LRB: Aicinām premjeru iepazīstināt uzņēmējus ar stratēģiju izejai no krīzes

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) ir nosūtījusi atklāto vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, norādot, ka visā Covid-19 pandēmijas laikā ēdināšanas nozare no premjera nav saņēmusi nevienu atbildi pēc būtības. Tāpēc LRB arī aicina valdības vadītāju sabiedrību un uzņēmējus iepazīstināt ar savu stratēģiju un taktiku Latvijas izejai no krīzes un tālāku valsts attīstību.

“Pirms krīzes šī valdība un valsts pārvalde aizsāka akciju, kuras mērķis bija samazināt valsts pārvaldes “futbolu” un administratīvo slogu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, diemžēl Covid-19 krīze ir uzskatāmi parādījusi, ka nekas Latvijas politiskajā kultūrā nav mainījies. LRB šajos divos gados valsts augstākajām amatpersonām ir nosūtījusi desmitiem vēstuļu, kas tā arī palikušas bez atbildes un klātienes sarunas. Tā rezultātā esam nonākuši pie “sejspļāves” jeb dramatiskas situācijas uzņēmējdarbībā,” uzsver LRB prezidents Jānis Jenzis.

LRB uzskata, ka Covid-19 pandēmijas stingrie ierobežojošie pasākumi (kopš 2020. gada 13. marta) un nepietiekamais valsts atbalsts (pretēji Eiropas Komisijas rekomendācijām), radījuši ne tikai krīzi ēdināšanas uzņēmumos, bet draud sagraut izcilu un eksportspējīgu nozari, kas pirms Covid-19 pandēmijas veidoja 2% no Latvijas Iekšzemes kopprodukta.
Ēdināšanas nozare ir neskaitāmas reizes vērsusies pie valdības vadītāja, bet saņēmuši tikai informāciju, ka mūsu pieprasījums tiek pārsūtīts citiem ministriem vai ministrijām atbildes sniegšanai. Ne reizi nav saņemta atbilde pēc būtības, kas ietvertu premjera stratēģisko vīziju, kā risināt ļoti kritisko un daudziem uzņēmējiem fatālo situāciju nozarē, kurā lielākā daļa ir vietējo uzņēmēju un, kas nodarbina 25 000 valsts iedzīvotāju.

“Mēs uzskatām šādu situāciju (pusotra gada laikā valdības vadītājs nav radis iespēju runāt ar nozari) par nepieņemamu, jo ēdināšanas nozares darbinieki jau šobrīd masveidā aizbrauc uz ārvalstīm un daudzi uzņēmēji ir bankrotējuši vai atrodas bankrota priekšā. Lai arī Ekonomikas ministrija pēc labākās sirdsapziņas pārstāv nozari, tomēr Veselības ministrijas haotiskie priekšlikumi jauniem ierobežojumiem un Finanšu ministrijas nevēlēšanās sniegt saprotamu, drošu un ilgtermiņa atbalstu ēdināšanas nozarei draud izsaukt jaunu bankrotu vilni un milzīgus zaudējumus Latvijas valstij,” norāda LRB valdes loceklis Ēriks Dreibants.

ATKLĀTA VĒSTULE

Latvijas Restorānu biedrība uzskata, ka Covid-19 pandēmijas stingrie ierobežojošie pasākumi (kopš 2020. gada 13. marta) un nepietiekamais valsts atbalsts (pretēji Eiropas Komisijas rekomendācijām), radījuši ne tikai krīzi ēdināšanas uzņēmumos, bet draud sagraut izcilu un eksportspējīgu nozari, kas pirms Covid-19 pandēmijas veidoja 2% no Latvijas Iekšzemes kopprodukta. 

Esam vairākkārt vērsušies ar vēstulēm pie Jums, kā pie valdības vadītāja, bet saņēmuši tikai informāciju, ka mūsu pieprasījums tiek pārsūtīts citiem ministriem vai ministrijām atbildes sniegšanai. Ne reizi neesam saņēmuši atbildi no valdības vadītāja pēc būtības, kas ietvertu premjera stratēģisko vīziju, kā risināt ļoti kritisko un daudziem uzņēmējiem fatālo situāciju nozarē, kurā lielākā daļa ir vietējo uzņēmēju un, kas nodarbina 25 000 valsts iedzīvotāju. 

Mēs uzskatām šādu situāciju (pusotra gada laikā valdības vadītājs nav radis iespēju runāt ar nozari) par nepieņemamu, jo ēdināšanas nozares darbinieki jau šobrīd masveidā aizbrauc uz ārvalstīm un daudzi uzņēmēji ir bankrotējuši vai atrodas bankrota priekšā. 

