Kā planētas labākajam tenisistam Džokovičam neizdevās palikt Austrālijā

Pasaules pirmā tenisa rakete, leģenda no Serbijas Novaks Džokovičs iekļuva visai nepatīkamā situācijā, cīnoties ar Austrālijas varas iestādēm, lai vien varētu piedalīties sezonas pirmajā “Gran Slam” turnīrā “Australia Open”. Nedēļas nogalē viņš bija spiests pamest Melburnas lidostu.

Sāga sākās jau 5. janvārī, kad Austrālijas varasiestādes pirmo reizi atcēla Novaka Džokoviča vīzu. Proti, tenisists ir vakcinācijas pretinieks, bet Austrālijā var ieceļot tikai vakcinētas personas, turklāt ir jāievēro striktas prasības. 10. janvārī tiesnesis anulēja lēmumu. Taču dažas dienas vēlāk Austrālijas imigrācijas ministrs, atsaucoties uz sabiedrības interesēm, izmantoja savu varu un anulēja tenisista vīzu vēlreiz. Nu serbu leģenda ir pametis Austrāliju un nevarēs aizstāvēt savu iepriekš izcīnīto titulu.

Novaks Džokovičs 16. decembrī saņēmis negatīvu PCR testa rezultātu, un uz viņu attiecināms medicīnisks izņēmums prasībai vakcinēties, jo viņš nesen pārslimojis Covid-19. Taču tieši tad tenisists bijis manāms publiskos pasākumos, turklāt, bez sejas maksas. Austrālijas varasiestādes norādījušas arī uz to, ka vīzas dokumentos slavenais tenisists norādījis, ka pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Austrālijā nav ceļojis, taču sociālajos medijos atrodami ieraksti, ka viņš bijis dzimtajā Serbijā un vēlāk atgriezies Spānijā.

Avots: BalticTravelnews.com

celojumubode - 3642
BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -