Anna Rozīte: Kā viedpulkstenis brīdina, kad jādodas pie ārsta

Bioimpedances analīze ir metode, kas palīdz novērtēt ķermeņa sastāvu – muskuļaudu, tauku, kaulu un ūdens procentuālo daudzumu un ķermeņa masas indeksu. Sekojot līdzi šiem rādītājiem un uzturot tos normas robežās, iespējams samazināt sirds un asinsvadu slimību riskus, aizkavēt ķermeņa novecošanās procesus, uzlabot vispārējo veselības stāvokli un labsajūtu. Uztura speciāliste Anna Rozīte dalās pieredzē, kā viedais veselības uzraugs seko līdzi vairākiem ar veselību un labsajūtu saistītiem rādītājiem un brīdina, ja mērījumi ir ārpus normas.

“Viedpulksteņa mērījumu dati ir tiešs mūsu dzīvesveida un ikdienas izvēļu atspoguļojums. Daudzu slimību ierosinātāji ir palielināts svars, mazkustīgums, nepareiza ēdienkarte – tas viss ir labi pamanāms bioimpedances mērījuma rezultātos,” stāsta uztura speciāliste Anna Rozīte. “Samsung Galaxy Watch4 viedpulksteņos ir iestrādājis BioActive sensoru, kas ļauj veikt bioimpedances analīzi, tāpēc šiem rādītājiem var sekot līdzi katru dienu. Jo sabalansētāk ēdīsim, kvalitatīvāks būs mūsu miegs, regulāri nodarbosimies ar fiziskajām aktivitātēm, izmaiņas redzēsim ne tikai veselības rādītājos, bet arī savā labsajūtā.”

Atslēga uz veselīgāku dzīvesveidu – sabalansēts uzturs un fiziskās aktivitātes

Uzturs un fiziskās aktivitātes nosaka to, kāda būs mūsu dzīves kvalitāte un veselīgi nodzīvotie gadi. Veselīga uztura pamatā ir šķīvja princips – vienkārša formula jeb proporcionāli sadalīts ēdiens, kas palīdzēs ēst daudzveidīgāk un sabalansētāk. Augļiem un dārzeņiem vajadzētu atvēlēt pusi no šķīvja, ceturto daļu – kvalitatīvām olbaltumvielām, bet atlikušo ceturtdaļu – saliktajiem ogļhidrātiem jeb pilngraudu produktiem.

Nedēļā pieaugušajiem ieteicams vismaz 150 minūtes nodarboties ar vidējas intensitātes fiziskajām aktivitātēm vai 75 minūšu augstas intensitātes aerobajām aktivitātēm. Viedpulkstenis uzraudzīs ne tikai treniņu procesu, asinsspiedienu un sirdsdarbību, bet arī ļaus sekot līdzi veselības rādītāju izmaiņām un dinamikai, mainoties dzīvesveida paradumiem.

Ķermeņa sastāva analīze 15 sekunžu laikā

Izmantojot viedpulksteni ar BioActive sensoru, ķermeņa masas analīzi var veikt aptuveni 15 sekunžu laikā. Pirms mērījumu veikšanas, viedpulkstenī ir jāievada divi rādītāji – ķermeņa svars un garums. Pēc tam pulkstenim, kas atrodas uz plaukstas locītavas, uz 15 sekundēm jāpieskaras ar diviem pretējās rokas pirkstiem. Mērījuma laikā cauri organismam tiks laista viegla elektriskā strāva un tā sensors uztvers 2400 datu punktus. Strāva nav sajūtama, tā nekaitē veselībai un nav bīstama. Tā tiek vadīta caur beztauku ķermeņa masu, fiksējot pretestību saskarsmē ar taukiem, pēc kā tiek aprēķināts ķermeņa audu sastāvs. Ar viedpulksteni iespējams noteikt kopējo tauku procentu ķermenī, iegūt datus par muskuļaudu, kaulu un ūdens procentuālo daudzumu, kā arī par bāzes vielmaiņas ātrumu jeb kopējo kaloriju daudzumu, kas ikdienā nepieciešams ķermenim.

Vērsies pie speciālista, ja rādītāji pasliktinās

Regulāri veicot mērījumus, iespējams redzēt ne tikai padziļinātu ikdienas analīzi, bet arī rādītāju dinamiku. Ja ilgākā laika posmā rādītāji ir ārpus normas robežām, noteikti vajadzētu sazināties ar veselības aprūpes speciālistiem, lai meklētu atbilstošāko risinājumu problēmu novēršanai. Neskatoties uz to, profilaktiskos nolūkos ģimenes ārstu ieteicams apmeklēt reizi gadā.

Avots: Ka.lv


turiba - 3665
Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē

Vai meklējat jaunus iespaidus un vēlaties atklāt pasauli? Iepazīstieties ar piedzīvojumu ceļojumu piedāvājumiem, sekojiet līdzi atlaidēm, jautājiet!

EUR 68 | Estravel Latvia

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Club Med Michès Playa Esmeralda Dominikāna

Lieliska izvēle gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušajiem, kuri vēlas izbaudīt atpūtu paradīzes skaistumā.

EUR 1386 | Latvia Tours

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Pieredzes stāsts – Fantāziju zemes Neonija

Fantāzija ir cilvēka iztēles auglis, kas ieved citādā pārdomu pasaulē, ļauj aizmirsties no ikdienas steigas, mudina sapņot un rosina paveikt brīnumainas lietas. Tam tikai nepieciešama atbilstoša vide. Šādu vietu Valmierā...

Valmieras TIC

Azoru salas valsts svētkos!

Azoru salas valsts svētkos!

Azoru salu arhipelāgs ir viens no retajiem galamērķiem, kas nemainīgi parādās dažādu aptauju pirmajās vietās pasakainās un masu tūrisma nesabojātās dabas...

EUR 739.00 | Latvia Tours

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Šveices transporta kartes SwissTravelPass

Akcija 4 dienu taksporta kartēm. /// Vilcieniem un autobusiem. Sabiedriskajam transportam. Atlaides funikulieriem. Ieeja vairāk kā 500 muzejos visā valstī.

EUR 210 | Estravel Latvia

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Kopā ar klasi uz Augšdaugavas novadu

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” ir apkopojusi Augšdaugavas novada objektus, kas ar prieku gaida ciemos skolēnu grupas.

TAKA

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Toyota Proace Verso Long Shuttle

Pilna servisa noma Toyota Proace Verso Long Shuttle tikai par 430 eur mēnesī!

EUR 430 | Europcar

Brauc ar klasi uz Alūksni

Brauc ar klasi uz Alūksni

Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem!

Alūksnes TIC

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

Baudiet īso atvaļinājumu kopā ar Tallink!

2 nakšu piedāvājumi Ziemeļeiropas apceļošanai! Ģimenes brīvdienām un svētku svinēšanai!

EUR 30 | Estravel Latvia

Manhetenas īsfilmu kinofestivāls

Manhetenas īsfilmu kinofestivāls

Drēgnie rudens vakari ir īpaši piemēroti kvalitatīvu filmu maratonam un sildošiem dzērieniem dzērienam mājīgā atmosfērā, tāpēc Valmiermuižas alus viesistabā aicina 29. septembrī plkst. 19.00 uz Manhetenas īsfilmu kinofes...

Valmieras TIC

TOP 20 idejas rudens baudīšanai

TOP 20 idejas rudens baudīšanai

TOP 20 idejas rudens baudīšanai Augšdaugavas novadā

TAKA

Valmieras novada diena

Valmieras novada diena

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dz...

Valmieras TIC

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

Romantiskā bēgšana

Romantiskā bēgšana

Nakšņošana, brokastis, Wellness Oasis apmeklējums, Pudele dzirkstošā vīna un augļi numurā, Romantiskas 3-ēdienu vakariņas

EUR 250 | Hotel Jūrmala SPA

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Īsās brīvdienas Eiropā! Pēdējā brīdī!

Aicinām baudīt rudens noskaņas īsajās brīvdienās Romā, Nicā vai Lisabonā... // lidojums no Rīgas, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā

EUR 279 | Estravel Latvia

Lieliska izvēle eksotiskam ceļojumam!

Lieliska izvēle eksotiskam ceļojumam!

Ceļojums uz burvīgo un pasakaino Maroku sniegs īsto baudu no saules un sporta izklaidēm Atlantijas okeāna piekrastē

EUR 779.00 | Latvia Tours

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Ekskursijas Liepājā un apkārtnē

Liepāja un tās apkārtne ir aizraujošu piedzīvojumu pilna gan izzinošām skolēnu eksursiju grupām, gan ģimenēm ar bērniem laiskām brīvdienām.

Liepājas reģiona TIB

Unikāls dabas komplekss -

Unikāls dabas komplekss - "Daugavas loki"

Daugavas loki tiek uzskatīti par senākajiem ielejas veidojumiem Latvijā.

TAKA

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Burvīgas pludmales, izcila arhitektūra un, protams, lieliska itāļu virtuve!

EUR 545 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -