Alus mājbrūvētājus no visas Baltijas aicina pieteikties konkursam «Mežpils prove 2022»

Alus darīšanas entuziasti un mājbrūvētāji aicināti piedalīties ikgadējā konkursā “Mežpils prove 2022”. Šī gada konkursa tēma ir augļu IPA (Fruity IPA) jeb Indijas gaišais eils ar augļiem vai ogām. Uzvarētājs saņems iespēju pēc savas receptes brūvēt alu AS “Aldaris” vēsturiskajā alus darītavā un doties uz alus festivālu Dānijā vai Beļģijā. Šogad tiek paplašināta konkursa ģeogrāfija un tiek aicināti dalībnieki no visām Baltijas valstīm.

Katrs pretendents konkursā var pieteikt ne vairāk kā divus alus veidus, kuri nesatur vairāk par 6,0% tilp. un kuru receptūrā kopēja sausā apiņošana (DRY HOPPING) nepārsniedz 15 g uz vienu litru. Brūvētāji var izmantot jebkuru graudus un raugus pēc saviem ieskatiem. Tāpat konkursa dalībniekiem jāpiedāvā trīs alus nosaukuma versijas.

“Vieni no labākajiem IPA ražotājiem ir tieši Latvijā. Eiropas alus kartē mēs droši ierindojamies trijniekā, apsteidzot tādas alus lielvalstis kā Beļģija, Nīderlande. Latvijas veiksmes stāstu veido gan ilgstošās un senās brūvēšanas tradīcijas, gan ražotāju interese par šo alus veidu un veiksmīgi iekarotā niša. Būtiska ir arī jauno alus darītāju drosme un vēlme eksperimentēt. IPA ir lielisks alus veids, ar ko sākt pieredzi brūvēšanā, tāpēc arī 2022. gada konkursā gaidām interesantus pieteikumus, tostarp no mūsu kaimiņiem – lietuviešiem un igauņiem, kuri iepriekš izteikuši vēlmi piedalīties konkursā,” norāda “Mežpils alus” someljē Andris Rasiņš.

“Nevajag raizēties par iepriekšējo pieredzi, jo konkurss tiek veidots, lai motivētu sākt un uzdrīkstēties. Piemēram, iepriekšējā konkursa uzvarētājam Sandim Bērziņam, kurš kopā ar domubiedriem radīja “Draugu IPA”, pirms tam bija tikai 12 brūvējumu,” piebilst someljē.

Konkursa “Mežpils prove” mērķis ir atbalstīt alus mājbrūvētājus un attīstīt alus kultūru Baltijas valstīs, popularizēt alus mājbrūvēšanas tradīcijas gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs, veicināt sabiedrības zināšanas par alu, kā arī iepazīstināt ar vieniem no labākajiem Latvijas alus mājbrūvētājiem.

Pieteikšanās konkursam jau sākusies, savukārt alus paraugus konkursam būs iespējams iesniegt no 2022. gada 15. janvāra līdz 13. februārim. Žūrijas komisija degustēs alu 2022. gada 17. februārī, bet uzvarētājs tiks paziņots 21. februārī.

Konkursa uzvarētāja brūvētais alus tiks saražots ierobežotā daudzumā un pildīts 0,33l vai 0,5l stikla pudelēs un kegos. Ar konkursa organizatora starpniecību tas tiks izplatīts tirdzniecības vietās Latvijā. Konkursā drīkst piedalīties no 18 gadu vecuma.

Pieteikuma anketa pieejama ŠEIT. Plašāka informācija - konkursa nolikumā.

Avots: Aldaris.lv

celojumubode - 3629

"Carnival Youth" koncerts Balvos

"Carnival Youth" koncerts Balvos

Balvu TIC

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -