāmas. Bet, ja vēlies mierīgu atpūtu dabā, apmēram 3km garā pastaiga apkārt šim meža ezeram aizvedīs Tevi skaistā piedzīvojumā gan vienatnē, gan ģimenes vai draugu lokā vai kopā ar četrkājainajiem draugiem.

Tālākais ceļojums lai ved uz Gaujienas muižas parku, kas atrodas Gaujas upes senlejas krastā un ietver daudzus valsts un vietējas nozīmes arhitektūras, vēstures un dabas pieminekļus. Esot parkā, uzmeklē avotu "Lauvas mute"! Parka stāvajās nogāzēs izveidotās brīvdabas terases aicina apstāties un ieklausīties, kā daba runā ar Tevi, bet, ja vēlies tai atbildēt, izmēģini savu roku Mūzikas takā izvietoto brīvdabas mūzikas instrumentu spēlē, kas piemēroti kā bērniem, tā pieaugušajiem.

Lai sajustu pavasari tuvojoties, ir jādodas pie kādas upes un jāvēro sniega kušanas sekas jeb palu sezonas sākums. Aicinām paviesoties Vaidavas dabas takā, kas ved gar Vaidavas upi un sākas Apē, pie Raganu klintīm, kas ir 8–10 m augsti, līdz pat 100 m gari smilšakmens atsegumi. Klinšu lejasdaļā upes straume izskalojusi nelielas nišas, un upes ietekme uz šiem atsegumiem vislabāk vērojama tieši palu sezonā. Un vai zināji, ka daudzas Latvijas upes ir piemērotas ūdenstūrismam tikai ūdeņiem bagātajā sezonā?

Lai ieturētu gardu maltīti, apmeklē:

•    Restorānu “Brūzis” (Pk., S., Sv. 12.00-21.00) Smiltenes Vecā parka sirdī;

•    Omulīgo Apes kafejnīcu “Krodziņš” (Pk., S. 12.00-20.00; Sv. 12.00-16.00).

Ja vēlies pagarināt savu ceļojumu Smiltenes novadā, izvēlies nakšņot Raunā Hostelī Nr.2, Smiltenes apkārtnes Blomes pagasta Viesu namā “Donas” vai Apes viesu namā “Kalnarušķi”.

Uz tikšanos Smiltenes novadā!

Avots: Visitsmiltene.lv


celojumubode - 3749
Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -