Zane Driņķe: Mazā, indīgā zivs

Latvijā lielākajā daļā īpatsvarā ir mazie un vidējie uzņēmumi. No kuriem īpatsvarā ir mazie mikro uzņēmumi. Līdz lielam uzņēmumam ir jātiek.

Atšķirību starp mazo, vidējo un lielo uzņēmumu regulē likums, kas paredz konkrētu darbinieku skaitu, finansiālo apgrozījumu, saimnieciskās darbības attiecinātību no mazā, vidējā uz lielo uzņēmumu, norāda Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Mazā zivtiņa lielajā okeānā

Mazam, vidējam uzņēmumam kā mazai zivtiņai lielajā okeānā starp spēcīgām haizivīm ir jāspēj tik galā ar to izaicinājumiem pilno dzīvi, kas tur ir. Izaicinājums ir kļūt par tik mazu, indīgu zivi, lai Tevi lielās haizivis neaiztiek. To mēs mācām mūsu studentiem – nebaidīties riskēt, bet arī – drosmīgas idejas. Tas ir praktisks process, kā esot mazā, vidējā uzņēmējdarbības sektorā, Tu vari kļūt par lielo.

Būtībā ir skaidrs, ka nekāda draudzēšanās un sadarbība nepastāv šādā konkurencē. Arī citas taktiskās rīcības nestrādās, jo mēs katrs strādājam par sevi. Līdz ar to, izaicinājums ir – kā kļūt par mazu, bet indīgu, lai ar Tevi rēķinās lielie spēlētāji.

Start-up dinozauri

Tas ir stāsts par stratēģijas izvēli, par to virzienu, ar kādiem inovatīviem risinājumiem mēs savus produktus pilnveidojam, ar ko mēs ienākam tirgū. Kopumā, Latvijā ar šiem izaicinājumiem mazie un vidējie uzņēmumi ir tikuši galā. Lieliski paraugi ir start-up uzņēmumi. Piemēram, Printful. Tas ir pilnvērtīgs veiksmes stāsts, kas no maza, start-up uzņēmuma kļuvis par pasaulē atpazīstamu dinozauru un kvalitatīvi konkurētspējīgu uzņēmumu, sekmīgi radot arī patīkamu vidi saviem darbiniekiem.

Talants ir talantu vadīt

Vidēji cilvēks savu potenciālu darbā realizē ap 40%, bet vajadzētu ap 70%. Tas lielā mērā ir atkarīgs no vadītāja. Līdz tam, protams, uzņēmumā ir jāizaug, bet tas ir īstais ilgtermiņa attistības virziens.

Kopumā, Latvijā uzņēmumi negrib mainīties – esam ieslīguši rutīnā. Mēs neskatāmies kā vizionāri, bet dzīvojam šodienai. Neredzam savu produktu pēc 15 – 20 gadiem, bet tikai to, kas notiek šobrīd. Principā, tur ir gan psiholoģiskie, gan digitālie apsvērumi. Mums vairāk ir jāizmanto jau esošie resursi produktīvāk.

Resursu izmantošana un pārvaldība ir ikdienas uzņēmējdarbības pamats. Un ir jāvērtē, kā uzņēmums izskatās attiecībā pret citiem uzņēmumiem, ir jāsalīdzina, tas palīdz atkal virzīties uz priekšu.

Spēja konkurēt

Konkurētspēja nozīmē, ka mums ir iespēja vairāk konkurēt, mums ir šī spēja. Tā ir jāizmanto katram uzņēmumam, ir jāatrod savas stiprās puses, mazās un efektīvās nišas.

Vai mēs zinām, kas ir krīze un risku vadība? Vai mēs efektīvi komunicējam ar personālu? Vai ir atgriezeniskā saite un divvirzienu komunikācija? Šiem un līdzīgiem jautājumiem ir jāseko līdzi nepārtraukti. Savs potenciāls ir jāizmanto ar pilnu atdevi.

Ģeniālisma vienkāršība

Ģeniālisms uzņēmumā ir tad, kad Tev ir tūkstošiem mainīgās klientu prasības, bet Tu izfiltrē tās prasības, kas Tev pēc iespējas ilgākā laika posmā var palīdzēt uzlabot kvalitāti produktam. Jābūt elastīgiem, visu laiku ir jāpielāgojas tam, par ko patiesībā klients ir gatavs maksāt. Ir jākomunicē gan ar potenciālajiem, gan esošajiem klientiem – nepārtraukti. Tad arī saprotam, kur jāveic uzlabojumi un kas reāli jāuzlabo.

Pats svarīgākais – saprats, ko klients vēlās un tieši to arī viņam piedāvāt!

Avots: Turiba.lv

turiba - 3670
Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

Uz Vidusdaugavas garšu viļņa Skrīveros

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidusdaugavā ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi" norisināsies 23. un 24.jūlijā Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās.

Aizkraukles novada TIC

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

Parunāsimies, pasmiesimies, paklausīsimies, paskatīsimies, padejosim, padomāsim, pastaigāsimies, pabraukāsimies, paskriesim, pavizināsimies, paleposimies, padarīsim, paēdīsim, papriecāsimies! Patiksimies! Satiksimies ...

Valmieras TIC

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

Brīvdabas kino seansi Rīgas centrā

“Splendid Garden” noskaņa apvieno sevī Eiropas vasaras kino festivālu dienvidu elpu un pilsētas eleganci.

Splendid Palace

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Apmeklē greznāko Vecrīgas namu!

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs.

Melngalvju nams

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē

Tā ir īpaša sajūta - baudīt maltīti un atspirdzinošus dzērienus svaigā gaisā, brīnišķīgā terasē! Aizkrauklē šādas vietas ir vairākas - esam tās apkopojuši!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -