Eiropas Komisija grib noteikt termiņu kovidsertifikātam un likvidēt «zaļo sarakstu»

Eiropas Komisija 2021. gada 25. novembrī apspriedusi daudz jautājumus, kuri būtiski skar arī ceļošanu. Viens no gaidāmajiem jaunumiem – ir doma likvidēt tā dēvēto “zaļo sarakstu” jeb drošo valstu sarakstu ārpus Eiropas Savienības.

Līdz šim katru nedēļu publicēts “zaļais saraksts” – tās trešās pasaules valstis, kuras atzītas par drošām, un no kurām Eiropā var ieceļot bez ierobežojumiem arī nevakcinētas personas. Pirmajā etapā līdz 2022. gada 10. janvārim līdz februāra beigām plānots paaugstināt kumulatīvā rādītāja slieksni – tas varētu būt 100 uz 100 000 iedzīvotāju.

Otrajā etapā – no 1. marta – šo sarakstu plānots pilnībā atcelt, un koncentrēties uz ceļotāju vakcināciju vai pārslimošanu. Plānots, ka Eiropā varēs ieceļot tikai personas, kas vakcinētas ar ES reģistrētām vakcīnām. Citiem būs nepieciešams negatīvs PCR testa rezultāts.

Tāpat Eiropas Komisija vēlas, lai vakcinācijas sertifikātam būtu ierobežots derīguma termiņā – deviņi mēneši kopš otrās devas saņemšanas datuma. Pēc tam tiek rekomendēts saņemt balstvakcīnu.

Avots: BalticTravelnews.com/Postimees.ee

celojumubode - 3615
Meteņu svinības Kauņā

Meteņu svinības Kauņā

Kauņa šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Svētki sākas jau tagad. Meteņu svinības Kauņa. Jautri svētki visai ģimenei. Pankūkas un jautrība.

EUR 26 | Nikos Travel

Martinika. Eksotiskas brīvdienas

Martinika. Eksotiskas brīvdienas

lidojums no Rīgas, 7 naktis.

EUR 989 | Estravel Latvia

Ideālais spa atvaļinājums no 122 EUR!

Ideālais spa atvaļinājums no 122 EUR!

Jūsu romantiskais SPA sapnis piepildīsies Sāremā viesnīcā Grand Rose Spa, divu nakšu piedāvājumā iekļauts arī patīkams pārsteigums un dziedinošs sāls rituāls!

Hookusbookus.com

Alpaku sala Sēlijā

Alpaku sala Sēlijā

Alpaku Sala ir alpaku audzētava Sēlijas pusē ar ievērojamu alpaku saimi. Šeit vienmēr ir alpaku gadalaiks, atpūta dabas skaņās, alpaku vilnas dzija un adījumi.

TAKA

Piedāvājums ar izmitināšanu

Piedāvājums ar izmitināšanu

Kā dāvanu no mums piedāvājam dzimšanas dienas svētkiem cienīgu pieczvaigžņu atpūtu viesnīcā „Baltic Beach Hotel & SPA”.

EUR 176 | Baltic Beach Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -