Šefpavārs Tomass Godiņš Krāslavā nodod latgaliešiem pavārmākslas noslēpumus

Vadot savu uzņēmumu, ir svarīgi nepārtraukti attīstīties: interesēties par nozares jaunākajām tendencēm, uzlabot darbības kvalitāti, papildināt savu piedāvājumu ar ko jaunu, kā arī tikties ar nozares speciālistiem, lai diskutētu un runātu par svarīgiem jautājumiem. Ēdināšanas iestādes nav izņēmums. Arī šajā darbības jomā viss mainās un virzās uz priekšu. Darbs šajā nozarē nav tikai kafejnīcas atvēršana. Tas ir garšīgs, skaists un kvalitatīvs ēdiens, labas darba komandas izveidošana, piemērota aprīkojuma iegāde, produktu iegāde un pārstrāde, darbs ar klientiem utt. Darbības lauks ir ļoti plašs, tāpēc ēdināšanas iestāžu vadītājiem ir svarīgi tikties ar nozares profesionāļiem, lai runātu par svarīgākajiem jautājumiem.

Septembra izskaņā projekta “Local foods” ietvaros (20 bildes) tika organizētas apmācības Krāslavas novada, Augšdaugavas novada un Rēzeknes ēdināšanas uzņēmumu vadītājiem. Apmācības tika rīkotas Krāslavas novadā.

Apmācību dalībniekus sagaidīja viens no Latvijas labākajiem šefpavāriem Tomass Godiņš. Viņš ir strādājis vairākos restorānos, bet šobrīd strādā uzņēmumā “Vairāk saules – Catering” par šefpavāru un ražošanas vadītāju. Ir strādājis par skolotāju Rīgas Restorānu servisa skolā. Paralēli darbam restorānā, Tomass vada dažādus seminārus un meistarklases gan pieredzējušiem pavāriem, gan iesācējiem un gatavošanas entuziastiem.

Apmācības tika rīkotas divās daļās. Pirmajā daļā šefpavārs Tomass Godiņš stāstīja par nacionālo ēdienu gatavošanas tradīcijām un mūsdienu tendencēm, specifiku un atšķirībām, kā arī par ēdienu gatavošanas aprīkojumu. Šefpavārs minēja dažādu valstu piemērus, tādējādi tos salīdzinot ar Latvijai raksturīgo ēdienu gatavošanu un pasniegšanu.

Spraiga diskusija izvērtās lekcijā “Ēdināšanas uzņēmumu “izdzīvošana”, aspekti un “veiksmes formulas”, ņemot vērā esošo situāciju valstī, Eiropā un pasaulē”. Sapulcējušies ēdināšanas iestāžu vadītāji stāstīja par savu pieredzi, nekautrējoties runāja par sev neērtiem jautājumiem, kā arī viens otram deva padomu no savas pieredzes.

Turpinājumā izskanēja vērtīga un aizraujoša lekcija “Dienas ēdienkartes prezentācija un gatavošana, izmantojot reģionālos un sezonas produktus.

Otra apmācību daļa norisinājās virtuvē. Te Tomass Godiņš vienkāršas sastāvdaļas pārvērta unikālos un neparasti garšīgos ēdienus. Šefpavāra rokās produkti acumirklī ieguva citas garšas un izskatu. Tomasam piemīt laba humora izjūta, kas darbošanos virtuvē padarīja vieglu un atraisītu. Virtuvē Tomass izmanto tikai pārbaudītas kvalitātes sastāvdaļas, priekšroku dodot Latvijā ražotiem produktiem un izejvielām.
Virtuves darbos tika aicināti iesaistīties arī apmācību dalībnieki, kas aizgūtnēm klausījās šefpavāra padomos un rūpīgi pierakstīja receptes. Vairākkārt dalībnieku sarunās izskanēja secinājums – cik svarīgi ir zināt, kas ar ko sader! Tā tiešām ir taisnība, jo šefpavāra gatavoto ēdienu īpašo garšo piešķir sastāvdaļas, par kurām ēdienu baudītāji pat nenojauš. Kaut kur īpašo garšu piešķir timiāns, kaut kur cidonija vai vasabi, vēl citā ēdienā – zaļumu eļļa. Un tieši šīs sastāvdaļas ir tas, kas restorānos un citās ēdināšanas iestādēs radītos ēdienus izceļ un dod iespēju kļūt par citādāku ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju. Bet tam visam pamatā – zinošs un prasmīgs pavārs.

Apmācību laikā šefpavāra ēdienkarte bija ļoti plaša un daudzveidīga. Viņš demonstrēja kā pagatavot ceptu ķirbju krēmzupu ar cidoniju sukādēm, kvinoju un pētersīļu eļļu; pastinaku-kastaņu krēmzupu ar aļņa gaļu, kaņepju krēmu. Tika pasniegti krāsnī ceptu krāsaino biešu salāti ar karamelizētu kazas sieru, riekstu-apelsīnu mērci, krāsnī vītinātiem tomātiem un sēklām. Dalībnieki ar lielu interesi vēroja kā pagatavot vistas gaļas-sēņu terīni ar mārrutku krēmu, seleriju un graudu sinepju remulādi, karamelizētiem sarkanajiem sīpoliem. Vienlaicīgi krāsni tika cepts asaris sāls garozā un gatavoti citi izsmalcināti ēdieni.

Uzņēmēji, kas piedalījās apmācībās, augstu novērtēja iespēju darboties virtuvē ar šefpavāru Tomasu Godiņu, gūt pieredz un jaunas prasmes, kas ļaus pilnveidot savu darbu.

Projekta ietvaros drīzumā tiks organizētas apmācības ēdināšanas uzņēmumu pavāriem, akcentējot ēdienu no putnu gaļas un dārzeņiem, siera un piena produktu izmantošanu, kā arī organizēta vizīte gaļas pārstrādes uzņēmumā.

Pasākumu organizē biedrība Eiroreģions “Ezeru zeme” sadarbībā ar Augšdaugavas un Krāslavas novadu pašvaldībām un Rēzeknes valstspilsētu īstenojot projektu Nr.LLI-416 “Vietējās pārtikas ražošanas un piegādes atbalsta sistēmas attīstība Utenas – Latgales pārrobežu reģionā” (LOCAL FOODS), ko līdzfinansē Eiropas Savienība Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam.


Avots: Kraslava.lvLimbažu Krāmu tigus

Limbažu Krāmu tigus

Kā ierasts piedāvājumā dažādas oriģinālas un senatnīgas mājas lietas un dekori, trauki un galda piederumi, porcelāna un stikla figūriņas, laikmeta liecības

Limbažu TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -