Septiņās no astoņām Kanāriju salām viss ir mierīgi

Septiņās no astoņām Kanāriju s

Foto: Pixabay.com | Ludmila Glazunova | 2021.09.22

2021. gada 19. septembrī izvirdušais vulkāns, kas iepriekš 50 gadus bija klusējis, vienā no Kanāriju salu arhipelāga salām La Palma neietekmē tūristus citās salās.

Travelnews.lv sazinājās ar Kanāriju salu valsts agēntūru, kas atbild par Kanāriju salu tūrisma zīmola popularizēšanu, un saņēma šādu atbildi: “Vulkāna izvirdums ietekmē vienu no astoņām Kanāriju salām -  La Palmas salas dienvidus. Pārējās salas darbojas normāli – nav ietekmes uz tūrismu nevienā citā salā.”

Institūcija informē, ka oficiālais avots par La Palmas salas vulkāna attīstību ir Kanāriju salu valdības drošības un ārkārtas situāciju dienests.

Vulkāna izvirdums arī neietekmē pagaidām Latvijas tūrisma operatoru darbību. “”Novatours” tuvākais lidojums no Rīgas uz Tenerifi ir plānots oktobra vidū, no Lietuvas - 27. septembrī.

Ceļotāju drošība mums vienmēr ir bijusi pirmajā vietā, tāpēc kopā ar Lietuvas kolēģiem sekojam līdzi situācijas attīstībai un esam saziņā ar saviem partneriem. Līdz šim nav saņemti nekādi signāli, ka ceļošana uz Tenerifi būtu nevēlama, tāpēc visi braucieni šobrīd notiks saskaņā ar plānu.,” Travelnews.lv pavēstīja tūroperatora “Novatours” vadītāja Austrone Keinīte.

Tikmēr jaunākā informācija no La Palmas salas liecina, ka evakuēti jau apmēram 6000 iedzīvotāju, bet dabas katastrofa izpostījusi vismaz 183 ēkas. Jau šobrīd vulkāna izvirduma nodarītie materiālie izdevumi lēšami ap 400 miljonus eiro.

Avots: BalticTravelnews.com

TN - 3433