Alūksnes TIC vadītāja par tūrismu aizvadītajā 2021. gadā un gaidāmajiem jaunumiem

Travelnews.lv, sākoties jaunajam gadam, vaicā Latvijas pilsētu un novadu tūrisma informācijas centriem piecus jautājumus. Šoreiz atbildes uz tiem sniedz Alūksnes Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Iveta Veļķere.

1. Kādus jaunus tūrisma pakalpojumus, objektus un produktus piedāvāsiet Latvijas un ārvalstu ceļotājiem 2022.gadā?

2022.gadā turpināsim iesākto, pielāgojoties esošajai situācijai un rēķinoties ar novada attīstības prioritātēm un pieejamajiem finanšu līdzekļiem. Neskatoties, ka nākas strādāt nopietnu darbības ierobežojumu apstākļos, esam spējuši pakalpojuma piedāvājuma klāstu nepārtraukti papildināt – kā pēdējos jaunumus varam minēt atjaunoto Alūksnes viduslaiku pils Dienvidu torni, kas vienīgais no astoņiem torņiem vēsturiskajā apjomā saglabājies līdz mūsdienām un kurā ir atgriezusies Lielā Ziemeļu kara laikā zudusī dvēsele – 2021.gada nogalē atklātais skaņas un gaismas piedzīvojums “MARIENBURGAS astotais brālis”, kas ir izcilu Latvijas nozaru speciālistu kopdarbs. Tā pat varam minēt jaunumus  Alūksnes Jaunajā pilī  - ir restaurēti divi mūzikas saloni, kuros apmeklētāji var iepazīties ar Marienburgas pēdējai baronesei Helēnai veltīto multimediāla ekspozīciju.

Šobrīd priekšroku dodam visām aktivitātēm, kas nodrošina sociālo distancēšanos. Tā pilsētas iepazīšanai var izmantot digitālās ceļojumu spēles – aizraujošo uzdevumu piedzīvojumu Roadgames vai interaktīvo interaktīvo Cilpo spēli. Savukārt ekoloģiskas ceļošanas cienītājiem, kuri novērtē mazāk zināmas un skaistas vietas dabā prom no pilsētu burzmas, piemērota ir aizsargājamo ainavu apvidus VECLAICENE teritorija, kur garākus vai īsākus pārgājienus apvienot ar dzīvošanu Dabas mājās pie Peļļu – Kornetu gravas ezeriem.

Aktīvās atpūtas cienītājiem 2022.gada jaunums ir jaunizveidotie velo maršruti Bānīša zemē, kas ļauj Ziemeļlatvijas ainavu iepazīšanas velo braucienus apvienojot ar braucienu Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu jeb Bānīti. Katrs no 6 velo maršrutiem sākas vai beidzas kādā no Gulbenes – Alūksnes dzelzceļa līnijas stacijām.

2. Kā vērtējat no tūrisma viedokļa aizvadīto 2021.gadu?

Vērtējums par vietējo tūrismu – cilvēki ceļo un ceļot kāre nav zudusi! Ir tūrisma uzņēmēji ārpus galvaspilsētas, kas aizvadītos pāris gadus vērtē kā vienus no labākajiem, ir kas atzīst kā mazāk veiksmīgus. Kas saistās ar starptautisko ceļošanu - viens iemesls ir saistīts ar joprojām esošajām bailēm par inficēšanās riskiem, bet otrs ar ekonomisko situāciju, jo pandēmijas dēļ virkne cilvēku ir zaudējuši darbu vai ir samazinājušies viņu ienākumi. Kā arī tie, kuriem ir gan darbs, gan ienākumi, var būt daudz bažīgāki par situāciju nākotnē.

Aizvadītais gads nav ļoti daudzskaitlīgs, tomēr viesi saviem brīvdienu ceļojumiem izvēlas Alūksni un tas mūs priecē un motivē strādāt tālāk. Pārsvarā pie mums 2021.gadā viesojās ģimenes, kuras apceļo Latviju.  Uzskaitītie rādītāji vasaras mēnešos bija labi, un arī Alūksnes ziema ceļotājus neatstāj vienaldzīgus, jo pie mums brauc baudīt sniegotus skatus, izcelt labākos zemledus makšķerēšanas lomus Alūksnes ezerā vai nodoties distanču un kalnu slēpošanas aktivitātēm.

Mūs, tāpat kā daudzus, priecēja – Māju kafejnīcu dienas, kad durvis apmeklētājiem tieši aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” teritorijā vēra 9 saimnieki. Tas bija pasākums, kas ieguva popularitāti un atzinīgus vārdus daudzviet.

3. Vai novadu reforma 2021.gadā kaut kādā veidā ir ietekmējusi tūrisma dzīvi novadā un pilsētā?

Esam viens no nedaudziem novadiem valstī, ko neietekmēja novadu reforma. Bet mainās sadarbības partneri un ir jāpielāgojas apkārt esošajai situācijai.

4. Kādi galvenie uzdevumi vai darbi tiek plānoti 2022.gadā, lai uzlabotu tūrisma infrastruktūru un ceļotāju labsajūtu?

Pašvaldība mērķtiecīgi plāno un attīsta infrastruktūru, kas dod labu pamatu tūrisma  uzņēmējdarbības attīstībai un ieceres ir arī nākamajam gadam. Nozīmīgs pienesums pilsētai, kā pievilcīgai vietai, ir katrs tūrisma uzņēmums un tā viesmīlība. Ar gandarījumu novērtējama katra jauna uzņēmuma rašanos un attīstību. Jau tagad zinām, ka 2022. gadā būs papildinājumi naktsmāju izvēlē, atpūtas un sporta inventāra nomai, tiek plānotas investīcijas ziemas perioda aktivitātēm.

5. Kāds būtu jūsu vēlējums tūrisma zinu portālam Travelnews.lv un Latvijas ceļotājiem 2022.gadā?

Travelnew.lv vēlam, lai vienmēr neizsīkstošs un aktuāls ziņu krājums, savukārt Latvijas apceļotājiem vēlam nerimstošu atklāšanas prieku, daudz skaistu un neaizmirstamu ceļojumu brīžu Alūksnē un citur Latvijā!

Avots: BalticTravelnews.comZinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а также внешне похож на солиста группы Queen.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -