Kultūras centra «Siguldas devons» 4. sezonas atklāšana

Kultūras centra «Siguldas devo

Foto: Sigulda.lv | Kristīne Ķepale | 2021.09.15

Kultūras centra “Siguldas devons” ceturto sezonu atklāj ar četriem pasākumiem, kurus vieno četras mākslas formas - literatūra, māksla, mūzika un deja.

Sadarbībā ar biedrību “LAUKKU” izrādīts laikmetīgais mūzikls “Balss no beletāžas”, kas Latvijas skatuvei formas un satura ziņā ir iepriekš nepieredzēts formāts. Iestudējums ar apakšvirsrakstu "Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības" ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē.

Siguldas stacijas laukumā Koprades laboratorijās nu skatāma interaktīva izstāde “Vārda pēc”, kas rosina uz literatūru skatīties no cita skatu punkta un iepazīstina ar Siguldas novada literāro mantojumu. Pirmajam pieteikumam izvēlēti autori Pauls Bankovskis, Guntars Godiņš, Andris Marts, Ivande Kaija, Edvīns Raups, Anšlavs Eglītis, Imants Ziedonis, Luīze Pastore, Jānis Sudrabkalns, Garlībs Helvigs Merķelis, Valda Mora, Leons Briedis, Doku Atis, Māra Ozola, Artis Ostups un Inga Ābele. Autoru dzeju un prozas fragmentus  var  izlasīt, vai  arī noskenējot QR kodu noklausīties. Diānas Lelis izstādes ekspozīcija  “meta. Laiks” ir kā personības meklējumu spogulis, kas parāda šo jauno pasaules reflektēšanas ceļu, kas ir “Kā dzīvsudraba stāvoklis starp ironiju un sirsnību, naivumu un zināšanām, relatīvismu un patiesību, optimismu un šaubām un bez šī visa, tiekšanās pēc daudzveidīgiem un netveramiem apvāršņiem. Mums jāiet uz priekšu un jāsvārstās!”

Kultūras centrā “Siguldas devons” turpinām mākslas izstāžu piedāvājumu un visu septembri skatāma mākslinieces Dinas Ābeles gleznu izstāde “Plūduma pieskāriens”. Gleznās apspēlētie gaišie pasteļtoņu savienojumi izstaro gaišumu un dzīvesrieku. Darbu izstādē apskatāmas pēdējā laikā tapušas krāsainas un abstraktas gleznas, kuras papildinātas ar faktūru un kausēta stikla elementiem, kā arī mākslinieces sarakstītām haikām.

Cauri piedzīvojumu, dzīves un iedvesmas stāstiem, par personībām kultūrā, mākslā, dejā, literatūrā un mūzikā, ar siguldiešiem jau iemīļoto pasākumu ciklu “DEVONA ceļojums”, noslēdzās  kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezonas atklāšana.  Mums ir dota milzu vara, augstākā no visām varām – izvēlēties. Izvēlēties, kuru vietu uz Pasaules saskatīt kā skaistu zemi, kuru sajust, kā savas mājas, kuru veidot kā vietu, kurā būt. “Devona ceļojums” šoreiz veda uz Siguldu.

Katram noteikti ir savi iemesli, kādēļ mīlēt Siguldu - daba, vēsture, ekstrēmi piedzīvojumi, labas skolas, ērta satiksme, patīkams amats. Tomēr pa īstam, tā līdz galam pilsētai sirdi piesien tajā piedzīvotais un laimes gruzīšu skrapstēšana krūtīs par to, ka ir saņemts, kas īpašs. Vakara stāstos, kuri padarīja Siguldu tik īstu un īpašu dalījās komponists un dziesmu tekstu autors Kārlis Kazāks,  grupa "Dzelzs Vilks", horeogrāfs Agris Daņiļevičs un viņa deju skolas "Dzirnas" audzēkņi, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kaspars Zvīgulis, sitamo instrumentu meistars Pēteris Lunde, jauktais koris “Atvars” un vakara stāstnieks Valters Krauze.

Kultūras centra “Siguldas devons” ceturtās sezonas lēciens ir sācies!

Avots: Sigulda.lv

Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas

Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas

13. septembrī plkst. 16.00 Valmierā tiks atklāts pastaigas maršruts “Konceptuāla dzejas pastaiga”, kas būs pieejams pilsētvidē līdz 30. septembrim. Tajā iekļauti 10 pieturpunkti, kuros ar viedierīces palīdzību būs iespēj...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Ģimenes atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 pieaugušajam un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, izklaides programma bērniem un atpūta pieaugušajiem

EUR 175 | Estravel Latvia

Zelta rudens Augšdaugavas novadā

Zelta rudens Augšdaugavas novadā

Zelta rudens ir īstais laiks, lai baudītu mieru un būtu tuvāk dabai. Dodies pastaigā pa Augšdaugavas novada dabas takām un parkiem.

TAKA

Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana

Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana

Veselīgs uzturs nebūt nav dārgs, tomēr pastāv uzskats, ka ēdot veselīgi nevar ēst ekonomiski. Šī meistarklase pierādīs pretējo.

TAKA

Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums

Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums

1 nakts 2 personām ērtā numurā, brokastis, atpūta Wellness Oasis

EUR 119 | Estravel Latvia

SPA rituāls

SPA rituāls "Tropiskais baudījums"

Iedvesmojošs, aromātisks un dziļi kopjošs SPA rituāls ļaus izbaudīt rūpes par ķermeni un atslābināt prātu. KURSHI SPA - iedvesmo un sniedz patiesas rūpes!

EUR 85 | Kurshi Hotel & SPA

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde

No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs