Izglītība nākotnē nav iedomāja bez IT prasmēm – ne skolēniem, ne skolotājiem

Matemātikas skolotāja Ērika Baune

IT prasmes palīdz taupīt laiku, gan gatavojoties stundām, gan apkopojot skolēnu viedokļus un atbildes. Ar tehnoloģijām iespējams sekmēt arī skolēnu interesi par dažādiem priekšmetiem, tostarp, matemātiku, tāpēc, lai cik aizņemta arī būtu pedagogu ikdiena, no sirds iesaku atrast laiku digitālo prasmju pilnveidei. Kopīgas zināšanas par digitālo ir arī pamats, uz kā būvēt sarunu ar skolēniem.

IT prasmju pilnveides procesam jāpieiet mērķtiecīgi
Jau ceturto gadu desmitu esmu matemātikas skolotāja un apzinos, ka, neraugoties uz plašajām zināšanām matemātikā, lai spētu motivēt un ieinteresēt skolēnus, man nepieciešams iegūt aizvien jaunas zināšanas, tāpēc mērķtiecīgi nolēmu mācīties. IT jomā esmu autodidakts un pati izvērtēju, ko nepieciešams apgūt. Arī attālinātais mācību process parādīja, ka IT prasmju pilnveides procesam jāpieiet mērķtiecīgi, lai saprastu, kā lietas, ko darām ikdienā, paveiktu ātrāk, taupot laiku. Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros Eiropas Tālmācības vidusskolā esmu apguvusi jau divus kursus un noteikti apgūšu vēl ko jaunu.

Tehnoloģijas taupa laiku
Esmu pārliecināta, ka ir jāmācās visu mūžu. Arī pandēmijas laiks ļāva par to pārliecināties, jo darbs ar skolēniem attālināti krasi atšķiras no klātienes mācībām. Lielākā daļa pedagogu ir izcili sava aroda pratēji, taču mums ir ļoti dažādas digitālās prasmes, un pandēmija daudzus iedrošināja mācīties. Šobrīd neesmu vēl paguvusi izmantot pat desmito daļu no visa, ko esmu apguvusi, bet jau tagad spēju būtiski ietaupīt laiku. Jokojot nereti saku, ka noteikti iemācīšos arī to, kā pelnīt ar šīm jaunajām prasmēm.

Lai labāk izprastu skolēnus
Zinu, ka pedagogi šobrīd ir ļoti noslogoti, taču, ja skolēni spēj atrast laiku, lai mācītos un paveiktu visu uzdoto, arī mums jāspēj atrast laiku, lai mācītos. Manā gadījumā tas nebija sarežģīti, jo izglītību vienmēr esmu pozicionējusi kā prioritāti, lai cik daudz darba nebūtu. Visiem ir daudz pienākumu, taču IT prasmju apguve ir veids, kā varam labāk izprast jauniešus. Turklāt, lai es kā pedagogs varētu palīdzēt citiem, man vispirms jāspēj palīdzēt sev.

Kopīgas zināšanas par digitālo
Digitālo prasmju pilnveide man ļoti palīdz mācību materiālu veidošanā – uz ekrāna iespējams parādīt dažādus kustīgus attēlus, grafikus u.c. lietas, ko nav iespējams paveikt ar tāfeli. Mācību procesā lieliski var izmantot arī dažādas aptauju platformas, piemēram, Kahoot – skolēniem ļoti patīk ne tikai atbildēt uz jautājumiem šādā formātā, bet arī pašiem sastādīt aptaujas. Manuprāt, izglītības process nākotnē nav iedomājams bez IT prasmēm – ne skolēniem, ne skolotājiem. Tas, kā veidojam sarunu ar skolēniem, nepārtraukti jāpilnveido un kopīgās zināšanas par digitālo ir labs veids, uz kā balstīt šo sarunu.

Telefons stundās – jēgpilni un ar mērķi
Jēgpilna tehnoloģiju lietošana var uzlabot mācību procesu un palīdzēt ietaupīt laiku. Esmu par to pārliecinājusies, gan gatavot prezentāciju katrai stundai, gan apkopojot skolēnu atbildes. Ir liela atšķirība – savākt atbildes uz lapiņām un tad tās analizēt, vai arī darīt to digitāli. Turklāt, digitālo risinājumu izmantošana stundās nenozīmē, ka katram skolēnam nepieciešams dators, daudz ko iespējams paveikt ar telefonu. Nereti skolēniem stundās nav atļauts ņemt līdzi telefonus, tos jānoliek atsevišķā kastītē, bet defektu var pārvest par efektu un telefonus izmantot gudri, lai mācītos.

Iedrošināt sevi
Kolēģiem, kuri vēl tikai domā par digitālo prasmju pilnveidi, ieteiktu nebaidīties un neraizēties par to, ka šobrīd, iespējams, nav pietiekami daudz zināšanu. Mums jāatmet doma “ko nu es”, jāievelk gaiss un jāķeras pie mācībām. Jā, tas reizēm nav viegli, kad no vērtētāja jākļūst par vērtējamo, bet tāpat kā iedrošinām un motivējam mācīties skolēnus, mums jāiedrošina arī sevi. Starp citu, lai apgūtu IT prasmes, ne vienmēr vajadzības labas angļu valodas zināšanas, jo lielāko daļu informācijas iespējams iztulkot.

Nākotnē plānoju apgūt arī programmēšanu – nepretendēju konkurēt ar ekspertiem un pieredzējušies IT profesionāļiem, taču vēlos prast veidot mācību materiālus, lai ar tehnoloģiju palīdzību veicinātu bērnu interesi par matemātiku. Īpaši tiem bērniem, kuriem šis priekšmets nepadodas tik labi, kā vēlētos.


20220208-ES fondu logotipu

Avots: Eiropas Tālmācības vidusskola


celojumubode - 3749
Pārcelts

Pārcelts "Rally Aluksne" pasākums

“Rally Alūksne 2023” PĀRCELTS uz 24./25.februāri. Lēmums pieņemts organizatoru komandai sadarbībā ar sportistiem, treneriem.

EUR 15.00 | Alūksnes TIC

Mārča Auziņa koncerts

Mārča Auziņa koncerts "Akustikā"

14. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Mārča Auziņa akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Ilūkstē durvis nupat vērusi ilgi gaidītā kafejnīca “Šefa uzkodas”, kur patīkamā un sirsnīgā gaisotnē viesi beidzot var ieturēt gardu maltīti!

TAKA

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies internetā!

Novatours

Jura Kaukuļa koncerts

Jura Kaukuļa koncerts "Akustikā"

4. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Jura Kaukuļa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Denisa Paškeviča koncerts

Denisa Paškeviča koncerts "Akustikā"

25.februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Denisa Paškeviča akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 345.00 | Latvia Tours

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA"

Veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu.

Alūksnes TIC

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

No 30. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu Sporta namā notiks pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs.

Valmieras TIC

Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”

Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”

17.februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”.

EUR 18 | Valmieras TIC

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Ziema ir labākais laiks Ūdens priekiem atrakciju parkā!! Tikai līdz 30.03. - piedāvājumi ģimenēm un romantiskai atpūtai. Pērnava gaida Jūs!

EUR 144 | Estravel Latvia

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Traķi ir īpaša vieta Lietuvā, kur vēsture un daba satiekas harmoniskā vienotībā. Reģions ir pilns ar dārgumiem: gleznaini pakalni, zaļi meži, zili ezeri un viesmīlīgi cilvēki. Uzzini vairāk par reģiona dārgumiem Traķu tū...

Trakai TIC

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Alūksnes novads un Veru apriņķis ir tradīciju un vietējās kultūras, pauguru un dabas skaistuma bagāti kaimiņu novadi – pierobežā.

Alūksnes TIC

Starptautiskais zvaigžņu festivāls

Starptautiskais zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Simfoniskais orķestris aicinās klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāla spilgtajiem koncertiem.

Liepājas reģiona TIB

Daumanta Kalniņa koncerts

Daumanta Kalniņa koncerts "Akustikā"

11. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Daumanta Kalniņa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

5. februārī plkst. 12.00 Strenču Kultūras centrā norisināsies jau 26. bērnu karnevāls ‘’PASAKU VALSTĪBĀ’’.

Valmieras TIC

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja nodomu protokolu ar projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikuma programmas partneriem.

Liepājas reģiona TIB

Aijas Vītoliņas koncerts

Aijas Vītoliņas koncerts "Akustikā"

26. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Aijas Vītoliņas kocerts “No Buenosairesas līdz Parīzei”.

EUR 25 | Valmieras TIC

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

PLANICA 2023 Atbalsti savus iecienītākos sportistus un iepazīsti skaisto Slovēniju — mazu valsti Eiropas vidū ar lielu sirdi!

Europcar

Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”

Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”

4. februārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”. SKoncertā piedalīsies visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -