Apciemo Alūksni – ziemas galvaspilsētu

Alūksnes ziemas skaistums apbur gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus, kas atbraucot uz Alūksni ir izbrīnīti par biezo sniega kārtu.

Šajā gadalaikā Alūksnes pilsēta pilnībā atklāj savu šarmu, kas īpaši izceļas naksnīgajā apgaismojumā, bet ārpus pilsētas pieejamās aktivitātes aicina ievilkt pilnu krūti svaiga, salta gaisa.

Aktīva un sportiska atvaļinājuma pavadīšanai ir daudz iespēju – slēpošana, snovbords, kalnu slēpošana, zemledus makšķerēšana, slidošana, kā arī šļūkšana no kalna.

239 metrus augstajā Ķauķu kalnā– Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”-veselīga un sportiska dzīvesveida cienītājiem ir ierīkotas snovborda un divas dabīgā sniega kalnu slēpošanas trases (200- 400 metrus garas). Apmeklētājiem ir pieejams pacēlājs, inventāra noma, bezmaksas autostāvvieta. Pirms brauciena vēlams sazināties telefoniski pa tālruni 28318896, jo slēpošanas un snovošanas pieejamība ir atkarīgi no laikapstākļiem. Sīkāka informācija un cenrādis pieejams šeit: https://ieej.lv/ZndYi

Ja vēlies izbaudīt distanču slēpošanas priekus, tad dodies uz Alūksnes ziemas sporta centru “Mežinieki”. Šeit pieejamas kvalitatīvas dabīgā sniega slēpošanas trases brīvajā un klasiskajā solī. 1 km, 2 km un 5 km apļu distances izaicina, aizrauj un ļauj justies gandarītam. No pirmdienas līdz sestdienai trase ir izgaismota no krēslas iestāšanās līdz pulksten 21:00. Apmeklētājiem ir pieejams ērts un plašs auto stāvlaukums, silto dzērienu automāts. Atgādinām, ka trases pieejamas tikai ar personīgo inventāru. Trases tehniskajam stāvoklis var sekot tiešsaistes kamerās: https://ej.uz/xdxj

Alūksnes reljefs ir lieliski piemērots, lai baudītu aizraujošus  sniega kameru un ragaviņu nobraucienus, neaizmirstot par īstas ziemas ainavisko baudījumu! Labākās vietas sniegotai ģimenes atpūtai – Tempļa kalns, kalniņš pie Livonijas Ordeņa pilsdrupām un Eola templis– Alūksnes muižas parkā!

Savukārt, ziemas prieku baudītāji ar savām sniega kamerām un ragavām ir gaidīti arī Veclaicenē- Katiņkalnā, iepriekš sazinoties ar saimnieku pa tālruni: 26027823

Romantiskas, ziemīgas  pastaigas Laternu stundās. Iesakām klusās vai sarunu pilnās vēlīnās pastaigās divatā pa kultūrvēstures bagāto Alūksnes muižas parku, Alūksnes ezera skauto Pilssalu un Tempļakalna parku, kas lepni stāv iepretim Alūksnes Jaunajai pilij. Pilsēta diennakts tumšajās stundās pārvēršas par romantisku gaismas un krāsu piedzīvojumu, to izgreznojot ar krāšņām gaismas izrādēm.

Izgaismots Slavas templis – granīta rotonda Tempļakalnā, 101 pakāpiens, Dienvidu tornis Livonijas ordeņa pilsdrupās, Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas līdz pulksten 22:00 katras apaļās stundas sākumā atskaņo arī romantiskas melodijas, Alūksnes Jaunā pils, 18. gs. Agrīnā klasicisma stilā celtā Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca, 7.Siguldas kājnieku piemineklis.

Kad gribas ko romantiskāku par zvaigznēm un mēnesi, izejiet naksnīgās Alūksnes ielās.

Aicinām baudīt ziemas priekus Alūksnē!

Avots: Visitaluksne.lvMarc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -