Kipra atvieglos ieceļošanas noteikumus

Ar 2022. gada 1. martu Kiprā stāsies spēkā jaunie noteikumi ieceļotājiem, bet kopš 24. janvāra stājas spēkā izmaiņas noteikumos par pašizolāciju, kas nosaka, ka karantīnā pavadāmais laiks tiek samazināts no 14 uz 10 dienām tām personām, kuri bijuši ciešā kontaktā ar Covid-19 pozitīvajiem.

Jaunie noteikumi paredz, ka pašizolāciju var pārtraukt arī ātrāk par 10 dienām, ja septītajā dienā pēc kontakta var uzrādīt negatīvu PCR testa rezultātu. Tiesa gan, šī norma spēkā tiem, kas saņēmusi balstvakcīnu, vai arī kopš otrās potes nav pagājuši vēl septiņi mēneši.

No 1. marta stāsies spēkā jauna ieceļošanas kārtība. Valstis, pamatojoties uz epidemioloģisko situāciju, tiks sadalītas trīs kategorijās – zaļā, sarkanā un pelēkā. Iepriekš noteiktā oranžā atbildīs zaļajai kategorijai, savukārt sarkanās un tumši sarkanās – sarkanajai.

Ieceļotāji, kuri ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19 vai to pārslimojuši, uzrādot sertifikātu, tiks atbrīvoti no pašizolācijas. Bērni līdz 18 gadu vecumam tiks atbrīvoti no pārbaudēm un pašizolācijas, ja ir saņēmuši vakcīnas. Atveseļošanās sertifikāta derīguma termiņš nedrīkst pārsniegt 180 dienas.

Tiem, kas ieceļos no “sarkanajām valstīm” būs jāveic PCR tests, ierodoties lidostā, un par to jāmaksā no saviem līdzekļiem.

No “pelēkajām valstīm” Kiprā drīkstēs iebraukt tikai Kipras pilsoņi un viņu ģimenes locekļi.

Avots: BalticTravelnews.com/Cyprus-mail.com

celojumubode - 3629
BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -