Igauņi brīdina: Vakcinācijas sertifikāts nav mūžīgs

Igaunijā vakcinācijas pases, kas tik ļoti nepieciešamas ceļošanai, sāka izdot 2021. gada 10. jūnijā, un daudzas no tām jau visai drīz būs nederīgas. Jaunu sertifikātu varēs saņemt tikai tie, kas saņems trešo vakcīnas devu.

Err.ee vēsta, ka sertifikāts, kurš tiks izsniegts pēc trešās devas saņemšanas, ceļošanai būs derīgs 365 dienas. Savukārt sertifikāts, kas apliecina divu devu saņemšanu, ceļošanai derīgs tikai 180 dienas, tādēļ jau decembrī daudzi no Igaunijā izsniegtajiem sertifikātiem būs nederīgi.

Zīmīgi, ka daudzās Eiropas valstīs vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš atšķiras. Piemēram, Norvēģijā izdotajiem derīguma termiņš ir 90 dienas, Zviedrijā – 180 dienas, bet Čehijā – 365 dienas, vēsta Err.ee.

Igaunijā, kur kopš 25. oktobra spēkā ir ierobežojumi personām bez sertifikāta, kas apliecina vakcinācijas un pārslimošanas faktu, bet negatīvs PCR testa rezultāts vairs netiek ņemts vērā, vakcinācijas sertifikāts darbojas 365 dienas restorānu un pasākumu apmeklēšanai, bet ceļošanai varas iestādes mudina sistēmā atjaunot sertifikātus.

Avots: BalticTravelnews.com/Err.ee

celojumubode - 3616
Hotel L’Embitu, Tallina - Vīna cienītājiem

Hotel L’Embitu, Tallina - Vīna cienītājiem

1 nakts viesnīcas izvēlētajā numurā 2 personām, brokastis, īpašs piedāvājums vīna cienītājiem

EUR 169 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -