Vai videospēlēm ir priekšrocības, lai uzlabotu garīgo veselību?

Ir daudz nepareizu priekšstatu par videospēlēm un to ietekmi uz garīgo veselību. Patiesība ir tāda, ka videospēlēm ir daudz priekšrocību, tostarp sarežģītu problēmu risināšanas prasmju attīstīšana un sociālās mijiedarbības veicināšana, izmantojot tiešsaistes spēles. Videospēles var būt lielisks veids, kā stimulēt prātu un uzlabot garīgo veselību.

Videospēļu priekšrocības
Videospēļu spēlēšana sniedz daudzas priekšrocības jūsu garīgajai veselībai. Videospēles var palīdzēt jums mazināt stresu un padarīt jūsu prātu daudzreiz darbīgāku. Dažas no priekšrocībām ietver:

Garīgā stimulācija. Videospēles bieži liek aizdomāties. Kad jūs spēlējat videospēles, gandrīz katra jūsu smadzeņu daļa strādā, lai palīdzētu jums sasniegt augstāka līmeņa domāšanu. Atkarībā no spēles sarežģītības, iespējams, jums būs ātri jādomā, jāizstrādā stratēģija un jāanalizē. Videospēļu spēlēšana darbojas ar dziļākām jūsu smadzeņu daļām, kas uzlabo attīstību un kritiskās domāšanas prasmes.

Gūt panākumus. Spēlē jums ir jāsasniedz mērķi un uzdevumi. Kad jūs tos sasniedzat, tie sniedz jums lielu gandarījumu, kas uzlabo jūsu vispārējo labsajūtu. Šī sasnieguma sajūta pastiprinās, spēlējot spēles, kurās par noteiktiem mērķiem tiek piešķirtas trofejas vai nozīmītes. Cenšoties iegūt vairāk sasniegumu, jūs varat gūt arvien lielākus panākumus.

Garīgās veselības atjaunošana. Neatkarīgi no veida, spēļu spēlēšana var palīdzēt atgūties no traumas. Videospēles var novērst uzmanību no sāpēm un psiholoģiskām traumām. Videospēles var palīdzēt arī cilvēkiem, kuri saskaras ar garīgiem traucējumiem, piemēram, trauksmi, depresiju, uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumiem (ADHD) un pēctraumatiskā stresa traucējumiem (PTSD).

Sociālā mijiedarbība. Vairāku spēlētāju un tiešsaistes spēles ir piemērotas virtuālai sociālajai mijiedarbībai. Ātrās spēles iestatījumos jums būs jāiemācās, kam uzticēties un kuram nevar. Spēles ar vairākiem spēlētājiem veicina sadarbības veidošanu. Tā ir arī zema vide, kurā varat pārbaudīt jūsu spējas komunikāciju ar jauniem cilvēkiem un attiecību veicināšanu ar viņiem.

Emocionālā noturība. Ja jums neizdodas uzvarēt spēlē vai citās videospēles radītajās situācijās, tas var sagādāt vilšanos. Videospēles palīdz cilvēkiem iemācīties tikt galā ar neveiksmēm un turpināt mēģināt. Tas ir svarīgs rīks, kas bērniem jāapgūst un jāizmanto, kad viņi kļūst vecāki.

Neskatoties uz to, ko cilvēki domā par videospēlēm, tās spēj uzlabot garastāvokli un radīt ilgstošu labsajūtas efektu. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat spēles, lai pavadītu laiku kopā ar draugiem vai atbrīvotu stresu, tā ir lieliska iespēja, ko noteikti ir vērts izmantot.

Labklājības uzlabošana
Videospēļu spēlēšana ir saistīta ar garastāvokļa uzlabošanos un garīgās veselības ieguvumiem. Var šķist dabiski domāt, ka vardarbīgas videospēles, piemēram, pirmās personas šāvēji, nenāk par labu jūsu garīgajai veselībai. Tomēr visas videospēles var būt noderīgas dažādu iemeslu dēļ.

Izmēģiniet stratēģiskās videospēles. Lomu spēles un citas stratēģiskas spēles var palīdzēt stiprināt problēmu risināšanas prasmes. Ir maz pētījumu, kas apgalvo, ka vardarbīgas videospēles kaitē jūsu garīgajai veselībai. Gandrīz jebkura spēle, kas veicina lēmumu pieņemšanu un kritisku domāšanu, ir labvēlīga jūsu garīgajai veselībai.

Sevis ierobežošana. Lai gan videospēles pašas par sevi nekaitē jūsu garīgajai veselībai, tā var radīt atkarību. Pārāk daudz laika pavadīšana spēlēm var izraisīt izolāciju. Jūs, iespējams, arī nevēlaties atrasties cilvēku tuvumā reālajā pasaulē. Kad sākat justies, ka izmantojat videospēles kā bēgšanu, jums var būt nepieciešams piebremzēt.

Spēlēt kopā ar draugiem. Padariet spēles laiku jautru, izbaudot to kopā ar draugiem. Ir tiešsaistes kopienas, kā Spins.lv, kurām varat pievienoties. Mērens spēļu laiks ar draugiem var palīdzēt socializēties, atpūsties un pārvaldīt stresu.

Videospēles kā garastāvokļa uzlabotājs
Ja spēlējat pārāk daudz, videospēles pārstāj būt noderīgas. Vairāk nekā 10 stundas nedēļā tiek uzskatīts par "pārmērīgu". Šajos gadījumos jūs varat:
• izjust nemieru
• piedzīvot bezmiegu
• nevēlēties socializēties

Vēl viena satraucoša pazīme ir videospēļu izmantošana, lai izvairītos no reālās dzīves. Kā minēts iepriekš, šāda veida uzvedība liecina, ka jums ir atkarība no videospēlēm, kas vēlāk var izraisīt citu negatīvu uzvedības pazīmju parādīšananos. Pārāk daudz spēļu var kļūt par problēmu, taču ar mēru tās var sniegt ļoti daudz jūsu garīgajai veselībai.

Reklāmraksts.

Avots: uprankd.com


celojumubode - 3749
Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Traķi ir īpaša vieta Lietuvā, kur vēsture un daba satiekas harmoniskā vienotībā. Reģions ir pilns ar dārgumiem: gleznaini pakalni, zaļi meži, zili ezeri un viesmīlīgi cilvēki. Uzzini vairāk par reģiona dārgumiem Traķu tū...

Trakai TIC

Zemledus makšķerēšana Alūksnē

Zemledus makšķerēšana Alūksnē

Lai arī Alūksnes pusē ir atkusnis, tas netraucē baudīt zemledus makšķerēšanas priekus

Alūksnes TIC

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

12. februārī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Atkal no jauna” viesosies maestro Raimonds Pauls, soliste Paula Saija un mūziķi.

Valmieras TIC

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Alūksnes novads un Veru apriņķis ir tradīciju un vietējās kultūras, pauguru un dabas skaistuma bagāti kaimiņu novadi – pierobežā.

Alūksnes TIC

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies internetā!

Novatours

Denisa Paškeviča koncerts

Denisa Paškeviča koncerts "Akustikā"

25.februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Denisa Paškeviča akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Ziema ir labākais laiks Ūdens priekiem atrakciju parkā!! Tikai līdz 30.03. - piedāvājumi ģimenēm un romantiskai atpūtai. Pērnava gaida Jūs!

EUR 144 | Estravel Latvia

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 355 | Latvia Tours

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA"

Veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu.

Alūksnes TIC

Mārča Auziņa koncerts

Mārča Auziņa koncerts "Akustikā"

14. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Mārča Auziņa akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Aijas Vītoliņas koncerts

Aijas Vītoliņas koncerts "Akustikā"

26. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Aijas Vītoliņas kocerts “No Buenosairesas līdz Parīzei”.

EUR 25 | Valmieras TIC

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 345.00 | Latvia Tours

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī galvenā režisora Dmitrija Petrenko vadībā top iestudējums „Kaija”. Pirmizrādi iestudējums piedzīvos 11. februārī.

Liepājas reģiona TIB

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

No 30. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu Sporta namā notiks pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs.

Valmieras TIC

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja nodomu protokolu ar projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikuma programmas partneriem.

Liepājas reģiona TIB

Latvian Blues Band Duo koncerts

Latvian Blues Band Duo koncerts

18. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies “Latvian Blues Band Duo” koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

PLANICA 2023 Atbalsti savus iecienītākos sportistus un iepazīsti skaisto Slovēniju — mazu valsti Eiropas vidū ar lielu sirdi!

Europcar

Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”

Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”

4. februārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pašdarbnieku svētki “Kopā roku rokā”. SKoncertā piedalīsies visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi

Valmieras TIC

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

5. februārī plkst. 12.00 Strenču Kultūras centrā norisināsies jau 26. bērnu karnevāls ‘’PASAKU VALSTĪBĀ’’.

Valmieras TIC

Daumanta Kalniņa koncerts

Daumanta Kalniņa koncerts "Akustikā"

11. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Daumanta Kalniņa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -