Gaujienā skan dabas gars

“Gaujiena – mana paradīze…” …..tā teicis izcilais komponists Jāzeps Vītols, kad Latvijas valsts par īpašiem nopelniem viņam piešķīra daļu no Gaujienas muižas un parka.

Gaujienas apkārtnē ir daudzveidīga, tīra un neskarta daba ar gleznainām ainavām, upēm, mežiem un purviem, dolomīta atsegumiem un ūdenskritumiem. Vēstures elpu var sajust gan Viduslaiku pilsdrupās, gan Gaujienas un Zvārtavas muižās, gan Mūzikas un dabas takās un romantiskajos parkos, ko papildina kvalitatīvs un mūsdienīgs kultūras piedāvājums.

Gaujienas muižas parks atrodas Gaujas upes senlejas krastā un ietver daudzus valsts un vietējas nozīmes arhitektūras, vēstures un dabas pieminekļus. Jau 1236. gadā te sāka celt Livonijas ordeņa komtura pili, kuras mūri vēl tagad redzami stāvajā krastā. 1850. gadā pabeidza Gaujienas Jauno pili, kuras arhitektūrā un interjeros dominē antīkie un neorokoko motīvi. Muižas ēkas ieskauj centrālo pagalmu, kas pāriet ainavu parkā ar augstvērtīgām trīspakāpju ainavām.

Īpaši izceļas kādreizējā muižas aldara māja, kas celta šveiciešu stilā un tagad ir izcilā Latvijas klasiskās mūzikas pamatlicēja Jāzepa Vītola muzejs. Stāvajās nogāzēs izveidotās brīvdabas terases aicina apstāties un ieklausīties, kā daba runā ar Tevi!

Jaunizveidotā mūzikas taka izceļ dabas un mūzikas vienotību vietā, kur komponists Jāzeps Vītols iedvesmojās mūzikas radīšanai. Te vienlaicīgi var skatīt   dabas ainavas un iemēģināt roku āra mūzikas instrumentu spēlē. Nāc, klausies un radi mūziku dabā un sajūti Gaujienas episko auru caur dažādu zvanu un bungu skaņām!

Instrumenti ir piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nav jābūt mūziķim, lai tos spēlētu. Noskaņu mūziku var radīt katrs!

Instrumenti atbalsojas visā Gaujienas muižas ansamblī, to skaņa ir skaista un dzidra.

Ik gadu jūlijā Gaujienas Vītolsvētki un jaunie Vītolēni piepilda ar mūzikas skaņām, prieku, smiekliem un draudzību visu Gaujienas teritoriju. Gaujienas “Anniņās” var satikt “pašu” izcilo komponistu Jāzepu Vītolu un ieklausīties dabas mūzikas simfonijā. Savukārt Gaujienas muižas svētki augustā izgaismo kādu no vēstures lappusēm.

Tomēr tam nevajadzētu būt jūsu ceļojuma vienīgajam mērķim! Atrodoties Latvijas pierobežā, sajūti, saredzi un iepazīsti arī Eiropas ārējo pierobežu - Krieviju. Izborska ir viena no senākajām Krievijas pilsētām. Tā ir īpaša vieta – apdziedāta un slavināta vairākās dzejnieku, mākslinieku, vēsturnieku un etnogrāfu paaudzēs, ar savu varonības auru tā joprojām apbur viesus. Izborskas pievilcības un spēka noslēpums ir arī Slāvu svētie avoti – obligāts pieturpunkts ikvienam Izborskas viesim.

Lavri ir ciems Pleskavas apgabala Pečoru rajonā, Krievijā, gleznainās, avotainās Lidvas upes krastā. Ciema teritorija robežojas gan ar Latviju, gan Igauniju. Pašā Lavru ciema sirdī ir izveidots pasaku parks, kur jūs gaida iemīļoto tautas pasaku varoņu koka figūras. Atklājiet Lavru pasaku parka apburto pasauli…baudiet dabas skaistumu un cilvēku roku radīto pārsteigumu.

Taču ņem vērā, lai dotos uz Krieviju ir nepieciešama vīza, kuras izgatavošanai ir nepieciešams laiks. Par vīzas noformēšanu noskaidro tuvākajā konsulātā, vai interesējies tūrisma aģentūrā.

Izbaudi īpašo atmosfēru, enerģiju un spēku trīs maģiskos dabas objektos Latvijā un Krievijā!

Sajūti - Izborskā, saredzi - Lavros, sadzirdi – Gaujienā!

Aicinām Gaujienas muižas parku un Mūzikas taku iepazīt gan klātienē, gan ar 3D tūres starpniecību. Skenē QR kodu un dodies brīnišķīgā piedzīvojumā.

Avots: Smiltenesnovads.lv


celojumubode - 3749
SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -