Nosaka darba drošības un veselības aizsardzības prasības uz kuģiem

Valdība 2022. gada 18. janvārī atbalstīja Satiksmes ministrijas pilnveidotos “Noteikumus par darba drošības un veselības aizsardzības prasībām un medicīnisko aprūpi uz kuģiem”. Noteikumi nosaka minimālās darba drošības un veselības aizsardzības prasības medicīniskās   palīdzības sniegšanai uz kuģa, un darba aizsardzības prasības attiecībā uz medicīnisko aprūpi uz kuģiem, kas kuģo ar Latvijas karogu.

Projekts paredz, ka kuģi, kas kuģo ar Latvijas karogu tiek iedalīti trīs kategorijās:

•    A kategorija  –  jūras   kuģi   un  tāljūras   zvejas kuģi, kuriem nav kuģošanas rajona vai ilguma ierobežojumu;

•    B kategorija – jūras kuģi un jūras zvejas kuģi, kuru kuģošanas rajons ir līdz 150 jūras jūdzēm no patvēruma ostas. Šajā kategorijā ietilpst arī velkoņi,  kravas   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuriem   ir noteikts   konkrēts   kuģošanas   rajons   Baltijas jūra;

•    C kategorija – ostas kuģi, iekšējo ūdeņu kravas un   pasažieru   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuri   kuģo iekšējos ūdeņos vai arī jūrā ne vairāk kā 20 jūras jūdzes no krasta, kā arī kuģošanai jūrā paredzētie   atpūtas   kuģi,   kas   iesaistīti komercdarbībā.

Noteikumi, ņemot vērā arī ES Direktīvu prasības, paredz, ka uz katra kuģa ir tā kategorijai atbilstošs medicīniskais aprīkojums (medikamenti, medicīnas ierīces un pretlīdzekļi). Medicīniskā aprīkojuma daudzums ir atkarīgs no reisa veida, apmeklējamajām ostām, ceļa mērķa, reisa ilguma, reisa laikā veicamā darba un darbu veida, kravas veida un apkalpes locekļu skaita.

Par medicīniskā aprīkojuma nodrošināšanu atbildīgs ir kuģa īpašnieks vai kuģošanas sabiedrība, kura pārvalda kuģi saskaņā ar Starptautiskā drošas kuģu ekspluatācijas un piesārņojuma novēršanas vadības kodeksa prasībām, kas arī nodrošina, lai uz kuģa esošajām medicīniskajam aprīkojumam būtu pievienota lietošanas instrukcija. Savukārt par medicīniskā aprīkojuma pārraudzību atbildīgs kuģa kapteinis, kurš var arī deleģēt pienākumu rūpēties par medicīniskā aprīkojuma atbilstošu izmantošanu un uzturēšanu vienam vai vairākiem kuģa virsniekiem.

Noteikumi paredz, ka VSIA “Latvijas Jūras administrācija” Kuģošanas drošības inspekcijas kuģu kontroles inspektors katru gadu veic pārbaudi, lai pārliecinātos par to, vai uz Latvijas kuģiem tiek ievērotas noteikumos paredzētās prasības.

Avots: Sam.gov.lv

celojumubode - 3629

"Carnival Youth" koncerts Balvos

"Carnival Youth" koncerts Balvos

Balvu TIC

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -