LVRA aicina izstrādāt atbalsta instrumentu izmitināšanas pakalpojumu operacionālo izmaksu segšanai

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir vērsusies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Ekonomijas ministra Jāņa Vitenberga un Finanšu ministra Jāņa Reira, aicinot izstrādāt atbalsta instrumentu izmitināšanas pakalpojumu operacionālo izmaksu segšanai. LVRA ir publiski vairākkārt norādījusi uz atbalstu valdības ieviestās politikas īstenošanai un ar dažādiem pasākumiem veicinājusi nozari pārstāvošo darbinieku vakcināciju pret COVID-19, sasniedzot vakcinācijas aptveri vairāk kā 95%.

LVRA prezidents J.Naglis: „LVRA pārliecība – no Latvijas tautsaimniecības aspekta ir svarīgi, lai tiktu saglabāts „nozares mugurkauls” un beidzoties ar COVID-19 saistītajiem ierobežojumiem, nozare pēc iespējas ātrāk sasniegtu 2019. gada rādītājus, kad kopējais pienesums Latvijas valsts budžetā bija apmēram 1miljards EUR. Tāpēc, atkārtoti griežamies pie Ministru Prezidenta un atbildīgajiem ministriem, ar lūgumu, izstrādāt atbalsta instrumentu izmitināšanas pakalpojumu operacionālo izmaksu segšanai.”

LVRA kā būtiskākos argumentus min:

1) Valstī noteiktie ierobežojumi, t.sk.: - aizliegums vai ierobežojumi ieceļošanai no 3. valstīm; - ierobežojumi viesmīlības, ēdināšanas un kultūras jomās, kā arī pasākumu norišu vietās - atceltas rezervācijas, anulēti grupu pieteikumi; - korporatīvie/ biznesa ceļojumi epidemioloģisko prasību dēļ tiek atcelti; - darba laika ierobežojums ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai; - noteiktā distance un personu skaits pie galdiņa (t.sk. vakcinētām/pārslimojušām personām); - sakarā ar noteikto Ārkārtas situāciju valstī, Latvija ir nepievilcīgs galamērķis ārvalstu tūristiem, kuri labprāt izmanto labsajūtas, skaistumkopšanas un kosmetoloģijas pakalpojumus,

2) Ārvalstu tūristu skaits Latvijas izmitināšanas statistikā. Saskaņā ar Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) datiem 2019. gadā apkalpoto personu skaits izmitināšanas pakalpojumu nozarē sastādīja gandrīz 3 miljonus viesu, 2020. gadā šis skaitlis 1,5 miljonus (51.27%). Pamatojoties uz CSP datiem par šī gada 8 mēnešiem un apkopojot neoficiālos datus par 2021. gada beidzamo ceturksni, apkalpoto viesu skaita kritums būs vel dramatiskāks, t.i. apmēram 60% pret 2019. gada un 40 - 50% pret 2020. gada rādītājiem. Īpaši satraucošu tendenci uzrāda ārvalstu tūristu skaits – šī gada 8 mēnešos naktsmītnēs apkalpoti 256592 viesi jeb 18.55% no 2019. gada un apm. 40% no 2020. gada ārvalstu tūristu skaita. Latvijai liedzot bez testa un pašizolācijas ieceļot visām vakcinētajām personām, zaudē gan nozares, gan valsts ekonomika un konkurētspēja.

3) Augstās nekustamā īpašuma nodokļa likmes (ne visas pašvaldības 2020. un 2021. gadā sniedza atbalstu un piemēroja likumā atļautās atlaides);

4) Piemērotie ierobežojumi atbalsta saņemšanai valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldībā esošajām viesnīcām.

LVRA papildus uzsver, ka izmitināšanas pakalpojumu nozare ir sezonāla rakstura, - aktīvās tūrisma sezonas mēnešos (aprīlis-oktobris) tā gūst ienākumus, lai pārziemotu nesezonu (novembris-marts). 2021. gadā jūlija un augusta mēnešos tika daļēji atcelti ierobežojumi tūrisma pakalpojumu sniegšanai, taču ar šo laika sprīdi nebija pietiekami, lai sagatavotos un uzkrātu finanšu rezerves nākamajam ziemas periodam, kā arī tam sekojošo ierobežojumu ieviešanai. Viesnīcās sniegto papildus pakalpojumu iespējas (konferences, banketi u.c.), kuras tās sniedz gan iekšējam, gan ārējam tirgum ir bijušas pilnībā vai daļēji ierobežotas.

LVRA uzskata - ņemot vērā brīvas ceļošanas un tūrisma pakalpojumu ierobežojumus gandrīz divu gadu garumā, kā arī būtisku energoresursu cenu kāpumu, ir nepieciešams atjaunot atbalstu izmitināšanas pakalpojumu sniedzējiem operacionālo izdevumu segšanai 15EUR/m2. LVRA vēstulē atkārtoti izsaka pateicību LR Ministru kabinetam, jo īpaši LR Ekonomikas ministrijai un LR Finanšu ministrijai, par 2020. un 2021. gadā sniegto atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem COVID-19 krīzes seku pārvarēšanai un atzīmē gatavību sarunai ar LR Ekonomikas un Finanšu ministrijām par specifiski nozarei nepieciešamo atbalstu, kā arī ar LR Veselības ministriju par iespēju sadarboties COVID-19 inficēto personu izmitināšanā pašizolācijas veikšanai tādejādi atvieglojot noslodzi slimnīcās.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir profesionāla darba devēju organizācija, kas apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas „Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” (HOTREC) biedrs.

Avots: Lvra.lv


turiba - 3665
Kino randiņš

Kino randiņš

Lūk, Tev randiņa ideja! Labs kino, lieliska kompānija un kāds dzirkstošs dzēriens. Atliek tikai izvēlēties, kuru seansu apmeklēt!

Splendid Palace

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

Family holidays in Hotel Jurmala Spa

1 night for 2 adults and 1 child till age of 12 // Included: breakfast, family time at Wellness Oasis, special offer for adults and children

EUR 137 | Estravel Latvia

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Rudens nakšņošanas piedāvājums

Nakšnošana & brokastis, Wellness Oasis, SPA procedūras VAI restorāna piedāvājums

EUR 122 | Hotel Jūrmala SPA

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Skolēniem Bauskas novadā

Skolēniem Bauskas novadā

Idejas aizraujošām skolēnu ekskursijām Bauskas novadā. Šeit atradīsiet radošās darbnīcas, degustācijas, dažādas aktivitātes un izglītojošās programmas

Bauskas TIC

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Ražas laiks Virkas muižā

Ražas laiks Virkas muižā

Oktobris ir ne vien ražas laiks, bet arī laiks, kad Virkas muiža dāvina Tev bagātīgas brokastis muižā - bez maksas!

Hotel Virkas Muiža

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Melngalvju ceļojums kolēģiem

Par Melngalvju namu ir dzirdēts sakām: “Vienmēr iets garām, bet nav sanācis ieiet”. Vai arī: “Vai tad tur parasti cilvēki maz iekšā tiek? Tiek.

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -