Alūksne aicina uz Eiropas Kultūras mantojuma dienām 2021

Cilvēks vienmēr ir vēlējies pārvietoties un redzēt tālāk, kas, savukārt, virza attīstību – ceļu krustpunktos veidojās pilsētas, pārceltuves veicināja tirdzniecību, pie dzelzceļa līnijām tapa strādnieku ciemati. Mobilitātei attīstoties, vēl nesen modernā transporta infrastruktūra kļuvusi par vēstures mantojumu, vienlaikus veidojot kvalitatīvu vidi mūsu dzīvei, kā arī iedvesmojot inovācijām un atklājumiem.

Lai popularizētu industriālo mantojumu un uzsvērtu Baltijā vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu dzelzceļa Gulbene – Alūksne unikalitāti, Eiropas kultūras mantojuma dienu 2021 ietvaros, 18. septembrī apmeklētājiem durvis bez maksas vērs 3 līnijā esošajās dzelzceļa objekti - Stāmeriene un Kalniena stacijas ēkas, un Papardes stacijas ūdenstornis, kuri ikdienā apmeklētājiem nav pieejami vai pieejami ierobežoti.

Šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbenes – Alūksne pirmsākumi meklējami 19. un 20. gadsimta mijā, kad tiek uzsākta 210 kilometru garās līnijas Pļaviņas – Valka līnijas izbūve. Laika gaitā līnija piedzīvojusi daudz vēsturisku notikumu un līdz mūsdienām saglabājušies vien 33km, pa kuriem ik dienas tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi. Lai arī staciju ēku funkcija laika gaitā ir mainījusies, tās ir neatņemama dzelzceļa vēstures un industriālā mantojuma sastāvdaļa. Sarkano ķieģeļu Stāmerienes stacija, no kuras savos Eiropas ceļojumos devās baronese Aleksandra fon Volfa, apmeklētājiem 18. septembrī būs atvērta visas dienas garumā no pulksten 9:00 līdz 22:00 un tajā ikviens varēs aplūkot arī biedrības “Radošā apvienība “Piektā Māja”" cianotipijas tehnikā veidotu darbu izstādi "Saules iekrāsots”. Savukārt, līnijas viduspunktā esošā Kalnienas stacija, kuras apbūves būtiska sastāvdaļa ir  arī mūra pagrabs ātri bojājošiem produktiem apmeklētājiem atvērta no pulksten 10:00 līdz 18:00. Papardes stacijā no pulksten 10:00 līdz 17:00 atvērts būs ūdenstornis, kuru aizvien izmanto tvaika lokomotīves uzpildei. Papildus Papardē visu dienu būs apskatāma ekspresizstāde par stacijas vēsturi un interesentiem katrā apaļā stundā būs iespēja doties ekskursijā ar gidu pa stacijas apkārtni.

Viesošanos Kultūras mantojumu dienas objektos ikviens var apvienot ar braucienu Bānītī un greznās profesora P.Federa projektēta Gulbenes stacijas ēkas apmeklējumu, maltītes ieturēšanu Alūksnes stacijas ēkā iekārtotajā burgernīcā “Tvaiks x Ogle” un 10 stāstu izzināšanu Alūksnes stacijas bagāžas šķūnī esošajā starptautiski atzītajā multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija”.

Eiropas kultūras mantojuma dienas tiek rīkotas ar mērķis sekmēt Eiropas iedzīvotāju izpratni par Eiropas kultūras bagātību un daudzveidību un veicināt lielāku iecietību Eiropā un ārpus tās. Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas (Mantojuma dienas) Latvijā, kas norisināsies no 17. līdz 19. septembrim, būs veltītas transporta tēmai, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem,  bākām un pašu spēkratu kolekcijām.

Pasākuma sadarbības partneri: Nacionālā Kultūras mantojumu pārvalde, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs, SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” un Gulbenes Tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs.

Avots: Visitaluksne.lv


Valmieras TIC - 3715
Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -