Salaspils novada tūrisma speciāliste par tūrismu aizvadītajā 2021. gadā un gaidāmajiem jaunumiem

Travelnews.lv, sākoties jaunajam gadam, vaicā Latvijas pilsētu un novadu tūrisma informācijas centriem piecus jautājumus. Šoreiz atbildes uz tiem sniedz Salaspils novada domes Attīstības daļas Tūrisma organizatore Jana Freimane.

1.    Kādus jaunus tūrisma pakalpojumus, objektus un produktus piedāvāsiet Latvijas un ārvalstu ceļotājiem 2022. gadā?

Vēl ir nedaudz pāragri spriest un saprast, jo kopējo Salaspils novada uzņēmēju aptauju veiksim martā, kad arī sapratīsim, kā iepriekšējo gadu ir pārdzīvojuši mūsu sadarbības partneri – esošie tūrisma uzņēmēji, un vai plānos arī šogad piedāvāt savus līdzšinējos pakalpojumus, kā arī jaunus. Tāpat tūrisma piedāvājums būs ievērojami atkarīgs no tā, kādas vadlīnijas un redzējumu novada tūrisma attīstībai izvirzīs novada pašvaldība, domājot par finanšu līdzekļiem, to izlietojumu un galvenajām novada prioritātēm. Uz aktīvās tūrisma sezonas sākuma laiku šo informāciju noteikti varēsim papildināt ar skaidrāk un detalizētāk iezīmētām līnijām.

2.    Kā vērtējat no tūrisma viedokļa aizvadīto 2021. gadu?

Mums, Salaspils novada tūrisma kopainā, pagājušais 2021. gads noteikti bija raženāks, ievērojami aktīvāks un dinamiskāks kā 2020. gads. Līdz ko varējām, tā organizējām un realizējām vairākus klātienes pasākumus, lai pēc iespējas vairāk attīstītu sadarbības iespējas ar tūrisma uzņēmējiem, kā arī aktīvi veicinājām tūrisma objektu iekārtošanas, labiekārtošanas un uzlabošanas darbus.

Neskatoties uz visiem apstākļiem un ierobežojumiem, novadā noorganizējām gan velobraucienu, gan vairākas ekskursijas, gan laivu braucienu, gan purva pārgājienus, divus gana lielus un kvalitatīvus jaunus tirgus Doles muižā Doles salā, iegādājāmies divas tūrisma spēļu aplikācijas. Sadarbībā ar Roadgames ir izveidota pastāvīga Salaspils pilsētmedību spēle, savukārt sadarbībā ar Cilpo.lv Latvijas Neatkarības svētkos izveidojām un realizējām mobilās aplikācijas spēli “Salaspils lokālpatriots”. Tika uzstādīti 4 piemiņas stendi pilsētai un novadam nozīmīgās piemiņas vietās, tika veikti ievērojami AKO piemiņas zīmes un teritorijas uzlabošanas un atjaunošanas darbi. Salaspils novadā attīstījām arī Svētā Jēkaba ceļa maršrutu, to nomarķējot dabā gan ar uzlīmēm, gan norāžu stabiņiem.

Tāpat tika noorganizētas pirmās klātienes gidu apmācības Salaspils Memoriālā, izveidots pastāvīgs kājāmgājēju maršruts – spēle ar uzdevumiem “Salaspils dižie un īpašie koki”, kā arī Salaspils svētkiem par godu tika realizēta un iedzīvināta spēle “8.3.5. Vēsture.Kultūra.Tūrisms.”

Salaspils novads uz doto brīdi var lepoties arī ar 4 patiesi kvalitatīviem, estētiski skaistiem un pārliecinošiem tūrisma videoklipiem, kas tapuši sadarbībā ar “Filmday” un Jurģi Kreili – “Atklāj dabu Salaspilī!”, “Ceļojums uz Doles salu”, “Pārsteidzoša vasara Salaspilī” un “Iepazīsti Salaspili 2021. gadā!”

Sadarbībā ar tūrisma reģionu zīmolu “Exit Rīga” realizējām Tūristu dienas Salaspils novadā 2021. gada jūlijā vienas nedēļas garumā, savukārt sadarbībā ar “Lauku Ceļotājs” pie mums, Salaspilī, pirmo reizi notika gan “Atvērtās dienas laukos”(10.-13.06.), kur dalību ņēma 4 tūrisma uzņēmēji, gan arī “Mājas kafejnīcu diena” sadarbībā ar Ropažu novadu, kas notika 4. septembrī, un kurā dalību ņēma 8 dalībnieki no Salaspils novada.

Ir pamats uzskatīt, ka vietējo novada viesu un apmeklētāju kritums pagājušā gadā netika novērots, taču noteikti negatīvi ietekmēta bija ārvalstu tūristu plūsma, ko izjuta visi iespējamie tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

3.    Vai novadu reforma 2021. gadā kaut kādā veidā ir ietekmējusi tūrisma dzīvi novadā un pilsētā?

Nē, nav ietekmējusi, jo Salaspils novada robežas palika neskartas un nemainītas. Turpinām darboties sava paša novada robežu ietvaros, ne plašāk, ne šaurāk.

4.    Kādi galvenie uzdevumi vai darbi tiek plānoti 2022. gadā, lai uzlabotu tūrisma infrastruktūru un ceļotāju labsajūtu?

Plāni un iecerētie pasākumi Salaspils tūrismā, kā arī jauninājumi ir iecerēti daudz un lieli, taču vēl droši nevaru apgalvot, ka visiem tiem tiks dots akcepts un atbalsts, tāpēc ieskicēšu pāris idejas, ko vēlētos ieplānot un paspēt realizēt:

-    Jauns tematisks kājāmgājēju maršruts pilsētā

-    Piemiņas stenda uzstādīšana pie 2.Pasaules kara karagūstekņiem

-    Ekstrēmāks garās distances maršruts novadā

-    Veloceliņu infrastruktūras uzlabošana, papildināšana ar jaunām zīmēm, jauna velomaršruta karte Doles salā

-    Organizētie klātienes pasākumi ar pievienoto vērtību – velobrauciens, ūdenstūrisma pasākums, vairākas ekskursijas, jauni purva pārgājieni

-    Koprades un ciešākas sadarbības veicinoši radošie pasākumi, atbalstot vietējos novada amatniekus un mājražotājus

-    Doles muižas tirgus tradīcijas turpināšana (paredzami 2 tirgi ar kultūras programmu)

Šo ieceru lādīte ir vēl pilnāka, tā kā, Salaspilī noteikti ir un būs vairāk, kā varat iedomāties!

5.    Kāds būtu jūsu vēlējums tūrisma zinu portālam Travelnews.lv un Latvijas ceļotājiem 2022. gadā?

Jau esošiem ceļotājiem un tiem, kas plāno par tādiem būt - nepazaudēt sevī to ceļotāja un atklājēja garu sirdī un dzirksti acīs, kas parādās un uzplaiksnī, arvien kaut ko jaunu ieraugot un uzzinot, esot gan kā tūristam savā pilsētā, gan apceļojot un pieredzot Latviju, Baltiju vai arī atklājot citus ceļojuma galamērķus! Noteikti tiecieties izzināt, un sevi tādējādi bagātināt! Travelnews.lv novēlu ļoti daudzus rakstus angļu valodā, kas tādējādi liecinātu par to, ka arī ārvalstu tūrisms atkal ir atgriezies, lai ļautu kopējai tūrisma ainai Latvijā beidzot patiešām iedvesmojoši atdzimt.

Avots: BalticTravelnews.com


Valmieras TIC - 3715

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -