Ventspils TIC par aizvadīto 2021. gadu un prognozēm jaunajā 2022. gadā

Ventspils TIC par aizvadīto 20

Foto: Visitventspils.com | BalticTravelnews.com | 2022.01.14

Travelnews.lv, sākoties jaunajam gadam, vaicā Latvijas pilsētu un novadu tūrisma informācijas centriem piecus jautājumus. Šoreiz atbildes uz tiem sniedz Ventspils domes administrācijas Tūrisma informācijas centra vadītājas p.i. Dace Kalsere.

1. Kādus jaunus tūrisma pakalpojumus, objektus un produktus piedāvāsiet Latvijas un ārvalstu ceļotājiem 2022.gadā?

Ventspilī šis gads iezīmēsies ar īpašu notikumu – gan vietējiem, gan ārvalstu viesiem, īpaši no Baltijas, būs iespēja apmeklēt izcilu arhitektūras jaunumu – Zinātnes centru “VIZIUM”.

Zinātnes centrs “VIZIUM” savas durvis apmeklētājiem vērs 2022. gada vasaras sākumā un pildīs nozīmīgu lomu izglītības pakalpojumu attīstībā bērniem, jauniešiem, skolotājiem un pieaugušajiem, kļūstot par Latvijas un arī Eiropas nozīmes izglītības, izklaides un tūrisma objektu. Zinātnes centra uzdevums būs ieinteresēt jauniešus zinātnē, STEM jomu apguvē, bērniem un jauniešiem skaidrot zinātni vienkārši un saprotami. Centra apmeklētājiem būs iespēja iepazīt zinātni un tehnoloģiju sasniegumus ar 80 interaktīvu eksponātu palīdzību. Eksponāti būs integrēti 22 dažādās mācību programmās STEM jomas apguvei. Tāpat zinātnes centrā varēs piedalīties zinātnes šovos un radošās darbnīcās, būs pieejamas laboratorija, konferenču telpa, mācību telpas un prototipēšanas laboratorija. Līdzās 75 vietu konferenču zālei būs ēdināšanas iespējas plašā un modernā kafejnīcā – vasarā arī uz ārā terases, kas būs lieliska vieta dažādu āra pasākumu organizēšanai ar vienu no ekskluzīvākajiem un augstākajiem skata punktiem uz pilsētas panorāmu.

Pieminēšanas vērta ir zinātnes centra fasāde, kas izgatavota no stikla ar kapara apdares loksnēm. Lai kapars ar laiku nezaudētu tumši zeltaino mirdzumu, šīs metāla loksnes tika īpaši apstrādātas un specializētā laboratorijā ar paātrināto metodi pārbaudītas, apstiprinot, ka  materiāls sākotnējo izskatu nezaudēs vēl daudzus gadus. Šāds materiāls Latvijā līdz šim nav izmantots. Zinātnes centra foajē grīda ir veidota kā pasaules karte 365 m2 platībā, kas veidota no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Tā kā foajē ir apaļas formas, arī pasaules karte ir veidota kā apaļformas globuss un tiks izmantota kā viens no eksponātiem, mācot ģeogrāfiju  –  kontinentus un valstis. Kartes centrā – Ventspils, zem kuras iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

2. Kā vērtējat no tūrisma viedokļa aizvadīto 2021. gadu?

2021. gads, atšķirībā no 2020. gada, kad bija jūtams vasarā tā dēvētais “Baltijas burbulis”, palieloties ceļotāju skaitam no kaimiņvalstīm un arī pašmāju ceļotāji devās no novada uz novadu, iepazīt Latvijas vietas, kurās sen nebija būts, jaunās situācijas dēļ vairāk devās pārgājienos un dabas plānotajos maršrutos, tad pērn bija jūtama situācijas nomaiņa, - robežas uz Latviju no Lietuvas tika atvērtas samērā vēlu, savukārt ar citām eksotiskajām un dienvidu valstīm tika atvērtas un cilvēki sāka acīmredzami riskēt un ceļot uz ārvalstīm. Situācijas kopējā tendence arī bija jūtama Ventspilī. Kaut arī Ventspils galvenā ceļotāju auditorija ir Latvijas un Lietuvas ģimenes ar bērniem, tomēr pandēmijas  ietekmē bija jūtams ceļotāju atslābums.    

3. Vai novadu reforma 2021. gadā kaut kādā veidā ir ietekmējusi tūrisma dzīvi novadā un pilsētā?

Tā kā Ventspils joprojām saglabā Valstspilsētas statusu un pagaidām novads ar pilsētu nav apvienots, novadu reforma nekādā ziņā nav ietekmējusi tūrisma dzīvi, jo jau šobrīd Ventspils pilsēta aktīvi sadarbojas ar Ventspils novadu pašvaldību tūrisma popularizēšanas jomā, esam centrs, kurā iegriežoties var saņemt plašu informāciju gan par pilsētas, gan novada objektiem, pasākumiem un aktualitātēm.

4. Kādi galvenie uzdevumi vai darbi tiek plānoti 2022.gadā, lai uzlabotu tūrisma infrastruktūru un ceļotāju labsajūtu?

Ventspils allaž lepojas ar sakoptu vidi, labu infrastruktūru un jaunumiem pilsētā, arī 2022. gads ir jaunumu piepildīts:

•    Staldzenes stāvkrastā jau šobrīd pieejama jaunizbūvēta, apgaismota, 75m gara koka celiņa laipa, kā arī lēzenāka un drošāka pieeja pie jūras. Iepriekšējo kāpņu vietā izveidota skatu platforma. Turpinot darbus, šogad tiks paplašināts stāvlaukums, izbūvēts veloceliņš divos posmos Bangu ielā no Talsu ielas līdz esošajam veloceliņam un no Staldzenes centra līdz stāvlaukumam pie Staldzenes pludmales.

•    2020. gada atjaunotās Ostas promenādes Boju kolekciju drīzumā papildinās skatu laukums, kurā tiks uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts/ vides objekts “Dzenskrūve”.  Uz skatu laukuma tiks novietots kuģa korpusa daļa, pie kuras būs piestiprināta restaurētā dzenskrūve, savukārt kuģa korpusā tiks iestrādāts kloķa klaņa mehānisms un tā metāliskajā korpusā atradīsies stikla lodziņš, kurā varēs vērot, kā griežoties stūrei darbojas mehānisms un griežas pati dzenskrūve.

•    Livonijas ordeņa pilskalnā par godu Latvijas nacionālās valūtas - lata ieviešanas simtgadei, šogad tiks uzstādīta tēlnieka Gļeba Panteļējeva veidotā lata piemiņas skulptūra.

•    Vasaras sākumā no jauna durvis vērs 32 ha plašais Ventspils briežu dārzs (Talsu iela 240), kas atrodas līdzās Būšnieku ezeram. Šeit dabīgos apstākļos būs iespēja vērot staltbriežus un izbaudīt vienreizēju piedzīvojumu - safari braucienu ar iespēju dzīvniekus barot no rokas.

•    Šā gada noslēgumā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā durvis vērs jaunā administrācijas ēka ar vēsturisko eksozīciju par Ziemeļkurzemes iedzīvotāju tradīcijām 19. -20. gs., kurā paredzētas īpašas telpas krājuma glabāšanai, restaurācijai un jaunieguvumu/krājuma priekšmetu apstrādei.

•    Ventspils Gāliņciemā tiks atvērts jauns daudzfunkcionāls servisa centrs, kura darbības mērķis būs līdzās bibliotēkas pamatpakalpojumiem, saglabāt un attīstīt kultūras mantojumu. Centrs piedāvās dažādus izstāžu un koncertu ciklus, būs mājvieta dažādiem interešu klubiem, veicinās ventiņu valodas un folkloras, seno arodu prasmju, literatūras un rakstniecības, kultūras, dabas mantojuma saglabāšanas izzināšanu, un vienlaikus kalpos kā tūrisma objekts.

•    Uzmanības vērta ir arī šogad plānotā Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas atvēršana, kurā paredzētas 8 dienas stacionāra gultas, plaša fizioterapijas zāle ar speciāliem rehabilitācijas trenažieriem, rehabilitācijas baseins ar paceļamo grīdu, ūdens procedūras, fizikālās procedūras, sāls istaba, ergoterapijas, logopēda un citu funkcionālo speciālistu kabineti.

 5. Kāds būtu jūsu vēlējums tūrisma ziņu portālam Travelnews.lv un Latvijas ceļotājiem 2022.gadā?

2022. gads ir īstais laiks, lai atklātu aizvien jaunas vēl neizzinātas vietas Latvijā un tieši Kurzemē, noteikti dodoties uz Ventspils pusi, būs vēl daudz piedzīvojumu, kurus atklāt un apmeklēt: Ventspils  Radioastronomijas centrs, laivošanas, safari un lokšaušanas piedzīvojumi “Daba Laba”, Staldzenes stāvkrasts, romantiskās Užavas un Ovīšu bākas, pašā pilsētā baudīt Ventspils strūklaku un ziedu burvību, apciemot Dienvidu mola milzu govi “Matrozi”, Zilā karoga pludmalē baudīt sauli un jūru, bet no vēja patverties mierpilnajā Jūrmalas parkā, ieraudzīt zilus brīnumus jaunajā Zinātnes centrā “Vizium” un pabūt mūzikas, mākslas un telpā ar unikālu saturu – koncertzālē “Latvija”.

Avots: BalticTravelnews.com

celojumubode - 3618
Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

No 2022. gada 8. janvāra līdz 9. aprīlim, Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, skatāma Daces Zēģeles gleznu izstāde.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts

Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts

26. februārī plkst.17.00 Strenču Kultūras centrā notiks komponista Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Maksims Trivaškevičs Valmieras novadā

Maksims Trivaškevičs Valmieras novadā

12. februārī plkst. 18.00 Dikļu Kultūras centrā un 25. februārī plkst. 19.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā viesosies komiķis Maksims Trivaškevičs.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

"Duets Mediante" koncertēs Zilākalnā

Sestdien, 23. janvārī, plkst.17.00 Zilākalna Kultūras namā notiks grupas “Duets Mediante” koncerts “Ar Tevi”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Gaismas instalācijas Valmierā

Gaismas instalācijas Valmierā

Valmieras pilsētvidē no 10. janvāra līdz 20. februārim būs apskatāmas Latvijas Jaunā teātra institūta projekta "Pateikts neonā" gaismas instalācijas.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Privāta SPA zona, Wellton Riverside SPA

Privāta SPA zona, Wellton Riverside SPA

SPA zonas apmeklējums (1,5 h): burbuļvannas baseins, sāls sauna, atpūtas zona

EUR 40 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta Spa viesnīcā Ezeri, Siguldā

Ģimenes atpūta Spa viesnīcā Ezeri, Siguldā

2 naktis 2 pieaugušajiem un 1-2 bērniem (līdz 10 g.v.), brokastis, baseinu un saunu centra apmeklējums

EUR 200 | Estravel Latvia

Barikāžu atceres pasākumi Valmieras novadā

Barikāžu atceres pasākumi Valmieras novadā

2022. gada janvārī aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm. Pieminot barikāžu aizstāvjus, Valmieras novadā norisināsies atceres pasākumi.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Teātra izrāde

Teātra izrāde "Barikādes.docx" Smiltenē

22.01. plkst. 17.00 Smiltenes novada Kultūras centrā viesosies Rēzeknes teātris Joriks ar izrādi „Barikādes.docx.”.

EUR 5 | Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs

SPA viesnīca Ezeri, Sigulda. Vitamīnu kūre

SPA viesnīca Ezeri, Sigulda. Vitamīnu kūre

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 200 | Estravel Latvia

Muzikāli dokumentāla izrāde Valmierā

Muzikāli dokumentāla izrāde Valmierā

19. janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies muzikāli dokumentāla izrāde „Barikādes.docx.”, pieminot 1991. gada janvāra barikāžu laiku.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Valmierā skanēs mūzikls

Valmierā skanēs mūzikls "Zvaigznes bērns"

Svētdien, 6. februārī Valmieras Kultūras centrā skanēs jaunais Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa ģimenes mūzikls "Zvaigznes bērns".

EUR 15 | Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmieras novadā janvārī

Pasākumi Valmieras novadā janvārī

Janvārī aicinām apmeklēt Starptautisko ziemas mūzikas festivālu, kā arī citas kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Tautas Lietišķās mākslas studijas izstāde

Tautas Lietišķās mākslas studijas izstāde

Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” 75 gadu jubilejas izstāde.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -