Vieš skaidrību, kur Lietuvā jānēsā sejas maskas

Sejas masku nēsāšanas jautājums ir saasinājies Lietuvā, un tas arī tādēļ, ka dažādi noteikumi meklējami dažādos likumdošanas pantos. Tādēļ ir apkopota informācija, kur maskas ir obligāti jānēsā, bet kur tā ir tikai rekomendācija.

Uz ielas un ārtelpās masku nēsāšanai ir tikai rekomendējošs raksturs – tās jānēsā tikai tad, ja nav iespējams ievērot divu metru distanci no citiem cilvēkiem.

Iekštelpās maksas ir jānēsā, tostarp arī tur, kur tiek sniegti bezkontakta pakalpojumi, kā arī kāpņutelpās. Masku nēsāšana ir obligāta izklaides vietās, tirdzniecības vietās, valsts un pašvaldību iestādēs, sabiedriskajā transportā, taksometrā un sabiedriskās ēdināšanas vietās. Un pagaidām tas ir obligāti arī tiem, kuriem ir tā dēvētā “iespēju pase”. Par sabiedriskās ēdināšanas iestādēm Lietuvas Veselības ministrija paskaidrojusi, ka tās var noņemt, sēžot pie galda.

Darba vietās, ja kopā strādā vakcinēti, pārslimojuši vai regulāri testēti cilvēki, masku nēsāšanai i r rekomendējošs raksturs. Bet, ja darba devē’js ir noteicis, ka darbiniekiem ir jānēsā maskas, tas ir jādara. Darba vietās, kur ir kontakts ar klientiem, masku nēsāšana ir obligāta.

Ja veselības problēmu dēļ personas nevar valkāt sejas maskas, tiek rekomendēts nēsāt sejas vairogus.

Jau ziņots, ka ar 13. septembri Lietuvā stāsies spēkā jauni noteikumi, kas dos priekšrokas vakcinētajiem un pārslimojušajiem. Bet līdz šim datumam masku nēsāšanas kārtība paliek spēkā.

Avots: BalticTravelnews.com/Delfi.lt

TN - 3433
Ģimenes atpūta - Vilnius Grand Resort

Ģimenes atpūta - Vilnius Grand Resort

2 pieaugušajiem un līdz 2 bērniem līdz 12 g.v. savienotajā numurā, atpūtas piedāvājums, puspansija

EUR 207 | Estravel Latvia

Vytautas Mineral SPA, OFFLINE Challange

Vytautas Mineral SPA, OFFLINE Challange

Sākot no 2 naktīm 2 personām izvēlētās kategorijas numurā, brokastis, spa, fiziskas aktivitātes un joga!

EUR 458 | Estravel Latvia