Lai arī Ekonomikas ministrija pēc labākās sirdsapziņas pārstāv nozari, tomēr Veselības ministrijas haotiskie priekšlikumi jauniem ierobežojumiem un Finanšu ministrijas nevēlēšanās sniegt saprotamu, drošu un ilgtermiņa atbalstu ēdināšanas nozarei draud izsaukt jaunu bankrotu vilni un milzīgus zaudējumus Latvijas valstij (netiks ieņemti miljoni eiro nodokļos). 

Lūdzam tikšanos ar valdības vadītāju, lai skaidrotu situācijas nopietnību un kopīgiem spēkiem rastu risinājumus! 

Latvijas Restorānu biedrības vārdā:

Jānis Jenzis

Ēriks Dreibants

Lauris Aleksejevs

- - - - - - - - - 

Par LRB un Latvijas ēdināšanas nozari
Saskaņā VID datiem Latvijā darbojas vairāk nekā 2500 ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju, kas nodarbina aptuveni 30 tūkst. cilvēku, 5,6% no privātajā sektorā strādājošiem un 3,4% no visiem darbiniekiem Latvijā. Viesmīlības uzņēmumi ir nozīmīga tūrisma nozares, kas veido 5% no Latvijas IKP, sastāvdaļa. Latvijas viesmīlības nozare 2019. gadā, pirms Covid-19 pandēmijas, Latvijas valstij nodokļos samaksājusi 147 miljonus eiro. Arī Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā nozare nodokļos valstij samaksāja vairāk nekā 100 miljonu eiro, vairāk nekā saņēma valsts atbalstu veidā, liecina LDDK dati par 2020. gadu. Vairāk par biedrību www.lrb.lv


Avots: Latvijas Restorānu biedrība

celojumubode - 3615
Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

No 2022. gada 8. janvāra līdz 9. aprīlim, Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, skatāma Daces Zēģeles gleznu izstāde.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts

Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts

26. februārī plkst.17.00 Strenču Kultūras centrā notiks komponista Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu koncerts.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Maksims Trivaškevičs Valmieras novadā

Maksims Trivaškevičs Valmieras novadā

12. februārī plkst. 18.00 Dikļu Kultūras centrā un 25. februārī plkst. 19.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā viesosies komiķis Maksims Trivaškevičs.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

"Duets Mediante" koncertēs Zilākalnā

Sestdien, 23. janvārī, plkst.17.00 Zilākalna Kultūras namā notiks grupas “Duets Mediante” koncerts “Ar Tevi”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Gaismas instalācijas Valmierā

Gaismas instalācijas Valmierā

Valmieras pilsētvidē no 10. janvāra līdz 20. februārim būs apskatāmas Latvijas Jaunā teātra institūta projekta "Pateikts neonā" gaismas instalācijas.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Privāta SPA zona, Wellton Riverside SPA

Privāta SPA zona, Wellton Riverside SPA

SPA zonas apmeklējums (1,5 h): burbuļvannas baseins, sāls sauna, atpūtas zona

EUR 40 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta Spa viesnīcā Ezeri, Siguldā

Ģimenes atpūta Spa viesnīcā Ezeri, Siguldā

2 naktis 2 pieaugušajiem un 1-2 bērniem (līdz 10 g.v.), brokastis, baseinu un saunu centra apmeklējums

EUR 200 | Estravel Latvia

Barikāžu atceres pasākumi Valmieras novadā

Barikāžu atceres pasākumi Valmieras novadā

2022. gada janvārī aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm. Pieminot barikāžu aizstāvjus, Valmieras novadā norisināsies atceres pasākumi.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Teātra izrāde

Teātra izrāde "Barikādes.docx" Smiltenē

22.01. plkst. 17.00 Smiltenes novada Kultūras centrā viesosies Rēzeknes teātris Joriks ar izrādi „Barikādes.docx.”.

EUR 5 | Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs

SPA viesnīca Ezeri, Sigulda. Vitamīnu kūre

SPA viesnīca Ezeri, Sigulda. Vitamīnu kūre

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 200 | Estravel Latvia

Muzikāli dokumentāla izrāde Valmierā

Muzikāli dokumentāla izrāde Valmierā

19. janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies muzikāli dokumentāla izrāde „Barikādes.docx.”, pieminot 1991. gada janvāra barikāžu laiku.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Valmierā skanēs mūzikls

Valmierā skanēs mūzikls "Zvaigznes bērns"

Svētdien, 6. februārī Valmieras Kultūras centrā skanēs jaunais Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa ģimenes mūzikls "Zvaigznes bērns".

EUR 15 | Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmieras novadā janvārī

Pasākumi Valmieras novadā janvārī

Janvārī aicinām apmeklēt Starptautisko ziemas mūzikas festivālu, kā arī citas kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Tautas Lietišķās mākslas studijas izstāde

Tautas Lietišķās mākslas studijas izstāde

Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” 75 gadu jubilejas izstāde.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -