Vidzemes inovāciju nedēļā ciemos aicina IIC «Dzelzceļš un Tvaiks» Gulbenē

Vidzemes inovāciju nedēļas laikā 23.februārī no plkst. 10.00 līdz 18.00 uz Gulbeni uz atvērto durvju dienu aicina izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas ir unikāls piemērs kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma vērtību saglabāšanā apvienojumā ar  digitāliem risinājumiem dzelzceļa nozares izpētē un izzināšanā.

Apmeklējot IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” 23.februārī, ikvienam būs iespēja izzināt dzelzceļa nozari ar interaktīvo ierīču palīdzību, satikties ar centra darbiniekiem – profesionāliem un zinošiem nozares speciālistiem, iepazīt Gulbenes dzelzceļa staciju un izpētīt tās arhitektūru.

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā (uzcelta 1926.gadā, arhitekts Pēters Feders). Centrs tika atvērts 2018.gada septembrī. Tajā ir izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību. Centrs paredzēts dažāda vecuma mērķauditorijai – bērniem, jauniešiem, ģimenēm ar bērniem, uzņēmumu kolektīviem un ikvienam dzelzceļa nozares entuziastam un interesentam. Centrs ir gan lieliska vieta, ko apmeklēt vietējiem Gulbenes novada iedzīvotājiem un tūristiem, gan arī koprades vieta dažādām nozarēm – uzņēmējdarbībai, kultūrai, jaunatnes lietu darbībai, realizējot pasākumus, izglītojošas un tematiskas aktivitātes.

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” ir vērsts uz attīstību un pakalpojumu piedāvājuma dažādošanu. 2019.gadā centrs tika papildināts ar 7 jaunām ierīcēm, kuru izgatavošanā iesaistījās gan vietējie amatnieki, galdnieki, gan augstskolu studenti. Centra piedāvājums tika papildināts ar trīs tematiskajām nodarbībām, kuras tika iekļautas gan skolēnu mācību programmās, gan arī dažādos kultūras pasākumos, sasaistot tos ar dzelzceļa nozari. Tematiskās nodarbības veicina radošumu un komandas sadarbību, saliedēšanos. 2020.gadā centrā tika izveidota izlaušanās istabas spēle “Perons 13”, kas ļauj sajust dzelzceļnieku dzīves senatni. Tā ir aizraujoša piedzīvojumu spēle, kas paredz vienas stundas laikā atrisināt dažādus āķīgus jautājumus, atslēgt vairākas atslēgas, lai nokļūtu līdz galvenajai, kas atslēgs izlaušanās istabas durvis. Spēlē ir lieliska iespēja stiprināt savas un komandas zināšanas un veicināt dažādu prasmju attīstību. 2021.gadā centrā, ņemot vērā pieprasījumu, tika izstādīti eksponāti, kas liecina par dzelzceļa vēstures attīstību Gulbenē un Latvijā. Sadarbojoties ar Gulbenes novada pašvaldības pedagogiem, centra piedāvājumā tika papildināts tematisko nodarbību klāsts, akcentējot kompetenču pieeju izglītībā.

2021.gada nogalē IIC "Dzelzceļš un Tvaiks" saņēma Eiropas Kultūras tūrisma tīkla (ECTN – European Cultural Tourism Network) apbalvojumu konkursā “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis” kategorijā “Dzelzceļa mantojums kultūras tūrismā”, kas ir augsts starptautiskas novērtējums kopējam darbam.

Avots: Visitgulbene.lvJAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -